Co jest w środku. Niezwykłe wnętrza zwykłych rzeczy

Jedyna w swoim rodzaju popularnonaukowa książka dla spragnionych wiedzy dzieciaków!

Co znajdziesz w środku przeciętego na pół zegarka, fajerwerku, piłeczki golfowej, ula lub karuzeli? Bez wątpienia coś zaskakującego! Co jest w środku? zaspokoi ciekawość nawet najbardziej dociekliwych umysłów. Młodzi poszukiwacze prawdy na własne oczy zobaczą zdumiewające mechanizmy ukryte w najzwyklejszych przedmiotach codziennego użytku, takich jak: prysznic, maszynka do lodów, kostka Rubika, kalkulator, stół bilardowy, tor do kręgli czy drukarka. Szczegółowe przekroje przedstawione na barwnych ilustracjach pobudzą wyobraźnię przyszłych wynalazców, naukowców i inżynierów.

Gotowi, by zajrzeć do środka?

.48 stron niebywale szczegółowych ilustracji

.Przystępne wyjaśnienie działania urządzeń

.Fascynująca historia wynalazków

.Przedmioty, które dzieciaki znają z codziennego życia

Olga Zakharova (znana jako FaveteArt) ukończyła dwa kierunki studiów niemające nic wspólnego ze sztuką, a rysowania i liternictwa nauczyła się zupełnie sama! Z pochodzenia Rosjanka, Olga opuściła rodzinną Moskwę i wyjechała na Litwę, gdzie żyje do dziś. Wraz z mężem mieszka w ekologicznej wiosce pośród lasów. Inspirację do ilustracji czerpie z ,,doskonałych niedoskonałości" świata natury. Styl Olgi to pełna gracji mieszanka zabawnych kształtów i uroczych postaci, rysowanych ręcznie, a następnie digitalizowanych. W chwilach wolnych od rysowania zwykle śpi lub dogląda swoich kotów.

Informacje dodatkowe o Co jest w środku. Niezwykłe wnętrza zwykłych rzeczy:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2023-02-22
Tytuł oryginału: Inner workings

Tagi: Publikacje z wiedzy o świecie dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Co jest w środku. Niezwykłe wnętrza zwykłych rzeczy

Co jest w środku. Niezwykłe wnętrza zwykłych rzeczy - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2023-06-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2023 r.,

Ciekawość ludzka jest chyba wpisana w naszą naturę. Ciekawość do świata, jaki nas otacza, ciekawość poznania innych osób, ciekawość poznania innych miast, państwa, kontynentów, ale co najważniejsze (i chyba każdy przez to przeszedł) ciekawość jak coś jest zrobione, co jest w środku itp. Odkrywając tajemnice zawartą w środku danego przedmiotu, pożywienia, ile to uległo zniszczeniu? Wiem, co mówię, bo sama grzebałam np. w odtwarzaczu kaset VHS, ale na szczęście potrafiłam złożyć, lecz jedyna rzecz, jaka pozostała nieodkryta to środek baterii szerokiej oraz fajerwerki. :p

Przed wami książka, która odkryje tajemnice różnych przedmiotów, takich jak np. odkurzacz, wanna, mrowisko, mikrofalówka itp. 29 przedmiotów, które nie tylko zaspokoją ciekawość naszych pociech (bądźmy szczerzy dorosłego też), ale dzięki fantastyczniej grafice nauczy, z czego dana rzecz jest zbudowana. Moją ulubioną ilustracją jest wnętrze cymbergaja. Bardzo mnie ciekawiło jak to wszystko tak lekko pływa po tym blacie (czy jak to tam się nazywa). Kolejna pozycja, która idealnie sprawdzi się jako prezent, ale i zajmie czas całej rodziny podczas wypoczynku.

Książka nie tylko zaspokaja ciekawość, ale przy okazji uczy co według mnie jest idealnym sposobem dla najmłodszych. Oglądasz, zapamiętujesz a jeżeli macie to szczęście i posiadacie dane urządzenie, jakie jest w książce i na dodatek jest np. zepsute to można pod okiem dorosłego rozkręcić i sprawdzić, czy faktycznie dane elementy posiada np. pralka czy mikrofalówka.

Polecam każdej ciekawskiej i tej mniej do zapoznania się z tą pozycją, a co się tyczy przedziału wiekowego to od 3-99+.