Cnotliwy książę

Henryk VIII nie urodził się, by rządzić. Był drugim synem Henryka VII - uzurpatora na angielskim tronie. Gdyby nie nagła śmierć starszego brata, najpotężniejszy król Anglii nigdy nie włożyłby korony. Wychowany i rozpieszczany przez matkę i siostry książę Yorku miał wieść spokojne życie z dala od dworskich spisków i walk politycznych. A jednak jego panowanie zasłynęło jako krwawe rządy władcy absolutnego.

Sześć małżeństw, zerwanie z Kościołem, prześladowania religijne, egzekucje tysięcy "zdrajców" - ścinanych, ćwiartowanych, włóczonych końmi - taki obraz pozostawił potomnym monarcha, który obsesyjnie pragnął władzy i... męskiego potomka. W imię tego pragnienia przekroczył granice, których żaden król nie śmiał przekroczyć. Poważył się na czyny, które wstrząsnęły Europą, i przeszedł do historii jako najbardziej okrutny władca w dziejach Anglii.

Informacje dodatkowe o Cnotliwy książę:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2009-09-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-241-3482-3

Kup książkę Cnotliwy książę

Cnotliwy książę - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2014-07-08, Ocena: 4, Przeczytałam,
Czytając tę książkę, kojarzyła mi się ona z rozprawą doktorską. Bardzo dobrą rozprawą doktorską ;-) Jednakże opis na tylnej okładce książki był zupełnie nieadekwatny do zawartości tej pozycji... Przeczytajcie a sami przekonacie się co mam na myśli. Książka ta nie była ani trochę szokująca... A tak wynika z lektury tylnej okładki.postaci. Mimo dosyć ciężkiego tematu książka jest napisana w miarę lekkim i przyjemnym językiem. Aczkolwiek opowiada ona bardziej o czasach , w których żył Henryk VIII, niźli o jego osobie. Ale można przeczytać.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2024-03-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2024,

Jak dla mnie, to za dużo tutaj retrospekcji. Niby miało być o Henryku VIII, a autor wtrąca w treść historię dużo wcześniejszą. Multum postaci dodatkowo komplikuje sprawę. Naprawdę tak ciężko byłoby zachować chronologię?

Królowe. Sześć żon Henryka VIII
David Starkey0
Okładka ksiązki - Królowe. Sześć żon Henryka VIII

Co sprawia, że mężczyzna żeni się sześć razy? Czy Henryk VIII był nienasyconym kobieciarzem? Wprost przeciwnie, twierdzi David Starkey, król tylko...