Co robią uczucia?

Dowcipna i pełna ciepła książka o tym, co dzieje się w świecie uczuć (i nie tylko).

Radość, duma, zachwyt, złość, niepokój, lęk... Wszyscy znamy te uczucia - i wiele innych.

Ale czy wiemy, co robią, kiedy mają wolne? Teraz w końcu możemy to zobaczyć.

Kto wspina się najwyżej jak może?

Kto zagrzebuje się w ziemi?

Kto brnie przez pustynię?

Kto lata w bańce mydlanej?

Kto depcze wszystko, co ładne?

Kto zbiera ślimaki z chodnika?

Sprawdźcie - a potem poszukajcie odpowiedzi w sobie. Bo ta niezwykła książka to zaproszenie dla dzieci i rodziców do rozmów i rozmyślań o tym, co kryje się w każdym z nas.

Lapidarny poetycki tekst Tiny Oziewicz w połączeniu z dowcipnymi ilustracjami Aleksandry Zając wzrusza i działa na wyobraźnię.

Informacje dodatkowe o Co robią uczucia?:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2020-09-16
Tytuł oryginału: Alle sammen teller

Tagi: Publikacje o pracy i społeczeństwie dla dzieci i młodzieży bóg

Kup książkę Co robią uczucia?

Co robią uczucia? - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ze-bookiempodrek
Ze-bookiempodrek
Przeczytane:2020-11-01,

Rozmowa o uczuciach jest bardzo ważna, niezależnie od wieku i sytuacji. Trzeba o nich mówić. trzeba uświadamiać, trzeba się otwierać. Jednak czym tak naprawdę są uczucia? Co mogą robić?

Na to pytanie odpowiada Tina Oziewicz wraz z Aleksandrą Zając w książce "Co robią uczucia?" wydanej przez @dwiesiostry. Jest to cudownie wydana pozycja w białej oprawie z klimatycznymi ilustracjami, które są swego rodzaju interpretacją każdego pojedynczego uczucia. Z tej niezwykłej, klimatycznej książki dzieci, jak i dorośli, mogą dowiedzieć się, co robi ciekawość, nadzieja, przyjaźń, wdzięczność, smutek, złość, strach i wiele innych uczuć. Które z uczuć piecze ciasto, które chodzi własnymi ścieżkami oraz które jest elektrykiem.

Kiedy tylko zobaczyłam tę książkę w zapowiedziach, moja ciekawość poszybowała na wyżyny. Chciałam ją mieć, byłam zaintrygowana, a poza tym bardzo pragnęłam, by moja córka wychowywała się wśród takich pozycji. Po otrzymaniu przesyłki nie zawiodłam się. Czytając tę książkę swojemu dziecku można się śmiać, można pociągać nosem, machać powiekami, by odgonić gorące łzy wzruszenia. Jest to niesamowite, nietuzinkowe, niebanalne dzieło, które nie tylko mówi o emocjach, ale również wywołuje emocje. "Co robią uczucia?" jest pozycją ciepłą, sympatyczną, idealną na jesienne i zimowe wieczory, kiedy deszcz lub śnieg puka w szyby. Książka jest niczym miód na serce, lek na skołotane nerwy. Polecam ją wszystkim dzieciom i wszystkim rodzicom, którzy szukają unikalnej, pięknej i mądrej książki!

Nietuzinkowa książka niewiele w niej treści. Każda strona to uczucie przedstawione na pięknym rysunku i opisane bardzo zwiężle ale trafnie. Ciepła, zmuszająca do refleksji, pociągająca. Jedna z tych książek które chce się mieć na półce by móc do  niej wracać.

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2021-02-17, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Niektóre określenia bardzo abstrakcyjne, jak na mój gust zbyt abstrakcyjne jak dla mniejszych dzieci. Niektórych odniesień sama nie rozumiem. Ogólnie jednak książka może skłaniać to dyskusji na temat niektórych rodzajów uczuć i zachęcać dziecko do zadawania pytań.

Nie ma to jak spędzić miłe parę minut ze swojego życia z ciepłą książeczką o emocjach. Niby to takie nic - prościutki tekst i minimalistyczne jak na książkę dla dzieci, ale to "nic" w zupełności wystarczy. Polecam gorąco!

Powidoki
Tina Oziewicz0
Okładka ksiązki - Powidoki

Książka zainspirowana obrazem ,,Powidok słońca" Władysława Strzemińskiego. Przezabawna, błyskotliwie napisana opowieść o pełnej przygód wyprawie...

O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką
Tina Oziewicz0
Okładka ksiązki - O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką

Wzruszające opowiadanie w nietuzinkowej oprawie graficznej, wydane w dużym, efektownym formacie. W pewnym mieście, nad szeroką, ruchliwą ulicą,...