Ciasta i ciasteczka

Ciasta i ciasteczka. Seria: Mamo, daj mi przepis

To książka kulinarna z najlepszymi przepisami na pyszne ciasta i ciasteczka, przepisami na te słodkości, które pamiętamy z dzieciństwa i z chęcią odtworzyłybyśmy w naszej kuchni. To przepisy, po które dzwonimy do naszych mam i spisujemy na szybko na karteczkach, a później musimy ich szukać. Teraz wszystkie, opatrzone pięknymi fotografiami, będziemy mieć zawsze pod ręką.
Te receptury na wypieki przekazywane były z pokolenia na pokolenie. Nasze mamy i babcie własnoręcznie spisywały je pieczołowicie w zeszytach. Wiele z nich pewnie nadal leży w kuchennych szufladach, ale poplamione i pozaginane strony utrudniają odczytanie treści.
Nasz zbiór zawiera znane, sprawdzone i proste do wykonania przepisy na smaczne słodkości na każdą okazję, począwszy od słodkich przekąsek po wyśmienite ciasta na święta.
Dodatkowo w książce spisane zostały przydatne porady, które pomogą w łatwy sposób przygotować wyśmienite wypieki.

Informacje dodatkowe o Ciasta i ciasteczka:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2020-10-22
Kategoria: Kuchnia
ISBN: 978-83-8144-452-1
Ilustracje:Zdjęcia

Kup książkę Ciasta i ciasteczka

Ciasta i ciasteczka - opinie o książce

Najnowszą książkę z serii ''Mamo, daj mi przepis'' pt. ''Ciasta i ciasteczka'' autorstwa Pani Justyny Bieleckiej uważam za bardzo dobrze dobraną do całości oraz przy każdej nadarzającej się okazji na przyrządzanie uwielbianych przez większość z Czytelników kulinarnych przepisów na smakowite domowe ciasta i ciasteczka.

Ciekawostką w tej oto książce jest to, że pomysłowość na kulinarne przepisy została zainicjonowana z wydanej wcześniej publikacji '' Nowej kuchni śląskiej'' z roku 1985 pod redakcją Pani Otylii Słomczyńskiej i Pani Stanisławy Sochackiej.

Zapoznając się po kolei z każdym przepisem na ciasta i ciasteczka oraz wszelkiego rodzaju przepisy na nadzienia do ciast, lukry i polewy byłam pod ogromnym wrażeniem sposobu na ich wykonanie i jak można mile spędzić czas w kuchni podczas przygotowania ulubionych wybranych przez nas przepisów.

Podoba mi się to, że wszystkie te przepisy zamieszczone w tej oto książce są proste w wykonaniu.

Zwróciłam szczególną uwagę na znajdujący się na samym końcu książki przelicznik kuchenny, porady kulinarne oraz na znajdujące się w niej następujące przepisy kulinarne:

Szybki placek drożdżowy, kołacz z kruszonką, wieniec makowy, chleb na naturalnym zakwasie, plecionka (wigilijna), kruche ciasto, ciasto z wiórkami kokosowymi, jabłecznik tarty, ciasto z jabłkami, tort z jabłek, ciasto biszkoptowe z jabłkami, placek z jagodami, ciasto ze śliwkami, bułka pszenna niesłodka, babka cytrynowa, babka puchowa, babka piaskowa zwykła, babka królewska, babka migdałowa, babka z kwaśnym mlekiem, piernik z mąki ziemniaczanej, piernikowy torcik, piernik malowany, całuski, gwiazdki cynamonowe, krajanki miodowe, pierniczki z maślanki, murzynek inaczej, wuzetka, tort czekoladowy, piaskowy tort kakaowy, tort popularny, pyszny torcik, torcik z wafli, sernik, sernik z dodatkiem ziemniaków, sernik wiedeński, babeczki, bezy dla dzieci, bezy kokosowe, ciasteczka orzechowe, kruche ciasteczka cytrynowe, nadzienie z jabłek, masa budyniowa, posypka piernikowa, lukier biały, lukier na pierniczki, polewa cytrynowa, polewa czekoladowa.

Elementami dodatkowymi w tej oto pięknie wydanej książce są: nawiązująca do tytułu okładka, zdjęcia ciast i ciasteczek, trafnie dobrana do całości grafika, czcionka w tekście oraz znajdujące się na końcu przepisów moje najlepsze przepisy.

Wydawnictwu Jedność dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania kulinarnej książki z serii ''Mamo, daj mi przepis'' pt. ''Ciasta i ciasteczka'' autorstwa Pani Justyny Bieleckiej.

Warto jest mieć tę książkę.

Przetwory oraz zioła w kuchni i spiżarni. Mamo, daj mi przepis.
Justyna Bielecka0
Okładka ksiązki - Przetwory oraz zioła w kuchni i spiżarni. Mamo, daj mi przepis.

To już piąta z serii książek kulinarnych ,,Mamo, daj mi przepis". Wcześniej wydane zostały: ,,Ciasta i ciasteczka", ,,Potrawy z warzyw, grzybów...

Mamo, daj mi przepis. Kuchnia świętokrzyska
Justyna Bielecka0
Okładka ksiązki - Mamo, daj mi przepis. Kuchnia świętokrzyska

To już szósta z serii książek kuchni regionalnej ,,Mamo, daj mi przepis". Wcześniej wydane zostały przepisy śląskie: ,,Ciasta i ciasteczka", ,,Potrawy...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;