Ciałokochanie

Wszyscy potrzebujemy korepetycji z ciałoakceptacji. Dlaczego? Bo jedną z niewielu pewnych rzeczy w życiu jest to, że nasze ciało zawsze będzie z nami i będzie się zmieniać. A zmiany te nie zawsze będą dla nas łatwe do zaakceptowania. Kultura diety i branża beauty sprawiły, że staliśmy się nieuważni w odrabianiu lekcji z bezwarunkowej akceptacji naszego ciała, które jest naszym domem. Zamiast wsłuchać się w jego potrzeby, w to, co próbuje nam zakomunikować - słuchamy kolejnych reklam zachęcających nas do ,,wzięcia się za siebie". Zamiast odrobić lekcje z ciałokochania, szukamy kolejnych ,,problemów", za które karzemy nasze ciało. Mam 28 lat i przez ponad połowę swojego życia żyłam w konflikcie ze swoim ciałem. Zamiast zmieniać swoje ciało na lato, do sylwestra, wesela, chrzcin kuzynki... chcę pokazać ci, jak akceptować je na lata i odnaleźć spokój we własnym domu. Rusz w tę podróż razem ze mną. Obiecuję, że pomogę Ci pokochać swoje ciało. Martyna Kaczmarek

Martyna Kaczmarek- działaczka społeczna, modelka, marketerka. Jako 19-latka założyła ,,Fundację Dzień Dla Życia", która została wyróżniona w plebiscycie ,,Zwykły Bohater" telewizji TVN. W wieku 22 lat rozpoczęła karierę marketingową, specjalizowała się w marketingu społecznie zaangażowanym w międzynarodowych koncernach, zdobywając takie nagrody jak Cannes Lions, Effie. Od października 2020 roku prowadzi działania edukacyjne na tematy związane z ciałopozytywnością i akceptowaniem swojego ciała - za co została wyróżniona nagrodą Doskonałość Sieci Twój Styl 2021 w kategorii self-love. Była pierwszą modelką curvy, która trafiła do ścisłej czternastki w jedenastej edycji Top Model. Aktualnie prezeska ,,Fundacji Ciałość" działającej na rzecz ciałoakceptacji.

Informacje dodatkowe o Ciałokochanie:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2023-05-16
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Ciałokochanie

Ciałokochanie - opinie o książce

Ciałokochanie

Jest to pierwsza pozycja tej autorki/ modelki. Po pozycję sięgnęłam ze względu na bardzo skrajne opinie na jej temat. Ciężko jest powiedzieć czy ta pozycja jest dobra czy słaba. Uważam że średnia ocen na portalu mówi sama za siebie.

Sięgając po te pozycję liczyłam na coś innego. Nie wiem konkretnie na co ale nie na samouwielbieniu autorki, która myśle chciała dobrze ale nie osiągnęła tego. Doskonale wiemy wie autorka ma doskonałe proporcję, była mistrzynią w kilku dziedzinach sportu. Niestety nie każda osoba która jest plus size posiada idealnych proporcji. I to  nie jest nikogo wina jak sama pisze jest to łud szczęścia, genetyka itd.

Za dużo mówienia o sobie za mało rad jakie miały docelowo być. Były momenty ciekawe, ale były tak rzadkie że nie podniosły oceny książki.

Czy polecam książkę? Niekoniecznie jedynie tylko tym co chcą się dowiedzieć więcej tylko o samej autorce.  Nie sądzę bym w przyszłości sięgnęła po kolejną jej pozycję.

FeMYnizm. Dlaczego potrzebujemy feminizmu
Martyna Kaczmarek0
Okładka ksiązki - FeMYnizm. Dlaczego potrzebujemy feminizmu

Tak bardzo skupiliśmy się jako społeczeństwo na tym, że nie pasuje, nie podoba nam się słowo ,,feminizm", że ułożyliśmy się w nierównościach, które dotykają...