Coraz głębiej

Louisa ,,Lu" Brant, nowa prokuratorka okręgowa, ma ogromne ambicje. Kiedy dostaje kontrowersyjną sprawę, w którą zamieszany jest cierpiący na zaburzenia psychiczne włóczęga, pragnie uniknąć pułapek, jakie na nią czyhają i zapewnić sobie polityczny sukces.

Jednak w trakcie przygotowań do procesu, natrafia na wątki dotyczące własnej rodziny: oskarżonym jest dawny znajomy jej brata, AJ.

Kiedy Lu miała dziesięć lat, AJ ocalił przyjaciela kosztem życia innego człowieka. Ława przysięgłych oczyściła wtedy osiemnastolatka ze wszystkich zarzutów. Działał w obronie koniecznej. Sprawiedliwości stało się zadość.

Ale czy na pewno wszystko w tej sprawie jest jasne? Może krążące wówczas pogłoski o gwałcie dokonanym na siostrze ofiary nie były zemstą odrzuconej nastolatki? Może prawo nie chroni ofiar, tylko tych uprzywilejowanych?

Pogrążając się coraz głębiej w przeszłości, Lu musi stawić czoło coraz bardziej zaskakującym odkryciom. Prawo, które stanowiło do tej pory fundament jej życia, okazuje się zawodne i nie może udzielić odpowiedzi na wszystkie jej pytania. Lu po raz pierwszy uświadamia sobie, że być może wolałaby nie znać całej prawdy. I że decyzja, którą będzie musiała podjąć, będzie najtrudniejszą w jej życiu.

Ta powieść rozwala system. Powinniście od razu zabrać się do czytania.

Stephen King

Jej powieści to nie tylko intryga, każda z nich jest także poruszającą wyprawą w głąb ludzkich dusz. To po prostu jedna z najlepszych autorek kryminałów.

Tess Gerritsen

Laura Lippman to jedna z moich ulubionych autorek. Czytając jej powieści, zapominam o całym świecie. Jej proza sprawia, że zaczynam marzyć o życiu pełnym ekscytacji i zagrożeń.

Mindy Kaling

To jedna z najlepszych i najbardziej osobistych powieści Laury Lippman. Wszystkie jej książki są doskonale przemyślane, wciągające, pokrzepiające i mądre, ona zaś jest jedną z kluczowych pisarek naszych czasów, a jej dwadzieścia powieść przypomina, dlaczego tak jest.

,,Washington Post"

Laura Lippman jest jedną z najlepszych i najsławniejszych twórczyń literatury kryminalnej. Mroczny klimat, postaci o pogmatwanych psychikach i życiorysach oraz misternie spleciona fabuła przyniosły jej książkom wszystkie najbardziej prestiżowe nagrody gatunku: Edgar Award, Agatha Award, Anthony, Barry i Shamus Award. To, co ukryte (Marginesy 2017) doczekało się ekranizacji. W filmie w reżyserii Amy Berg zagrały m.in. Diane Lane i Dakota Fanning.

Informacje dodatkowe o Coraz głębiej:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2018-07-04
Tytuł oryginału: Wilde Lake

Kup książkę Coraz głębiej

Coraz głębiej - opinie o książce

"Coraz głębiej" Laury Lippman to powieść z gatunku: kryminału, sensacji, thrillera. Szczerze muszę przyznać, że jestem ogromnie rozczarowana. Trafiłam na naprawdę dobre recenzje tej książki. Założyłam, że to musi być rewelacyjna książka a była przeciętna.

Jeżeli chodzi o fabułę i styl pisania to nie mam zastrzeżeń. Bohaterowie są słabo rozbudowani. W sumie w większości powieści jest ten problem. Dużo lepiej czyta mi się książki, w których bohaterowie są krwiści. Natomiast w tym przypadku, jak zresztą w wielu innych to są ludzie nierzeczywiści. Trudno zatopić się w powieści kiedy bohaterowie nie budzą żadnych emocji.

Rozczarowałam się. Zapowiedzi i okładka, która bardzo mi się podoba, sugerowały mocny thriller. Tymczasem to ani romans, ani kryminał, bardziej obyczajówka. Długie i niewiele wnoszące przemyślenia, przeczytana i zapomniana. Dorosła kobieta dowiaduje się między innymi o przeszłości swojej matki, jest zawiedziona, że nie znała prawdy i .... nie pyta nawet, gdzie jest jej grób? Nie kupuję tego. Jedyna korzyść to wzbogacenie mojego słownictwa o nowe wyrazy jak np. " przykromielenie".

Avatar użytkownika - gosiaczeq
gosiaczeq
Przeczytane:2019-04-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2019,

Książkę dobrze się czyta, choć nie jest to kryminał trzymający w napięciu. W moim odczuciu jest to raczej mieszanka kryminału i powieści obyczajowej, z delikatnie przemyconym wątkiem akcji #metoo. Na plus zakończenie.

Ostatnie miejsce
Laura Lippman0
Okładka ksiązki - Ostatnie miejsce

Różne ofiary. Różne narzędzia zbrodni. Różne metody działania. Pozornie nic nie łączy pięciu niewyjaśnionych zabójstw popełnionych w Baltimore w ostatnich...

Co wiedzą zmarli
Laura Lippman0
Okładka ksiązki - Co wiedzą zmarli

Wyszły z domu i nigdy nie wróciły. Kilkunastoletnie siostry zniknęły bez śladu.Nigdy nie odnaleziono ich ciał. Nigdy nie rozwiązano zagadki ich zaginięcia...