Clone

Tom 1 cyklu Students

Autorka bestsellerowej serii „Friends”!

Dziewiętnastoletnia Rosanna Denise przeprowadza się ze Stanów Zjednoczonych do Wielkiej Brytanii, gdzie rozpoczyna studia prawnicze na uniwersytecie w Leeds. Jednak zmiana miejsca zamieszkania to niejedyny wielki krok dla Rosanny. Teraz zamieszka ze swoją siostrą bliźniaczką, której nie widziała od ośmiu lat, i przybranym bratem Alexandrem White’em.

Ponieważ rodzeństwo Rosanny jest bardzo popularne na kampusie, dziewczyna, chcąc nie chcąc, trafia do środowiska ich znajomych. Okazuje się – iż mimo że są to w większości ludzie zupełnie nie z jej bajki, pragnący być zawsze w centrum uwagi i z lekkością wydający pieniądze zarobione przez wpływowych rodziców – zaczyna darzyć ich sympatią.

Z wyjątkiem jednej osoby: Zaydena Williamsa, który także studiuje prawo. Chłopak jest bezczelny i arogancki, więc Rosanna natychmiast nabiera wobec niego dystansu. Nie ukrywa, jakie ma o nim zdanie, a on nie pozostaje jej dłużny. Pierwszy raz ktoś tak otwarcie mówi mu, co o nim myśli. Zayden zdecydowanie nie jest do tego przyzwyczajony.

Mimo ciągłego napięcia pojawia się między nimi coś jeszcze – bardzo silne przyciąganie. Problem w tym, że Zayden ma dziewczynę, a w dodatku jest nią siostra bliźniaczka Rosanny.

Informacje dodatkowe o Clone:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-12-21
ISBN: 9788383202402

Kup książkę Clone

Clone - opinie o książce

Książka z kategorii young adult, opowiada o Rosannie Denise, która przeprowadza się ze Stanów Zjednoczonych do Anglii i zamieszkuje z dawno niewidzianą siostrą i przyrodnim, nieznanym bratem. Książka wciąga od pierwszej kartki i mimo, że jest dużo przekleństw, świetnie się czyta.

Niektóre książki są jak seriale. Otwierasz, zaczynasz czytać i nie czujesz, że czytasz. Raczej wydaje Ci się, że oglądasz dobre show. Lekkie, z ciekawymi, dającymi się lubić bohaterami.

Dla mnie takim książkoserialem był cykl książek "Czysta krew", których fabuła była niczym telenowela. Myślałam, że to coś niezwykłego, napisać książkę, którą czyta się jakby się oglądało serial. A tu trafiam na następny cykl pt. "Students" i pierwszy tom pt. "Clone". I znów powróciło do mnie to uczucie, które miałam przy Czystej krwi (tak btw. kiedyś muszę wrócić do tomów, które tam pominęłam).

W przypadku "Czystej krwi" miałam wrażenie oglądania telenoweli. Zaś przy "Clone" był to przyjemny serial komediowy z elementami obyczaju o grupie przyjaciół. Coś jak "Friends" czy "Jak poznałem waszą matkę". Zayden nawet przypominał mi trochę Barney'a.

I tak sobie myślę, że gdyby ktoś chciał zrobić z "Students" serial, to byłby on właśnie taki lekki, przyjemny zabawny jak wymienione dwa tytuły powyżej.

Książka nie jest wymagającą lekturą. Ma bawić i bawi. Ma zająć czas, sprawić, że problemy odejdą w kąt i to też jej świetnie wychodzi. Losy Rosie i bogatych, studiujących dzieciaków są zabawne. Czasem jest poważniejszy wątek (narkotyki, samobójstwo, relacje z rodzicami), ale poważne wątki przeplatają się z lekkimi, dzięki czemu książka wciąż jest lekka i przede wszystkim daje dobrą rozrywkę.

Nie oczekiwałam od niej niczego więcej niż to co dostałam, więc polecam. Dobra zabawa gwarantowana. :)

Avatar użytkownika - martynaaa
martynaaa
Przeczytane:2023-07-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2023,

Ta książka mnie pochłonęła - dosłownie! Nie mogłam się od niej oderwać, bo byłam ciekawa każdych kolejnych sytuacji, które rozwijały się pomiędzy Rosie a Zaydenem. Każda wymiana zdań między tą dwójką była interesująca, uśmiech nie schodził mi z twarzy. Dla Zaydana jest to nowość, że ktoś w prostu sposób mówi mu co myśli, ponieważ nikt do tej pory nie stawiał się chłopakowi, a Rosi była osobą bezpośrednią.  Cóż tu więcej powiedzieć książka 10/10, bardzo przy niej odpoczełam, moja głowa przeniosła się w życie zgranej paczki przyjaciół, którzy byli młodzi, bogaci (a raczej to ich rodzice byli), ale skrywali w sobie pewne smutki.. mimo pięniedzy nie posiadali dobrej relacji z rodzicami, mieli siebie.

Aleksandra Negrońska to już moja jedna z ulubionych autorek więc jak tylko zobaczyłam że wychodzi jej kolejna książka to zamówiłam ją w ciemno

Historia przedstawia bliźniaczki które na pewnym etapie życia się rozdzieliły i żyły w całkiem innych światach. Jednak studia je na nowo połączą i będę żyły jednym życiem.

Jednak pojawianie się pewnego bardzo pochmurnego chłopaka może zrujnować wszystko tym bardziej że jest tak jakby chłopakiem siostry

Bad Friends 2
Aleksandra Negrońska0
Okładka ksiązki - Bad Friends 2

Pojawienie się w otoczeniu Kendall byłej dziewczyny Harry'ego wpędza nastolatkę w kompleksy. Eva Flores jest modelką i chodzącym ideałem, przez co Kendall...

Unique
Aleksandra Negrońska0
Okładka ksiązki - Unique

Czwarty tom bestsellerowej serii autorki „Friends”! Nieoczekiwane wyjście z więzienia Taylora Williamsa sprawia, że Zayden zaczyna obawiać...