Córka czarownicy

Anglia, rok 1577. Elżbieta I Tudor wtrąca do więzienia spiskującą Marię I Stuart, a matka Alicji zostaje spalona na stosie za czary. Dziewczynie udaje się uciec z więzienia i choć zabija łowcę czarownic, to tak naprawdę jest to dopiero początek pogoni... Kiedy Alicja odkrywa, że jest zdolna do czarnej magii, zaczynają się nią interesować potężne siły polityczne. Tylko dlaczego jest dla nich aż tak ważna? Wkrótce dziewczyna zostanie wrzucona w sam środek sekretnej politycznej walki pomiędzy królowymi, a los całej Anglii spocznie na jej barkach.

Informacje dodatkowe o Córka czarownicy:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2019-10-16
Tytuł oryginału: Witchborn
Tłumaczenie: Mateusz Rulski-Bożek

Kup książkę Córka czarownicy

Córka czarownicy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-06-22, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 52 książki 2020, 2020, Fantasy,

"Witchborn. Córka czarownicy" Nicholasa Bowlinga to powieść należąca do fantastyki. Jest to wciągająca powieść o dziewczynie której matka zostaje spalona na stosie za czart. Dziewczynie udaje się uciec z więzienia i nawet zabić łowcę czarownic ale to dopiero początek kłopotów dziewczyny. Kiedy odkrywa że jesy zdolna do czarnej magii poluje na nią sama Marta Stuart którą królowa Elżbieta wtrąca do więzienia za spiskowanie.
Dlaczego dziewczyna jest tak ważna?
Powieść jest przepełniona akcją, intrygami, zwrotami akcji.
Dziewczyna nie wie komu może zaufać A komu nie. Przyjaciel jej matki ją zdradza a ona czuje się zagubiona. Jednak to zaledwie początek jej przygód wkrótce przyjdzie jej się zmierzyć z czymś na co nie jest przygotowana.
Powieść porusza takie motywy jak przyjaźń, zdrada, intrygi, władza a właściwie żądza władzy,ucieczka,strach,magia i wiele innych.
Uważam że warto zanurzyć się w świat tej powieści.

W cieniu bohaterów
Nicholas Bowling0
Okładka ksiązki - W cieniu bohaterów

Rzym za czasów cesarza Nerona. Czternastoletni Cadmus od dziecka był niewolnikiem uczonego Tullusa - jego pan jest jedyną rodziną, jaką zna. Ale...