Ciało

Zwłoki pięknej młodej dziewczyny przywiezionej do prosektorium nie zdradzają żadnych widocznych urazów ani śladów przemocy. Lekarka sądowa Kat Novak przypuszcza, że kobiet mogła przedawkować narkotyki. Numer telefonu zapisany na opakowaniu zapałek w zaciśniętej dłoni zmarłej prowadzi do prezesa firmy farmaceutycznej Cygnus, która zaprzecza, by miał coś wspólnego z denatką. Tymczasem w tym samym rejonie Bostonu zostaje odnalezione ciało innej kobiety, a w szpitalu umiera kolejna ofiara przedawkowania. Zabił je eksperymentalny narkotyk wytwarzany przez Cygnus? Kat nabiera przekonania, iż tajemnicze śmierci mogą być dziełem seryjnego mordercy, prawdopodobnie wpływowego obywatela miasta. Kiedy jej dom wylatuje w powietrze uświadamia sobie, że jest na właściwym tropie, a zabójca znajduje się bliżej, niż mogłaby przypuszczać...

WYDANIE SPECJALNE ZAWIERAJĄCE NIEPUBLIKOWANE DOTĄD OPOWIADANIE "N. N", w którym role się odwracają. Doktor Maura Isles jest główną podejrzaną w sprawie o zabójstwo. Musi udowodnić swoją niewinność... o której wcale nie jest przekonana.

Informacje dodatkowe o Ciało:

Ciało - opinie o książce

Avatar użytkownika - joaneska25
joaneska25
Przeczytane:2019-03-10,

Kartonik zapałek w ręce trupa .Czy trop doprowadzi lekarke do sprawcy.? Mocny wątek narkotyków , niespodziewane zgony. Czy za tym wszystkim stoi firma farmaceutyczna, której właściciel nic nie wie? .Wartka akcja, doskonałe zakończenie.

Avatar użytkownika - Iwa90
Iwa90
Przeczytane:2017-06-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2017, Mam,
To moja pierwsza książka tej autorki i na pewno nie ostatnia. Książka może nie porusza i nie wywołuje gęsiej skórki, ale jest bardzo przyjemną lekturą na letnie wieczory. Główną bohaterką powieści jest Kat Novak-lekarz sądowy. Powieść rozpoczyna się gdy Kat wykonuje sekcję zwłok kobiety o nieustalonej tożsamości, która zmarła na skutek zażycia nieznanej substancji.Główna bohaterka nieustępliwie dąży do odkrycia tożsamości ofiary oraz ujawnienia sprawcy. Dodatkowego smaczku całej historii dodaje wątek miłosny między główną bohaterką a szefem farmaceutycznej. Książka wciąga i czyta się ją bardzo szybko.
Avatar użytkownika - czytniak
czytniak
Przeczytane:2017-06-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 30 książek 2017,
Ciekawa opowieść, niestety zakończenie jak dla mnie zbyt "typowe". Chyba nie uda mi się znaleźć odpowiedniej książki pod względem zakończenia. Ale mimo wszystko chyba sięgnę po kolejną książkę tej autorki.
Autorka traktuje tą pozycję jako ostateczne jej przejście w kierunku od romansu do sensacji, co zdecydowanie wyszło jej na dobre. "Ciało" nie jest jednak wybitnym dziełem, ale sprawdzi się jako doskonałe czytadło w komunikacji miejskiej. Do prosektorium lekarki sądowej Kat Novak zostaje przywiezione ciało młodej dziewczyny, nie zdradzające widocznych oznak przemocy ani urazów. W jej zaciśniętej dłoni Kat odnajduje numer telefonu, który okazuje się być numerem telefonu do prezesa gigantycznej firmy farmaceutycznej. Niedługo później zostaje odnalezione kolejne ciało młodej osoby, a w pobliskim szpitalu umiera ofiara przedawkowania. Zlecone przez doktor Novak badania toksykologiczne w dziwny sposób znikają, zaś drugie trafiają do specjalistycznego laboratorium wspomnianej wyżej firmy farmaceutycznej. Czy firma testowała jakiś nowy lek, który okazał się mieć tragiczne skutki uboczne? Czy doktor Kat Novak rozwiąże zagadkę? Polecam dla wielbicieli Tess Gerritsen, w innym wypadku radzę sobie odpuścić i zabrać się za jej późniejsze książki.
Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2016-06-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
To pierwsza książka Gerritsen, jaką przeczytałam. Ogólnie lektura mi się podobała, wciągnęła mnie. Nie mniej jednak nie wstrząsały mną dreszcze emocji, a zakończenie nie wywołało efektu gęsiej skórki. ,,Ciało" jest ciekawą powieścią, jednak czegoś jej zabrakło, w połowie książki już miałam przeczucia, co do poszukiwanego podejrzanego, jego odnalezienie było tylko kwestią czasu. Czytelnikom może się spodobać wątek romansu pomiędzy dwojgiem głównych bohaterów.
Avatar użytkownika - gimm1
gimm1
Przeczytane:2015-01-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Wielowątkowa powieść sensacyjna, której główną bohaterką jest doktor medycyny sądowej. Kobieta wywodzi się z biednej dzielnicy miejskiej, ma za sobą rozwód, twardo stąpa po ziemi i bardzo się przykłada do pracy. Wplątuje się dzięki temu w rozgrywki w światku narkotykowym. Jednocześnie spotyka na swej drodze bogatego mężczyznę, który zdobywa jej serce. Całość to pasmo niepokojących i niebezpiecznych wydarzeń.
Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2014-08-05, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2014,
daję 4 bo to pierwsza książka tej autorki którą przeczytałam i liczę że kolejnym będę mogła dac 5 :) chociaż ta też jest świetna. Historia wciągająca i nieoczywista, a takie lubię najbardziej .
Avatar użytkownika - basiekgo
basiekgo
Przeczytane:2014-03-08, Ocena: 4, Przeczytałam,
Lekarka sądowa robi sekcję znalezionej dziewczyny, jest zagadka jak zginęła . Nie jest to pierwszy przypadek bo Kate dowiaduje się że wcześniej też był taki przypadek. Pojawia się z tej samej dzielnicy następne ciało, teraz lekarka sądowa wie ze to nie przypadek .Rozpoczyna śledztwo chcąc udowodnić że wprowadzony nielegalnie narkotyk zabija ludzi. Droga prowadzi do firmy Cygnus, poznaje prezesa zaczyna między nimi iskrzyć.Rozwiązując sprawę narkotyku sprowadza na siebie niebezpieczeństwo, nie poddaje się wspólnie z Adamem rozwiązują zagadkę którą oboje mogli przypłacić życiem.
Avatar użytkownika - Tosia1996
Tosia1996
Przeczytane:2014-01-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Ostatnio czytałam kilka thrillerów medycznych Tess Geritsen. W każdej książce występowały Jane Rizolli i Maura Isles. W tej, ku mojemu zdziwieniu i rozczarowaniu te bohaterki się nie pojawiły. Może to dlatego historia Kate i Adama wydała mi się mniej interesująca, zagadkowa i przerażająca :D Co bardzo przyciągnęło mnie do kojejnej pozycji tej autorki. W ,,Ciele" było dość mało akcji w porównaniu z innymi thrillerami, książka była spokojniejsza, a historia nie trzymała mocno w napięciu. Czarny charakter nie wydawał się taki straszny :)
Avatar użytkownika - Mysza_99
Mysza_99
Przeczytane:2014-01-05, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
[b]"Ciało"[/b] Tess Gerritsen. Przeczytałam coś lekkiego, jednodniowego... thriller medyczny z domieszką miłosnego ff średnich lotów. Wyczytałam, że jest to książka, którą Tess zrobiła przeskok z romansów do thrillerów. Dobrze, że zrobiła, bo faktycznie te typowe thrillery dużo, dużo, DUŻO lepsze. Miłosne książki przeczytałam dwie, albo trzy i niektóre sceny (a właściwie zwroty z nich) nasuwały mi moje własne ff popełniane jakiś czas temu. To jednak zły znak przy czytaniu jednej z ulubionych autorek... Sama sprawa dość przyjemna (o ile morderstwa mogą być przyjemne), lekka, akcja nawet nie dłużyła się, chociaż nie zawierała spektakularnych zwrotów akcji... ot taka poczytajka na sobotni wieczór.
Do prosektorium zostają przywiezione zwłoki niezidentyfikowanej młodej dziewczyny.Doktor Kat Novak podejrzewa przedawkowanie narkotyków, a w dłoni dziewczyny znajduj pudełko zapałek z numerem telefonu. Wkrótce pojawia się kolejna ofiara i przeprowadzone zastają bardziej szczegółowe badania, które prowadzą do jednaj z firm farmaceutycznych, której prezesem jest Adam Quantrell. Czy to on jest zamieszany w śmierć tych osób? Czytałam już trochę książek tej autorki i wiem czego mogę się spodziewać. "Ciało" zostało napisane w 1994 roku. Autorka tłumaczy, że jest to i romans i thriller medyczny. Przyzwyczaiłam się do doktor Maury Isles i detektyw Jane Rizzoli. W tej książce ich jednak nie było. Główną bohaterką jest Kat Novak, lekarz sądowy. Podobnie jak Maura, Kat zdobyła moją sympatię. Czytałam lepsze książki pani Gerritsen. Ta, według mnie jest średnia. Oczywiście można tłumaczyć autorkę, bo ta książka to taka "próba" przejścia z romansów do thrillerów. Próba średnio udana. Mamy dużo romansu, ale historia była ciekawa, więc nie będę już narzekała. Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że trochę wiało nudą. Zaczynało się pięknie i dokładnie tak jak lubię, ale potem coraz bardziej traciłam zainteresowanie. Nie było to to czego oczekiwałam. Spodziewałam się czegoś lepszego. Książka jest przewidywalna i nie trudno domyślić się, kto jest tym złym. Sam koniec bardzo banalny. Tej książki nie polecam osobom, które chcą poznać twórczość pani Gerritsen, bo moją się na start zniechęcić. Jeżeli jednak tak jak ja lubicie jej książki i trochę już ich przeczytaliście to może warto przeczytać,by zobaczyć jakie były początki pisania thrillerów medycznych, które teraz są genialne.
Avatar użytkownika - Hypnose
Hypnose
Przeczytane:2013-04-03, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013, przeczytane,
Lubie książki Tess Gerritsen, ale ta absolutnie nie w moim guście. Zbyt oczywisty wątek uczuciowy między główną bohaterką a prezesem firmy farmaceutycznej (przystojny bogaty, wręcz powalający z nóg). Szczególnie akcja z przyjaciółką Adama, kiedy wzburzona lekarka opuszcza jego dom nieciekawa - jakby autorka na siłę szukała powodu żeby bohaterów skłócić... Ta pozycja bardzo mnie rozczarowała, typowe romansidło ze zbrodnią w tle...
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2011-04-27,
Książka ciekawa, chociaż jest to pozycja bardziej skierowana do kobiet niż mężczyzn. Myślę, że Panów znużyłby wątek miłosny przeplatany śledztwem ;P

Interesująca książka. Bardzo utozsamione z Agatą Christie. Swietny styl.

Avatar użytkownika - wiesia884
Przeczytane:2019-10-12, Przeczytałam,
Ścigana
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Ścigana

Clea nie jest grzeczną dziewczynką. Od dziecka uczyła się złodziejskiego fachu, dwa razy trafiła za kratki. Teraz postanawia rozpocząć nowe, uczciwe życie...

Bez odwrotu
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Bez odwrotu

To była przerażająca chwila. Catherine Weaver spokojnie prowadziła samochód, gdy nagle prosto pod jej koła wpadł mężczyzna. Rozdygotana odwozi rannego...