Córeczka

Prequell Balsamistki, brawurowego debiutu Magdaleny Adaszewskiej. Kim naprawdę jest czarujący i piekielnie przystojny właściciel zakładu pogrzebowego? I co takiego zobaczyła jego malutka córeczka, że zmieniło to ją na zawsze? A może wcale tak nie było, tylko pamięć dziecka płata figle, a ktoś bardzo się postarał, żeby dziewczynka nie zapamiętała tego, co zobaczyła NAPRAWDĘ? Prawa do ekranizacji Balsamistki właśnie kupiła jedna z czołowych polskich stacji telewizyjnych.

Informacje dodatkowe o Córeczka:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-11-09

Kup książkę Córeczka

Córeczka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anonim2414
Anonim2414
Przeczytane:2022-12-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Amelia była kiedyś radosnym i uśmiechniętym dzieckiem. Miała tatę, który ją bardzo kochał i miała starszą siostrę, z którą była bardzo zżyta. Pewnego dnia w ich życiu pojawiła się nowa mama, dopełnienie niekompletnej rodziny oraz Set, oddany owczarek niemiecki, który świata poza Amelią nie widział. To była idealna rodzina. Mieszkali w pięknym domu. Byli szczęśliwi. Ale...

Za murami ich posiadłości działo się coś co było skrywane przed światem. Coś, co nie miało prawa się nigdy wydarzyć, coś co na zawsze miało odmienić ich życie.

Książka mroczna. Wzbudzająca niepokój. Szokująca. Dodatkowo poznajemy też innych bohaterów odgrywających ważne role w tej historii. Czy to, co się tam działo ma szansę bądź ma prawo zakończyć się happy endem? Ja Wam tego nie zdradzę. O tym musicie przekonać się sami.

Poznajcie "córeczkę" , która długo nie pozwoli Wam o sobie zapomnieć.

Najnowsza książka Magdaleny Adaszewskiej jest prequelem "Balsamistki". Tutaj poznajemy dzieciństwo dwóch sióstr, losy trzech policjantów oraz pewnego balsamistę i jego siostrę. Od razu wam powiem, że ta historia jest jeszcze lepsza niż "Balsamistka". Nie wiem, jak to jest możliwe. Tutaj tyle się dzieje, że nie ma czasu na wzięcie głębokiego oddechu. Zakończenie powaliło mnie na kolana. Do tej pory nie mogę się z tego otrząsnąć. Wylałam morze łez. Pozostałam z pytaniem: Dlaczego musiało do tego dojść? Polubiłam trójkę policjantów, którzy za wszelką cenę chcieli poznać prawdę dotyczącą śmierci niewinnych młodych kobiet oraz posadzić sprawcę za kratki. Czy im się to uda? Będzie bardzo niebezpiecznie. Nasz balsamista to bardzo zły człowiek, który moim zdaniem zasługuje na krzesło elektryczne. Udaje świętego, a tak naprawdę to bardzo mroczny potwór. Diabeł w ludzkiej skórze. Dlaczego stał się tym, kim się stał? Koniecznie musicie poznać siostrę balsamisty. Dlaczego? To bardzo tajemnicza kobieta, która moim zdaniem jest przerażająca. Zuzanna i Amelia to dwie siostry, które są córkami Tomasza Frycza. W swoim wczesnym życiu bardzo dużo przeszły. I niestety jeszcze wiele przejdą. Poznając ich historię, będziecie przerażeni. Czytając "Córeczkę" miałam ciarki na całym ciele i byłam bardzo przerażona. Nie spodziewałam się tego, że dziewczynki w swoim życiu przeżyły taki dramat. Policjanci wykonywali swoją robotę bardzo dobrze. Wśród nich jest ciężarna kobieta, która nie potrafi usiedzieć w miejscu. Czy donosi ciąże i urodzi o czasie? Fizyczny i psychiczny wysiłek w jej stanie nie jest wskazany. Niestety ta bohaterka nikogo nie słucha. Robi to, co uważa za słuszne. Musi złapać seryjnego mordercę, żeby już nikogo więcej nie skrzywdził. Uwielbiam książki Magdaleny Adaszewskiej. Mają w sobie moc i mnie do siebie przyciągają. Cieszę się, że prawa do ekranizacji zostały sprzedane i za jakiś czas tę historię zobaczymy na ekranie. Ciekawa jestem kolejnej książki tej autorki. Zastanawiam się, czy będzie o dzieciństwie balsamisty, czy raczej o dalszych losach jego córek. Czy można pokochać potwora? Na to pytanie odpowiecie sobie sami po przeczytaniu "Córeczki". Gratuluję Magdalenie Adaszewskiej tak wspaniałego dzieła. Biorąc do ręki thriller "Córeczka" nie spodziewałam się aż tylu emocji. Nie wiedziałam, że aż tak zżyję się z bohaterami. Jeżeli szukacie ciekawych i wciągających thrillerów, które nie pozwolą wam o sobie zapomnieć, to polecam "Córeczkę" i "Balsamistkę". Nie zawiedziecie się, czytając. Obie książki idealnie nadają się na prezent. Polecam przeczytać najpierw "Córeczkę", a następnie "Balsamistkę". Ciekawa fabuła, niezwykła akcja i niesamowici bohaterowie sprawiają, że tej książki się nie czyta tylko się przez nią płynie.
Avatar użytkownika - Ogrod-ksiazek
Ogrod-ksiazek
Przeczytane:2022-12-13, Ocena: 5, Przeczytałam,

Dom obok którego stoi zakład pogrzebowy, małżeństwo i ich dwie córki. Trochę pięknie, trochę makabrycznie z tym zakładem koło domu. Jednak tu nie zmarli budzą grozę. To historia zła w czystej postaci.

Wow! Muszę przyznać, że wpadłam w historię jak śliwka w kompot. No i taplałam się w nim ze smakiem. Zwłaszcza, że Autorka przeraża nie makabrycznym opisem a emocjami, historia wręcz od nich pulsuje.

Tym silniej działały one na mnie, że wszystkie wydarzenia relacjonuje dziecko, tytułowa córeczka. Momentami było to trudne doświadczenie. Niektóre zdarzenia opowiadane głosem dziecka trafiały strzałą prosto w serce.

Jak wiele krzywdy można wyrządzać w imię miłości, wmawiając komuś, że to miłość kieruje naszym postępowaniem. Jak łatwo manipulować dzieckiem...

Mimo, że wszystko dość szybko staje się jasne to i tak Autorce udało się mnie zaskoczyć. Mało tego, przez całą historię udało się Jej bez problemu utrzymać moją uwagę.

Poza tym Pani Magdalena doskonale traktuje słowo pisane, dzięki temu literki płynnie wpadają w oko i tworzą lekki, spójny tekst. Ja to bardzo doceniam, lubię płynąć wraz ze słowami.

Książka spodobała mi się na tyle, że ,,Balsamistka" już zamówiona.

Igor Zieliński i Agnieszka Król wracają do sprawy tajemniczego zniknięcia znanego w okolicy balsamisty, Tomasza Frycza.

Mężczyzna prowadził zakład pogrzebowy obok swojego domu, gdzie mieszkał z żoną i dwiema córkami. Okoliczni mieszkańcy darzyli mężczyznę dużym zaufaniem, często przychodzili szukać u niego pocieszenia. Zwłaszcza kobiety.

Obecnie Amelia, młodsza córka balsamisty, mieszka z ciotką. Dziewczynka tęskni za rodziną. Jest skołowana. Nie wie, które jej wspomnienia są prawdziwe, a co jest wytworem jej wyobraźni. Czy Amelia widziała, coś, czego nie powinna? Czy policjantom uda się odkryć co się stało z balsamistą?

"Córeczka" jest prequelem "Balsamistki", której niestety nie miałam okazji przeczytać. Jednak po lekturze "Córeczka" z chęcią sięgnę po kontynuację.

Książka jest napisana w dwóch perspektywach czasowych. Śledztwo Igora i Agnieszki prowadzone jest w roku 1998, a losy rodziny balsamisty zaczynają się w 1995 roku. Historia wciąga i intryguje. Autorka wie jak budować napięcie i wbić czytelnika w fotel.

Nie jest to jednak lekka rozrywka. Życie Amelii to nie bajka. A o krzywdzie dzieci czyta się najtrudniej. Jeszcze gorzej, kiedy to najbliżsi, zamiast chronić, krzywdzą.

Z całą pewnością jest to książka warta Waszej uwagi.

Tatuś
Magdalena Adaszewska0
Okładka ksiązki - Tatuś

Tatuś Magdalena Adaszewska Spin off mrożącej krew w żyłach opowieści o balsamistce. Sprzedane prawa do ekranizacji! W małej miejscowości w Bieszczadach...

Moja droga!
Magdalena Adaszewska0
Okładka ksiązki - Moja droga!

Każda z nas ma czasem ochotę powiedzieć coś, co nie spodoba się innym. Postąpić dokładnie na odwrót, niż tego się od nas oczekuje. Zerwać z siebie metkę...