Cień wiatru. Audiobook

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2007-05-14
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-61299-75-2
Czas trwania:19 godz.10 min min.
Czyta: Andrzej Mastalerz

Ocena: 5.6 (5 głosów)

„Cień wiatru” został wydany w ponad 40 krajach i przetłumaczony na ponad 30 języków. Wielokrotnie nagradzana powieść Carlosa Ruiz Zafon’a porównywana bywa do prozy Arturo Perez-Reverte i Umberto Eco.

W poranek 1945 roku dziesięcioletni Daniel Sempere podąża uliczkami starej Barcelony za ojcem, księgarzem i antykwariuszem, by z tajemnego miejsca w sercu miasta - Cmentarza Zapomnianych Książek - ocalić od zapomnienia tą, która stanie się książką jego życia. Kierując się jedynie intuicją wybiera "Cień wiatru" nieznanego autora, Juliana Caraxa. Prawdziwa historia rozpoczyna się w dorosłym życiu bohatera. Zauroczony powieścią Caraxa pragnie odnaleźć inne jego książki, okazuje się jednak, że wszystkie poza wybraną w dzieciństwie zostały zniszczone, a komuś zależy też bardzo, by zniknęła i ta ostatnia. Zaczyna się największa przygoda jego życia, niebezpieczna, pełna namiętności, niezwykłych opowieści i tragicznych miłości. Walorem powieści jest przywołany klimat starej Barcelony z jej wąskimi uliczkami, antykwariatami i knajpkami.

Kup książkę Cień wiatru. Audiobook

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Cień wiatru. Audiobook

Avatar użytkownika - kobra18
kobra18
Przeczytane:2014-04-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Fenomenalna powieść! Cały czas trzyma w napięciu. Jest tajemnicza i nieco mroczna. Idealna na ciche, spokojne wieczory. Aż żal, że już skończyłam czytać.
Link do opinii
Avatar użytkownika - miska_m
miska_m
Przeczytane:,
Świetna książka, każda strona wciąga niesamowicie. Do końca książki nie wiadomo, kto ściga i pali wszystkie egzemplarze "cienia wiatru"... po prostu niesamowita książka. W dodatku w tle ta piękna Barcelona, jakby kolejny bohater tej książki.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kamkap
kamkap
Przeczytane:,
Jak dla mnie, jedna z najlepszych książek ostatnich lat. Magiczna...
Link do opinii
Avatar użytkownika - annakp
annakp
Przeczytane:2015-02-02, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Książę Mgły
Carlos Ruiz Zafon0
Okładka ksiązki - Książę Mgły

Rodzina Carverów (trójka dzieci, Max, Alicja, Irina, i ich rodzice) przeprowadza się w roku 1943 do małej osady rybackiej na wybrzeżu Atlantyku...

Marina
Carlos Ruiz Zafon0
Okładka ksiązki - Marina

Barcelona, lata osiemdziesiąte XX wieku. Oscar Drai jest zauroczony atmosfera podupadających secesyjnych pałacyków otaczających jego szkołę z internatem...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy