Co, jak i dlaczego? 500 prostych odpowiedzi na dociekliwe pytania

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2019-03-19
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 9788379719365

Szukasz prostych odpowiedzi na najbardziej nurtujące cię pytania na temat wszechświata, nauki, techniki, przyrody, ciała ludzkiego, zdrowia i odżywiania… po prostu na temat świata? Ta książka jest nimi wypełniona po brzegi. Rysunki ułatwiające zrozumienie odpowiedzi, zabawne obrazki i garść dobrego humoru dopełniają tę fantastyczną książkę dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć co, jak i dlaczego.

Odbiorcy

– dzieci ciekawe świata;

– uczniowie szukający źródła dodatkowych informacji;

– rodzice i opiekunowie ambitnych, łaknących wiedzy dzieci.

Dlaczego warto nabyć tę książkę

– zawiera przekrojową wiedzę na rozmaite tematy;

– przystępna forma pytań i odpowiedzi zachęca do lektury i ułatwia zapamiętanie;

– może wzbudzać głębsze zainteresowanie różnymi dziedzinami wiedzy.

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Co, jak i dlaczego? 500 prostych odpowiedzi na dociekliwe pytania

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2019-04-06, Przeczytałem,
Kto pyta, nie błądzi Dzieci – zwłaszcza te najmłodsze – chętnie zadają pytania. Mają w sobie ogromną ciekawość świata i życia. A po co? A dlaczego? My – dorośli – nie zawsze potrafimy odpowiedzieć prosto na każde dziecięce pytanie. To normalne, nie musimy wszak znać się na wszystkim. Dziecko zaś potrafi być bardzo dociekliwe i pomysłowe. Dobrze, jeśli – potrafiąc już czytać – lubi sięgać po książki. Tam bowiem może znaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące je pytania. Czy go te odpowiedzi zadowolą – to już zupełnie inna sprawa. Co, jak i dlaczego? 500 prostych odpowiedzi na dociekliwe pytania to kontynuacja podobnej książki, zawierającej odpowiedzi na 700 pytań. O ile w pierwszym tomie poruszono tematy dotyczące życia codziennego, techniki, ludzkiego ciała, myśli i emocji, natury, zwierząt i historii, o tyle w tym tomie dodatkowo (oprócz pytań z niektórych wymienionych wcześniej grup) zawarto odpowiedzi na zapytania dotyczące wszechświata, życia na Ziemi, zdrowia i odżywiania. Jaki jest charakter pytań? Bardzo różny. Są bardziej teoretyczne (Skąd się biorą asteroidy?) bądź praktyczne (Jak odnaleźć na niebie Gwiazdę Polarną?). Są takie o bardzo krótkich odpowiedziach, ale też wymagające szerszego wyjaśnienia. Niektórym pytaniom towarzyszą zagadki typu „prawda czy fałsz" lub umożliwiające sprawdzenie własnej wiedzy. Również pytania, na które ...

Opinie o książce - Co, jak i dlaczego? 500 prostych odpowiedzi na dociekliwe pytania

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2019-04-25, Ocena: 6, Chcę przeczytać, 26 książek 2019,

Pytania... - to one nas kształtują, rozwijają, pozwalają stawać się mądrzejszym i bardziej świadomym otaczającego nas świata człowiekiem. I nie ma tu znaczenia, czy mamy lat 5, 15, czy też 55..., gdyż ludzka ciekawość nie zna granic, a i pytań o wciąż to nowe dręczące nas kwestie, z pewnością nie zabraknie! Na szczęście oto mamy wspaniałą możliwość zaspokojenia chociaż części z nich, za sprawą lektury pięknego albumu pt. "Co, jak i dlaczego", który to ukazał się właśnie nakładem Wydawnictwa Jedność!

Jako słowo się rzekło, ta piękna książka oferuje nam sobą odpowiedzi na intrygujące, niełatwe, ale też i bardzo ciekawe pytania. Odpowiedzi w pokaźnej liczbie 500, które to dotykają swoim zakresem takich dziedzin wiedzy, jak wszechświat, nauka i technika, zwierzęta, życie na Ziemi, natura, ciało ludzkie oraz zdrowie i odżywanie! Każda z ów dziedzin obejmuje sobą jeden rozdział, wypełniony pięknymi ilustracjami, zdjęciami, schematami, wykresami i całym mnóstwem innych atrakcyjnych grafik. Co więcej, znajdziemy tu również intrygujące porady, zagadki, a nawet i przezabawne dowcipy - tak słowne, jak i rysunkowe! Całości świetnego wrażenia dopełnia zaś niezwykle ciepły klimat tej książki, której poznawanie niesie nam sobą wielką frajdę i nie mniejszą przyjemność!

Nauka - przyjemna, zabawna, iście bajkowa nauka! Oto hasło przewodnie tego niezwykłego wydawnictwa, które to niesie sobą ogrom wiedzy i faktów, za pomocą zabawnej, intrygującej i wesołej lektury. Spotkanie z tą książką, to sama przyjemność, radość i niedające się powstrzymać ataki śmiechu, które to jednak nie przysłaniają sobą tego, że za jego sprawą poszerzamy naszą wiedzę o świecie, życiu i nas samych. Myślę, że książka ta zachwyci sobą każde dziecko, a i też niejednego dorosłego czytelnika, który dzięki niej będzie mógł zabłysnąć wiedzą wśród swoich kolegów i znajomych!

Bardzo duże wrażenie wywiera tu na nas zakres materiału, jaki został poruszony w tym albumie. Otóż każda z ów 7 dziedzin wiedzy, niesie sobą informacje i ciekawostki na najważniejsze i najbardziej nurtujące nas zagadnienie, m.in. jak powstał świat, co się stało z dinozaurami, jak powstaje tęcza, kto jest przodkiem człowieka, czym jest energia odnawialna, czy też chociażby to, jakim cudem każdy człowiek dysponuje innym głosem...? Oczywiście, to tylko kilka przykładów z morza informacji, jakie zostało zawarte na kartach tej książki. Co ciekawe, to nie tylko sama wiedza, ale też i cenna edukacja m.in. na temat dbania o klimat, środowisko, czy też prawidłowego i zdrowego odżywania. A poza tym..., a poza tym dane jest nam uzyskać tu także całą masę być może mniej ważnych, ale za to bardzo interesujących faktów - np. dlaczego kichamy patrząc na słonce;)

Bogactwa treści, dopełnia tu oczywiście wspaniała szata ilustracyjna albumu, jak i też jego efektowne wydanie. Mam tu na myśli piękne rysunki, które wypełniają wspaniałe kolory, a przy tym bardzo bajkowy klimat. Do tego należy wspomnieć o dużym formacie książki, twardej okładce, doskonałej jakości papieru, czy też przejrzystym układzie. To wszystko wspólnie sprawia, że album ten prezentuje się wspaniale i przepięknie, a tym samym też pozycja ta może stanowić idealny i okazały prezent dla każdego dziecięcego poszukiwacza wiedzy!

Album pt. "Co, jak i dlaczego", stanowi sobą nowoczesną formę literackiej encyklopedii dla dzieci, młodzieży i wszystkich miłośników wszelkich ciekawostek. Encyklopedii, łączącej sobą świetną zabawę z bezcenną nauką i edukacją, a czyniącą to za pomocą humoru, dowcipu, intrygujących zagadek, czy też chociażby pięknych ilustracji. Tym samym też nie pozostaje mi nic innego, aniżeli polecić z jak największym przekonaniem sięgnięcie po te dzieło każdemu, kto tylko lubi zadawać pytania i uzyskiwać na odpowiedzi!

Szycie jest łatwe
praca zbiorowa; 0
Okładka ksiązki - Szycie jest łatwe

Książka Szycie jest łatwe to krawiecki must have. Osoby szyjące polecają ją sobie od lat. Dla wielu z nich to najlepsza książka o krawiectwie. Pierwsze...

Łapać złodzieja. Interaktywna książeczka dla dzieci
praca zbiorowa; 0
Okładka ksiązki - Łapać złodzieja. Interaktywna książeczka dla dzieci

Książka interaktywna do uzupełniania przez dziecko suchościeralnym pisakiem. Zabawa polega na złapaniu złodzieja uśmiechów - dziecko rysuje przeszkody...

Sekret Heleny
Lucinda Riley;