Ciepłe ciała

R jest zombie. Nie posiada żadnych wspomnień, tożsamości i pulsu, ale ma marzenia. Lubi przejażdżki ruchomymi schodami i muzykę Franka Sinatry. Wraz z innymi zombie zamieszkuje opuszczone lotnisko. Zabijanie Żywych nie sprawia mu przyjemności, lecz aby móc egzystować musi na nich polować. Podczas jednej z wypraw w poszukiwaniu pożywienia poznaje Julie i ratuje jej życie, zabierając ją ze sobą. Od tego momentu coś w nim zaczyna się zmieniać....

Informacje dodatkowe o Ciepłe ciała:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2011-09-07
ISBN: 978-83-7674-134-5

Kup książkę Ciepłe ciała

Ciepłe ciała - opinie o książce

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2017-08-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Wow! Naprawdę wielkie zaskoczenie. Kupiłam bez większego namysłu za dyszkę, a wciągnęłam się jak diabli.
Bardzo podoba mi się, że w końcu ktoś ujął świat zombie ze strony zombie, z czego wynika wiele zabawnych sytuacji. Narracja również nie pozwala porzucić książki bez doczytania do końca.
Na plus również to, że w końcu w wizjach świata opanowanego przez zombie, pojawia się jakaś nadzieja na zwalczenie epidemii.
I nie obchodzi mnie, że może jest zbyt naiwnie, dziwnie. Mnie ujęło.

Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2016-08-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Biblioteka,
Okrutnym byłoby powiedzieć, że to nudna książka, choć nie uważam ją za... szalenie porywająca. W oczy rzucają się kwiatki językowe, porównania nie z tej ziemi (i z tamtej chyba też nie). A jednak rozśmieszyła mnie i przyśpieszyła upływ czasu, gdy siedząc na wykładzie z nauki o państwie i prawie ją czytałam.
,,Bo gdy już dotrzesz do końca świata, to nie ma wielkiego znaczenia, którą drogę wybierzesz." "Ciepłe ciała" to debiut literacki Isaaca Mariona, amerykańskiego pisarza, który nie ukończył żadnych studiów ani tym bardziej nie został nagrodzony, jednak pomimo tego wydana przez niego książka zdobyła wiele fanów na całym świecie oraz pochlebnych recenzji. Mogę z ręką na sercu zaliczyć się do tego grona. "Ciepłe ciała" opowiadają o nietypowej miłości zombi i człowieka. Nie braknie w nich krwawych momentów. Świetne połączenie horroru, thrillera oraz komediowego romansu w jednolitą całość. Intrygująca i płynna fabuła, wciąga czytelnika i nie pozwala odejść, póki nie skończy się czytać ostatniego akapitu. Niesamowity pomysł, ujęty w bardzo zgrabny sposób i przemawiający do czytelnika, przenosi do innego świata. Polecam!
Avatar użytkownika - oliw333ia
oliw333ia
Przeczytane:2014-06-24, Ocena: 4, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku ,
czy miłość nie jest niesamowita i silna ta książka ukazuje jak z zimnego zmobi miłość robi człowieka pełnego krwi i uczuć
Widząc idiotyczny temat książki podeszłam do niej z dużą rezerwą i nieufnością. Jakież było moje zaskoczenie, kiedy okazało się, że czyta się ją jednym tchem i niezwykle wciąga. Dziwna, inna, warta przeczytania.
Avatar użytkownika - Juliette
Juliette
Przeczytane:2013-04-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam, Przeczytane,
Książkę przeczytałam jednym tchem. Mimo, że styl Isaaca Mariona mnie nie zachwycił, historia jest naprawdę interesująca. Nigdy nie sądziłam, że mogę poczuć do zombie coś więcej niż odrazę. Okazało się jednak, że mogę mu współczuć, zakochać się w nim, dzielić z nim smutki i radości i przede wszystkim zrozumieć go. Po przeczytaniu książki doszłam do wniosku, że w dzisiejszych czasach nawet zombie jest bardziej romantyczny i wrażliwy niż większość chłopców. Naprawdę polecam.
W tej książce największe wrażenie robi pomysł. Książka pisana jest żywym, lekkim językiem i zawiera dużo humoru. Ciężko się od niej oderwać. Tutaj zombie nie są tylko żądnymi krwi potworami. To stwory, które potrafią się zmienić. Głównym bohaterem jest R. Poznajemy go, gdy już jest zombie. Nie wie jednak od jak dawna. Jego monotonna, nudna egzystencja powoli się zmienia, gdy podczas jednego z polowań zjada mózg pewnego chłopaka i przejmuje jego wspomnienia. Za ich pośrednictwem poznaje Julie, którą ratuje przed swoimi wygłodniałymi towarzyszami i zabiera ze sobą. Tak zaczyna się ich wspólna przygoda. Znajomość R i Julie jest początkiem zmian. Zmian, które stopniowo zachodzą w zombie. Pojawia się szansa na zniszczenie zarazy.
Avatar użytkownika - kayamaj
kayamaj
Przeczytane:2013-01-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Umieszczenie dwóch elementów - romansu i zombie - w jednej książce mogło skończyć się klapą, ale ku mojemu zadowoleniu końcowy efekt pozytywnie zaskakuje. Zombi w literaturze nie są czymś nowym, ale sposób w jaki Marion je ukazuje jest czymś do tej pory niespotykanym. Istoty te mają w tej książce uczucia i o dziwo również poczucie humoru. Język jest lekki, a dodanie czarnego humoru jest ciekawym zabiegiem. Książkę czyta się przyjemnie i mogę ja z czystym sumieniem polecić innym.

Do lektury zachęcił mnie... trailer filmu i wyszukana wiadomość, że nietypowa komedia o zombie powstała na podstawie książki. W zasadzie nie przepadam za wszechobecnymi w popkulturze wampirami i żywymi trupami, ale postanowiłam spróbować. Mamy tereny miasta, gdzie lotnisko jest terenem zombie, a stadion enklawą i schronieniem ludzi. Młody zombie R natyka się na dziewczynę Julie podczas ataku i ratuje ją. Czyli mamy romans R(omea) i Julii w postapokaliptycznym świecie i ich bunt przeciw rzeczywistości dyktowanej przez starszych przywódców. Wydaje mi się, że w tym przypadku lepiej obejrzeć film.

Avatar użytkownika - Terenia
Przeczytane:2013-02-01, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Płonący świat
Isaac Marion0
Okładka ksiązki - Płonący świat

Trudno jest być żywym. Być człowiekiem - jeszcze trudniej. R powraca z martwych. Na nowo uczy się, jak oddychać, mówić, kochać - po jednym niezdarnym...

Wiecznie żywy
Isaac Marion0
Okładka ksiązki - Wiecznie żywy

Wydawać by się mogło, że w świecie, w którym umarli powstają z grobów, a słowa „życie” i „śmierć” tracą swoje znaczenie, nie ma...