Co było potem?

Muminek wraca do domu, niosąc bańkę z mlekiem dla mamy. Wiatr zawodzi w ciemnych koronach drzew, zza których wyłania się słońce. Na łące wśród kwiatów można chwilę odpocząć przed dalszą drogą. Kto by pomyślał, że to początek fascynującej przygody?

Dzięki wyciętym w kartkach otworom mały czytelnik na każdej rozkładówce może zobaczyć tajemniczy fragment kolejnej strony i spróbować zgadnąć, co się za chwilę wydarzy. Potem wystarczy odwrócić kartkę, by się przekonać, czy miał rację!

Ta przepiękna książka zachwyci dzieci i ich rodziców.

Tove Jansson (1914-2001) marzyła, by zostać latarnikiem, a stała się znaną na całym świecie pisarką, malarką, ilustratorką i rysowniczką komiksów. Zadebiutowała jako graficzka prasowa w 1928 roku - miała wtedy niespełna 14 lat. Studiowała malarstwo w Sztokholmie, Helsinkach i Paryżu. Pierwszy raz wzięła udział w wystawie w 1933 roku i wtedy też wydała pierwszą książkę z własnymi ilustracjami. W latach czterdziestych zaczęła pisać i publikować utwory w różnych periodykach. Jesienią 1945 roku wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi: ,,Małe trolle i duża powódź". Po dwóch kolejnych powieściach: ,,Komecie nad Doliną Muminków" (1946) i ,,W Dolinie Muminków" (1948) pisarka zyskała ogromną popularność, a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników.

Informacje dodatkowe o Co było potem?:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2021-09-15
Tytuł oryginału: Hur gick det sen?

Kup książkę Co było potem?

Co było potem? - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-09-23, Ocena: 4, Przeczytałem,

OD WYJŚCIA PO MLEKO, DO SZALONEJ PRZYGODY

Seria o Muminkach to zamknięta w dziewięciu tomach, zakończona opowieść, którą zna chyba każdy. Może nie zawsze z książek, bo przecież zawsze popularne były seriale, film, komiksy... Ale poza tym wszystkim istnieją także książeczki dodatkowe, a pierwszą z nich jest wznowiona właśnie ,,Co było potem? Książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi" - rzecz bardzo urocza, ujmująca i naprawdę godna polecenia młodemu (i starszemu także) odbiorcy.

Dla kogoś takiego, jak Muminek, szalona przygoda może zacząć się... od zwykłych zakupów! Gdy wraca do domu z nabytym mlekiem, spotyka poszukującą swojej zaginionej siostry Mimblę. Postanawia jej pomóc i tak oboje pogrążają się w misji odnalezienia Małej Mi. Ale nie mają nawet najmniejszego pojęcia, jakie wydarzenia czekają na nich w trakcie tego prostego zdawałoby się zadania!

Muminki i urodzinowy guzik
Tove Jansson0
Okładka ksiązki - Muminki i urodzinowy guzik

Bohaterowie jednej z najfajniejszych dobranocek zapraszają dzieci do zabawy.\r\nHej, Hej! Dziś są moje urodziny! To na pewno będzie cudowny dzień! Muminek...

Muminki. Tom 2
Tove Jansson0
Okładka ksiązki - Muminki. Tom 2

Zbiorczy tom, w którym znalazły się opowieści komiksowe autorstwa Mamy Muminków, Tove Jansson! Tove Jansson była znakomitą pisarką, autorką...