Cienie na wrzosowisku

Wydawnictwo: Damidos
Data wydania: 2013-04-09

Trzecia część cyklu Anny Łajkowskiej. Akcja rozpoczyna się po śmierci ukochanego Basi. Bohaterka staje przed dylematem jak przyznać się własnym rodzicom do prawdziwego powodu separacji z mężem. Niespodziewanie jej przyjaciółka Sonia zdradza sąsiadom jej sekret. Córki mają żal do Basi, że dowiedziały się o jej romansie ostatnie i oczekują, że podejmie próbę ratowania rodziny. Niespodziewanie Charoll przekazuje jej list Jamesa, z którego wynika, że kochanek miał wobec niej poważne zamiary.

Kup książkę Cienie na wrzosowisku

Opinie o książce - Cienie na wrzosowisku

Avatar użytkownika - rama83
rama83
Przeczytane:2015-10-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Ostatnia część opowiadająca o losach Basi i jej rodziny. Na tej części zawiodłam się najbardziej. Ciągle przeżywa śmierć ukochanego. Potem zabiega o męża i godzi się z nim w momencie, kiedy on także ją zdradza. Szczegółów nie chcę więcej zdradzać, ale nie tylko ten moment mnie rozczarował.
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2015-02-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Ostatnia cześć trylogii. Coraz czarniejsze chmury zbierają się nad głowami naszych bohaterów. Najmłodsza córka Basi dowiaduje się o tajemnicy matki. Jak się zachowa? Czy rodzina przetrwa? Warto przeczytać
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2014-12-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Poprzednia część "Miłość na wrzosowisku" pokazała nam, że Basia uległa urokowi Jamesa, zakochała się w tym mężczyźnie z wzajemnością, ukrywając ten nowy związek przed swoją rodziną oraz rodziną mężczyzny. James wyjechał na misję, aby dać Basi czas do zastanowienia się jak będzie wyglądać jej dalsze życie, jednak ukochany nigdy nie powróci już do niej, ginie w odległym kraju. Kobieta musi wrócić do życia, otrząsnąć się z tej śmierci, tym bardziej, że spodziewa się dziecka. Kiedy związek z kochankiem odkrywa mąż Basi, jej życie rozsypuje się, po raz kolejny zostaje sama, mąż nie jest pewny kto jest ojcem dziewczynki. Kolejna próba przed kobietą odbudowania rodziny, czy ten kolejny kryzys jest do pokonania? Czy warto walczyć?

Tak dawno czytałam dwa pierwsze tomy, że sięgnęłam po trzeci z przekonaniem, że nic nie pamiętam. Jednak pamiętałam :) Nie wszystko i niezbyt dokładnie, ale zupełnie mi to nie przeszkadzało. Ostatnio dużo czytam pozycji pań Mirek, Michalak i Witkiewicz i styl pani Łajkowskiej, bardziej okrojony, mniej emocjonujący był jak długo oczekiwany zimny prysznic. Nie brakuje w książce uczuć. Absolutnie nie! Bohaterowie są prawdziwi, dający się lubić, ich przeżycia wciągają, ale nie ma tam takiej przesłodzonej i przesadzonej atmosfery. Bardzo dobrze mi się czytało. Tym, którzy poznali losy Basi i jej rodziny w poprzednich tomach powinni siegnąć po ten. Polecam!

Avatar użytkownika - patkabm
Przeczytane:2014-07-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Szepty gwiazd
Łajkowska Anna0
Okładka ksiązki - Szepty gwiazd

Szepty gwiazd - to powieść o miłości, bolesnych rozstaniach, trudnych wyborach, nowych, nie zawsze łatwych związkach, ale i o nadziei. Ukazuje złożone...

Wrzosowa dziewczyna
Łajkowska Anna0
Okładka ksiązki - Wrzosowa dziewczyna

Wyczekiwana przez czytelników czwarta część cieszącej się ogromnym powodzeniem „Sagi na wrzosowiskach” opisuje kolejne perypetie rodziny...

Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz