Cokolwiek uczyniliście

Do prokuratora Wilka zgłasza się młody mężczyzna. Chce wnieść oskarżenie, ale pamięta tylko inicjał imienia lub nazwiska księdza, który go kiedyś wykorzystał. Wilk musi odmówić wszczęcia śledztwa z powodu przedawnienia, obawia się jednak, że ofiara molestowania sama będzie dochodzić sprawiedliwości.

Tymczasem Warszawą wstrząsa seria napadów rabunkowych na duchownych chodzących po kolędzie. Czy sprawca wybiera miejsca ataków tak, by nakreślić na mapie Warszawy odwrócony pentagram? Komisarz Jacek Zakrzeński uważa ten pomysł za niedorzeczny, ale nawet jego pewność siebie zostaje zachwiana przez dramatyczne zdarzenia pewnej mroźnej nocy.

Kiedy okazuje się, że obie sprawy mogą być ze sobą powiązane, działający nieoficjalnie prokurator i odsunięty od śledztwa komisarz będą zmuszeni połączyć siły.

Informacje dodatkowe o Cokolwiek uczyniliście:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2015-10-07

Kup książkę Cokolwiek uczyniliście

Cokolwiek uczyniliście - opinie o książce

Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2016-12-29, Ocena: 5, Przeczytałam,
Historia opowiedziana w tej książce dotyczy molestowania chłopców przez księży. Im bardziej się zagłębiamy w lekturę tym bardziej ona wciąga. A zakończenie to po prostu mistrzostwo. Kiedy wydaje się, że znany już sprawcę i jego motywy i czytamy do końca, żeby się upewnić, że mieliśmy rację - wtedy autor serwuje nam zaskakujące zakończenie.
Dopasowując pewne powiedzenie można powiedzieć, że dobry kryminał poznamy nie po tym, jak się zaczyna, ale po tym, jak się skończy. Zakończenie w tej powieści jest co najmniej wyborne, więc śmiało można stwierdzić, że cała książka również. Ale w tym przypadku nie tylko finał zasługuje na uznanie. ,,Cokolwiek uczyniliście" to wciągająca historia, która od samego początku intryguje. Wydaje się banalna i oczywista, jednak kolejno wszystkie rozdziały pokazują, że nic nigdy nie jest oczywiste. Świetna zagadka, która do końca trzyma w napięciu. I mnóstwo zwrotów akcji, które mieszają nam w głowach. Przy takiej lekturze wręcz nie można się nudzić. Gorąco polecam!
Avatar użytkownika - Wiesia63
Wiesia63
Przeczytane:2018-07-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Główni bohaterowie prokurator Kacper Wilk i komisarz policji Jacek Zakrzeński prowadzą nieoficjalne śledztwo w sprawie o molestowanie przez księdza- pedofila. Meżczyzna przyjeżdża z USA i szuka sprawiedliwości po latach. Prosi o pomoc w znalezieniu księdza, który zgwałcił go przed laty. Prokurator i komisarz próbują zapobiec rozlewowi krwi. Temat jakże dziś ,,na czasie". Bardzo trudny, ale warty uwagi.

Na pokuszenie
PM Nowak0
Okładka ksiązki - Na pokuszenie

Na posiedzeniu zarządu niewielkiej spółki deweloperskiej OKZ Development ma być wzniesiony toast dla uczczenia podpisania umowy kredytowej z bankiem...

Ani żadnej rzeczy...
PM Nowak0
Okładka ksiązki - Ani żadnej rzeczy...

W willi w Podkowie Leśnej od strzału w głowę ginie trzydziestodziewięcioletnia kobieta. Komisarz Jacek Zakrzeński z Komendy Stołecznej Policji podejrzewa...