Okładka książki - Cuda Jana Pawła II

Data wydania: 2006-06-02
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-74-69419-3
Dodał/a książkę: mrowka

Papież wziął Wiktorię na ręce i pocałował ją.

- Ufaj Bogu - powiedział do jej matki. - Jeśli On zdecyduje, że chce mieć ją obok siebie, to zabierze ją. Jeśli będzie chciał, aby była z tobą, nie musisz się o nic martwić i nic robić. Traktuj ją jak pozostałe dzieci. Będzie tak, jak postanowi Bóg.

W marcu 1985 roku Danuta Szechyńska z czteroletnią córką Wiktorią została przyjęta na audiencji przez Jana Pawła II. Wiktoria była ciężko chora na nowotwór. Po audiencji u Ojca Świętego wróciła do zdrowia.

Po śmierci Ojca Świętego na całym świecie pojawiły się doniesienia o cudach, których doświadczyli ludzie mający z Nim kontakt za życia. Zaczęły również napływać świadectwa o uzdrowieniach i innych łaskach przypisywanych wstawiennictwu Jana Pawła II po Jego odejściu z tego świata.

Książka Cuda Jana Pawła II to zapis takich sytuacji. Jej autor dotarł do osób, które są przekonane, że modlitwa Papieża wyprosiła im uzdrowienie, rozmawiał ze świadkami i uczestnikami wydarzeń, które „odmieniały oblicze ziemi”.

Apostołowie, a zwłaszcza Piotr, od początku zaliczali do swojej posługi pamięć o chorych i modlitwę za chorych. A korzystając ze specjalnej mocy - i uzdrawianie chorych - powiedział Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Polski, 9 czerwca 1979 roku. Słowa te sprawdziły się w Jego własnym życiu.

Paweł Zuchniewicz - dziennikarz, publicysta, pisarz. Sprawozdawca, reporter i komentator radiowy. Obsługiwał pielgrzymki Jana Pawła II do Polski (1991, 1995, 1997, 1999, 2002), a także międzynarodowe spotkania z udziałem Papieża (m.in. Światowe Dni Młodzieży w Denver, w Manili, w Paryżu, Rzymie i Toronto; Światowe Dni Rodzin w Rzymie, Rio de Janeiro i Manili; pielgrzymki do Ziemi Świętej i Fatimy). Autor książek, m.in.: Młode lata Papieża. Lolek - beletryzowana biografia pierwszego ćwierćwiecza życia przyszłego papieża, Nasz Papież - historia życia Jana Pawła II w krótkich opowiadaniach. Świadkowie XX wieku - sylwetki wybitnych postaci Kościoła w ostatnim stuleciu. Matka Teresa - beletryzowana biografia Matki Teresy z Kalkuty. Współautor Wielkiej Encyklopedii Jana Pawła II, albumu papieskiego Pasterz i Pielgrzym, Kroniki Pontyfikatu.
Paweł Zuchniewicz urodził się w 1961 roku, w 1986 ukończył Wydział Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim, a w 1988 Instytut Studiów nad Rodziną przy Akademii Teologii Katolickiej (obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Żonaty, troje dzieci.

Kup książkę Cuda Jana Pawła II

Avatar użytkownika -

„Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!” Nie ma chyba w Polsce osoby, która nie znałaby słów naszego Papieża, Jana Pawła II, wypowiedzianych w Warszawie 2 czerwca 1979 roku. Dzięki wstawiennictwu i modlitwie udało się Karolowi Wojtyle zmienić nie tylko Polskę, ale również cały świat. Był to człowiek, który swoją postawą, swoim wewnętrznym ciepłem i ogromną miłością oraz wiarą w człowieka, i Boga zmienił niejedno życie. On uczył nas, jak być wdzięcznym Bogu za wszystko, nawet za to, co wydaje się straszne i złe. Zresztą nie trzeba tu pisać, jaki był Jan Paweł II, przecież wszyscy go znamy. Tak, znamy, bo mimo tego że odszedł, pamięć o nim jest wciąż żywa, on ciągle żyje w wielu z nas.   Paweł Zuchniewicz w swojej książce „Cuda Jana Pawła II” ukazał nam osobę Papieża, a właściwie to, co Bóg uczynił dzięki niemu i przez niego. Autor zamieścił w książce wiele opisów cudów, jakie dokonały się za wstawiennictwem Ojca Świętego w czasie jego życia jak i po śmierci. Relacje ludzi, którzy opisują, jakie łaski otrzymali dzięki Janowi Pawłowi II, są bardzo wzruszające. Oprócz charakterystyki cudów znajdziemy tu również wywiady, na przykład z księdzem Sławomirem Oderem, postulatorem sprawy beatyfikacyjnej Jana Pawła II. Duchowny przybliża nam trwający proces wyniesienia na ołtarze ...

Opinie o książce - Cuda Jana Pawła II

Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-02-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Wzruszająca książka z przepięknymi ilustracjami. Po tej lekturze po raz kolejny można się przekonać jakim niezwykłym człowiekiem był Papież Jan Paweł II i jak niezłomna była jego wiara.. A cuda dokonywane przez tego Wielkiego Człowieka były do dziś zadziwiają świat.
Habemus Papam
Zuchniewicz Paweł0
Okładka ksiązki - Habemus Papam

Na Jasną Górę w bieżącym wieku dążyło już trzech przyszłych papieży ? powiedział prymas Polski, kardynał Stefan Wyszyński, 2 maja 1966 roku, w przeddzień...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński