Cudzoziemka. Audiobook

Niezwykły portret psychologiczny kobiety wyobcowanej i nieszczęśliwej. Róża jest córką Polaka pracującego w Rosji. Po usłyszeniu koncertu skrzypcowego postanawia zostac skrzypaczką i razem z ciotką wyjeżdża do Warszawy, aby kształcić się w konserwatorium. Tu poznaje swoją pierwszą, wielką miłość. Uczucie to jednak nie przetrwa próby czasu. Róża przeżywa wielki zawód...Rozgoryczona, skazana na samotność i niezrozumienie...Powieść Marii Kuncewiczowej, mimo upływu lat, w dalszym ciągu zachwyca zarówno atrakcyjnością fabularną, jak i nowoczesnością konstrukcji. Wszystkie te atuty w sposób niezwykły wydobyła interpretacja Elżbiety Kijowskiej.

Informacje dodatkowe o Cudzoziemka. Audiobook:

Wydawnictwo: Mozaika
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-60894-40-8
Czyta:

Kup książkę Cudzoziemka. Audiobook

Cudzoziemka. Audiobook - opinie o książce

Myślałam, że bardziej irytującej bohaterki niż Izabela Łęcka nie da się stworzyć... Myliłam się! Róża jest denerwująca, drażni i prawie na każdym kroku chciałoby się ją przegonić. Ale książka ma swój urok i wszystko jest tam dla mnie idealne :)
"Cudzoziemka" to jeden dzień z życia Róży Żabczyńskiej, kobiety niespełnionej w życiu i obarczającej wszystkich innych winą za niepowodzenia. Dzięki retrospekcjom i wspomnieniom innych bohaterów poznajemy przyczyny takiego zachowania tytułowej cudzoziemki. Ta książka to świetny portret psychologiczny kobiety - ukazuje, jak wielką wagę może przywiązywać do wspomnień. Jest napisana pięknym językiem, a jednocześnie nie nuży dłużącymi się opisami. Postępowanie głównej bohaterki to przykład na to, że nigdy nie jest za późno, by pogodzić się ze światem. Polecam gorąco!
Avatar użytkownika - aggi
aggi
Przeczytane:2013-12-01,
Jakoś w tym roku szkolnym trafiam na same faje lektury :) Otóż "Cudzoziemka" na szczęście wpisuje się w ten schemat. Zaintrygowała mnie historia Róży, pięknej dziewczyny zranionej w młodości przez ukochanego mężczyznę. Smutne wydarzenie z przeszłości negatywnie wpłynęło na jej późniejsze relacje z ludźmi. Ciekawy psychologicznie portret kobiety oschłej, czerpiącej satysfakcję z własnego piękna raniącej na około, niezdolnej do odwzajemnienia miłości oraz jej dawania.
Ma bardzo dobry styl, napisana jest lekko i zrozumiale, co na pewno zasługuje na plus, jednak fabuła jest już dla mnie przesadzona, a postać Róży - denerwująca. Despotyczna kobieta zatruła życie całej rodzinie, nie raz chcąc nawet zabić własne dzieci... może i jest w tym coś psychologicznego, co tak wszystkich zachwyca, jednak ja tego nie dostrzegłam i męczyłam się z każdą stroną mimo lekkiego napisania.
Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2019-08-30, Ocena: 4, Przeczytałam,

Studium życia kobiety, której  nie ziszczone plany życiowe i ambicje zabijają radość z tego co ma, a przede wszystkim zatruwają jej relacje rodzinne. Mąż mimo że kochający i wielbiący ją wręcz jest nie taki. Syn i córka również nie spełniają jej oczekiwań nie mówiąc juz o zięciu i synowej oraz wnukach. Książka ciężka, przygnębiająca.Przez większość czytania właściwie jakby nie było światełka w tunelu. Jest jednak pewna myśl, którą warto z tej pozycji zabrać według mnie, zamiast znoszenia fochów i komedii robionych przez takie osoby jak główna bohaterka warto mówić im prawdę tylko to może coś zmienić.Polecam wszystkim zgryżliwym tetrykom i ich rodzinom.

Avatar użytkownika - Witwona
Przeczytane:2016-11-11, Ocena: 4, Przeczytałam,
Tristan 1946. Książka audio
Maria Kuncewiczowa 0
Okładka ksiązki - Tristan 1946. Książka audio

Najsłynniejsza historia miłosna naszego kręgu kulturowego, wpisana w realia powojennej Anglii. Tristan lat czterdziestych, naznaczony koszmarem okupacji...

Cudzoziemka
Maria Kuncewiczowa0
Okładka ksiązki - Cudzoziemka

Niezwykły, głęboki, poruszający portret psychologiczny kobiety niespełnionej, zawiedzionej i nieszczęśliwej. Historia pięknej i utalentowanej Róży, której...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;