reklama

Cicca Dum-Dum. Tom 1

Wydawnictwo: Planeta
Data wydania: 2018-09-14
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788395044557
Liczba stron: 136

Ocena: 5 (1 głosów)

 Amunicja typu dum-dum wchodzi w ciało ofiary niepostrzeżenie, by już po chwili rozerwać je na strzępy. Natomiast Cicca Dum-Dum – anioł, którego Najwyższy w swej nieskończonej mądrości stworzył ku ukojeniu szaleńczej żądzy mężczyzn i kobiet – rozpruwa serca, dusze i inne elementy człowieczeństwa szybciej niż cały magazynek takich pocisków.

 Nieustannie poszukując miłości, kruczowłosa piękność przeżywa nieprzeliczone orgazmy i nieskończenie absurdalne przygody.

 Organy ścigania wciąż stają na jej drodze do życia opływającego w luksusy. Ścigana przez mafię, meksykańską armię i rzesze niestrudzonych kochanków, Cicca świetnie się bawi i z ujmującą lekkością znajduje rozwiązania nawet najbardziej patowych sytuacji. Czasami musi się trochę spocić, żeby połączyć fakty, ale pomocne narzędzia przeważnie są tuż obok, na wyciągnięcie ręki...

 Zmysłowy i pełen wywrotowego humoru komiks erotyczny od mistrzowskiego duetu artystycznego: rysownika – Jordiego Berneta (Torpedo) i scenarzysty – Carlosa Trillo (Chicanos).

Tagi: kryminał sensacja komiks erotyka komedia

Kup książkę Cicca Dum-Dum. Tom 1

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Cicca Dum-Dum. Tom 1

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2020-11-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020,

  "CICCA DUM-DUM" - ten tytuł niniejszej, erotycznej opowieści komiksowej nie jest przypadkowy, gdyż podobnie jak słynne pociski "dum-dum", tak i główna bohaterka, nie daje żadnych szans tym, których obierze sobie za cel. Cicca czyni to jednak nie za sprawą prochu i prędkości lotu naboju, a swojej niezwykłej urody, seksapilu i zmysłowej natury. Poznajmy zatem przygody tej wyjątkowej kobiety, które zostały przedstawione w komiksie wydanym w naszym kraju przez Wydawnictwo Planeta Komiksów!

 

  Fabuła opowieści przenosi nas do realiów lat 20-tych ubiegłego wieku, a dokładniej do Stanów Zjednoczonych epoki prohibicji. To właśnie w tych realiach żyje młoda tancerka w nocnym klubie - Cicca, która za sprawą nie do końca fortunnego związku z pewnym fotografem i zrodzonej za jego namową próby okradnięcia słynnego Ala Capone, musi opuścić wietrzne miasto i uciec do Nowego Jorku. Oczywiście, ludzie Capone podążą jej śladem, ale Cicca zyska nowych i zaskakujących sojuszników - miejscową mafię. Co więcej, zakosztuje też nocnego, namiętnego i przesyconego seksem życia w tym mieście, które nigdy nie zasypia...

  

  Carlos Trillo i Jordie Bernet - ten doświadczony i doskonale znany nam już duet komiksowych twórców, zaoferował nam tym tytułem klimatyczną, efektowną i niezwykle intrygującą opowieść spod znaku erotycznej sensacji, z domieszką czarnego humoru. Mamy tu bowiem do czynienia z potężną porcją namiętnych scen seksu, nie mniejszą liczbą wątków o kryminalnej i sensacyjnej naturze, jak i też świetnym poczuciem humoru, które potrafi nas sobą naprawdę rozbawić. I to właśnie połączenie tych trzech literackich składników dało nam bardzo ciekawą, porywającą i przyjemną w odbiorze, opowieść dla dorosłych.

 

  Nie zaskoczę nikogo stwierdzeniem, że to kolejnym, erotycznym przygodom głównej bohaterki, poświęcono w głównej mierze fabułę tego komiksu. Oczywiście, mamy tu sensacyjną intrygę, próby odnalezienia się w Nowym Jorku, ucieczkę przed ścigającymi Ciccę ludźmi mafii i przekonywaniem do siebie - m.in. za pomocą seksualnych propozycji, kolejnego grona obrońców..., aczkolwiek to jednak wokół erotycznego życia Ciccy, toczy się cała akcja. I nie jest to żaden zarzut względem odpowiedzialnego za scenariusz Carlosa Trillo, gdyż naprawdę "poukładał" on te komiksowej klocki w całkiem zgrabny, inteligentny i efektowny sposób, dzięki czemu mamy wielką ochotę poznawać tę opowieść do samego końca.

 

  Nie mniej interesująco przedstawia się także rysunkowa strona tej pozycji, za którą odpowiada Jordie Bernet. Otóż zaserwował nam on tutaj bardzo klimatyczne, pociągnięte lekką kreską, ale też i dość proste w swej warsztatowej formie, ilustracje. Nie oznacza to jednak, że nie są one szczegółowe, świetnie skadrowane, czy też idealnie wypełnione bielą i czernią, gdzie to zwłaszcza ten drugi kolor odgrywa bardzo ważną rolę. Najważniejsze wydaje się w tym względzie to, że charakter tych rysunków wpisuje się idealnie w gangsterski klimat lat 20-tych ubiegłego wieku, który odgrywa tu wszakże niezwykle istotną rolę. Oczywiście, ilustracje te prezentują się tak udanie również dzięki efektownemu wydaniu tego komiksu.

 

  Bez wątpienia najważniejszym i kluczowym elementem tej opowieści jest postać tytułowej bohaterki - Ciccy. To piękna, inteligentna, potrafiąca odnaleźć się w każdej sytuacji i zawsze o siebie zadbać, femme fatale. To również niezwykle wyzwolona - jak na tamte czasy, i uwielbiająca seks, kobieta, która wie czego pragnie i nie pozwoli sobie odmówić prawa do tego, by być w tym względzie spełnioną. Lubimy tę postać, m.in. za jej charakter i pewność siebie, co zresztą czynią ją tak intrygującą i skuteczną we wszelkim działaniu.

 

  Przy lekturze tej opowieści możemy się pośmiać, cieszyć klimatycznym spojrzeniem na ten odległy i jakże specyficzny świat Ameryki w dobie prohibicji, czy też wreszcie ekscytować namiętnością w erotycznej odsłonie tej opowieści. I myślę, że to naprawdę bardzo hojna oferta tej komiksowej pozycji, którą cechuje także doskonały pomysł, świetny warsztat i emocje, o których z pewnością nie zapomnimy przez długi czas.

 

  Słowem podsumowania - komiks. pt. "Cicca dum-dum", to pozycja ciekawa, niezwykle klimatyczna, ukazująca erotykę w intrygujący, ale też i bardzo inteligentny sposób. To idealna propozycja dla miłośników erotycznego komiksu, ale połączonego jednocześnie z barwną fabułą, której tu z pewnością nie brakuje. Ze swej strony polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł, który gwarantuje sobą naprawdę udaną rozrywkę i zapewnia świetną zabawę

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Dama Kier
Monika Godlewska (I)
Dama Kier
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Dziecko września
Marek Harny
Dziecko września
Pokaż wszystkie recenzje