Cyklopedia. Wszystko, co musisz wiedzieć o jeździe rowerem

CYKLOPEDIA - wyczerpujący ilustrowany przewodnik po rowerowym świecie

Uwielbiasz czuć wiatr we włosach, drażnią cię miejskie korki, fatalnie czujesz się w zapchanym tramwaju i nie chcesz przyczyniać się do produkcji spalin?

Johan Tell - wielokrotnie nagradzany szwedzki pisarz i pasjonat kolarstwa - zabierze cię w podróż od fabryki Bianchi w Mediolanie, przez ulice Nowego Jorku w poszukiwaniu początków mody na ostre koło i kawiarnie rowerowe w Barcelonie, aż do Flandrii, by zbadać, jak śliski może być zroszony deszczem bruk.

Dowiesz się:

.jakie wyścigi rowerowe organizuje się pod osłoną nocy i dlaczego są nielegalne,

.które rowery mogłyby przejśćtesty kosmiczne NASA,

.czy elektroniczne przerzutki to tylko efektowny gadżet,

.o co dokładnie chodzi z bike fittingiem,

.która z piętnastu tras EuroVelo zasługuje na szczególną uwagę,

.jaki rower trzymali w sypialni John Lennon i Yoko Ono.

Dla wszystkich WKRĘCONYCH w jazdę na rowerze, dla tych, którzy mają KORBĘ i są ODJECHANI.

,,Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz być w ciągłym ruchu".

Albert Einstein

Informacje dodatkowe o Cyklopedia. Wszystko, co musisz wiedzieć o jeździe rowerem:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-07-13
Kategoria: Hobby

Tagi: Hobby gry i zabawy

Kup książkę Cyklopedia. Wszystko, co musisz wiedzieć o jeździe rowerem

Cyklopedia. Wszystko, co musisz wiedzieć o jeździe rowerem - opinie o książce

Czy mam tutaj zapalon_ rowerzyst_? ???

Jako dziecko sporo jeździłam na rowerze, a przy okazji byłam specjalistką do robiących wrażenie upadków. @anettrut pamiętasz lot nad murkiem? ? Co to była za rozpacz, że rozdarłam swoje ulubione geterki w DALMATYŃCZYKI #olaboga. Kij, że mięso na wierzchu, geterki. Blizna pozostała ze mną do tej pory.

???Jaki rower trzymali w sypialni John Lennon i Yoko Ono?
???Czy rowerzyści są dobrymi randkowiczami?
???Które rowery mogłyby przejść testy NASA?

Po przeczytaniu książki widać, że autor jest pasjonatem rowerowym z krwi i kości. Bardzo dowcipny język, sporo definicji, z których dowiedziałam się, że mam asfaltowe tatuaże oraz strupy na kolanach po wypadku nazywane są bekonem. Dla mnie majstersztykiem i dopełnieniem tej książki jest oprawa graficzna, która cieszy na prawie każdej stronie oko.

Troszeczkę w książce siadło tłumaczenie, które kaleczyło znaczenie poszczególnych definicji czy zdań.