Córka fałszerza tom 3

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2020 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788378357964
Liczba stron: 392
Język oryginału: polski

Tom 3 cyklu Córka fałszerza

Ocena: 6 (3 głosów)

Opowieść o grupie ludzi, których młodość przypada na burzliwe czasy schyłku Republiki Weimarskiej i początku istnienia III Rzeszy. Młoda Żydówka o niezwykłym talencie malarskim, policjant usiłujący zachować prawość w okrutnych czasach, majętny mężczyzna zarażony ideą nazizmu i człowiek ogarnięty ezoterycznym szaleństwem to bohaterowie powieści, którzy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Kiedy nadchodzą rządy Hitlera, żadne z nich nie spodziewa się, że właśnie narodziło się czyste zło. To historia o powstaniu III Rzeszy, jej związkach z okultyzmem i żądzy władzy tak wielkiej, że doprowadza do najokrutniejszej wojny w dziejach ludzkości i tragedii milionów istnień.

Tagi: bóg

Kup książkę Córka fałszerza tom 3

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Córka fałszerza tom 3

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2023-05-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Opowieść o grupie ludzi,których młodość przypada na burzliew czasy schyłku Republiki Weimarskiej i początku istnienia III Rzeszy. Młoda Żydówka o niezwykłym talencie malarskim, policjant usiłujący zachować prawość w okrutnych czasach, majętny mężczyzna zarażony ideą nazizmu i człowiek ogarnięty ezoterycznym szaleństwem to bochaterowie powieści,którzy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości.  Kiedy nadchodzą rządy Hitlera, żadne z nich nie, spodziewa się , że właśnie narodziło się czyste zło. To historia o powstaniu III Rzeszy,jej związkach z okultyzmem i żądzy władzy tak wielkiej,że doprowadza do najokrutniejszej wojny w dziejach ludzkości i tragedii milionów istnień. 

Link do opinii

Trylogia "Córka fałszerza" opowiada o Judith, dziewczynie, która po swoim ojcu odziedziczyła ogromny talent malarski. Ojciec nauczył ją sztuki fałszowania, mówiąc, że ta zdolność może kiedyś uratować jej życie. Czy ojciec przewidział, co może się wydarzyć? Wplątana w różne relacje z mężczyznami musi radzić sobie z zagrożeniem jakie niesie nazizm. Miłość, która czasem doprowadza do zguby. Władza, pieniądze i chęć posiadania najcenniejszych dzieł sztuki. Autorka wprowadza nas w temat rabowania cennych dzieł sztuki z krajów okupowanych. 

Cykl polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Zabkowa
Zabkowa
Przeczytane:2022-07-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Trylogie,
Inne książki autora
Syn zakonnicy
Joanna Jax0
Okładka ksiązki - Syn zakonnicy

Historia fikcyjna, dla której inspiracją były wydarzenia, które mogły mieć miejsce w rzeczywistości. Zakazana miłość z czasów wojny...

Bliski koniec
Joanna Jax0
Okładka ksiązki - Bliski koniec

W trudnych czasach zawsze można liczyć na rodzinę! Losy Gustawa, Wiktorii i Fryderyka nie należą do najłatwiejszych. Gustaw musi zmierzyć się z chorobą...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy