Czarna Ćma

Nasz świat wypełniony jest bólem, cierpieniem i troskami, z którymi borykamy się każdego dnia. Świat Czarnej ćmy niczym się w tym aspekcie nie różni, bo jest odbiciem naszej rzeczywistości. Miłość, śmierć i lawinowe usterki systemu są uniwersalnymi elementami naszego świata, więc zaparz sobie herbatę, usiądź wygodnie i stań się obserwatorem ogromnej machiny wydarzeń Czarnej ćmy, zbudowanej z tych samych kół zębatych, które wszyscy dobrze znamy.

Większość nastolatków funkcjonuje w normalnym, zachowawczym trybie, ale nie Peter Liebstick, chłopiec z Atlanty w stanie Georgia, którego wiara w Miłość pisaną wielką literą popchnie do czynów nadludzkich i karze zakwestionować nasze człowieczeństwo. W imię Miłości wyruszy on w podróż przez całą długość Stanów Zjednoczonych, aby znaleźć odpowiedzi na pytania, których czasami warto nie zadawać. Wplątany w intrygę, której rozmiar przekracza granice najśmielszych oczekiwań, Peter zmierzy się z wielkim złem i przerażającą prawdą.

Przygotuj się na przeprawę przez dziewięć stanów i cztery tysiące dwieście kilometrów, której towarzyszyć będzie tylko jeden symbol. Symbol, który wielu kosztować będzie najwyższą cenę. Wsłuchaj się w dźwięk trzepoczących skrzydeł czarnej ćmy.

Informacje dodatkowe o Czarna Ćma:

Czarna Ćma - opinie o książce

Avatar użytkownika - PoligonDomowy
PoligonDomowy
Przeczytane:2020-09-06,

Autor z łatwością połączył prostą młodzieżówkę, gdzie szestanstolatkowie są w sobie szaleńczo zakochani z fabułą pełna akcji i niebezpieczeństw. Z ogromną przyjemnościa przeczytałam książkę zmuszającą czytelnika do przemyślen na przeróżne tematy.

Wiecej na stronie:

Na początku poznajemy dwójkę bohaterów Petera i Laurę. Młodzi zakochani, przed którymi jest całe życie. No nie do końca... Dziewczyna zmaga się z nieuleczalną chorobą, jednak wszystko idzie ku dobremu. I nagle wszystko wywraca się do góry nogami. Historia na pierwszy rzut oka wygląda banalnie, jednak to tylko pozory.

Chłopak chce dotrzymać obietnicy danej Laurze i postanawia wyruszyć w podróż, która jak się okaże, zmieni jego życie. Wyprawa która miała przynieść ukojenie i spokój, da mu o wiele więcej, i nie będą to przyjemne rzeczy. Chłopak musi zmierzyć się z wielkimi przeciwnościami losu, a śmierć depta mu po piętach. Zdecydowanie nie ma szczęścia.

Czarna Ćma to powieść którą ciężko zaszufladkować, jest niebanalna, mimo tego że porusza bardzo dobrze nam znane motywy miłości i śmierci. Ta książka poruszyła we mnie wszelkie możliwe emocje, a to zdarza się bardzo rzadko. Wzruszyła mnie do łez - a to nie zdarza się już prawie nigdy. To piękna, wzruszająca, niesamowicie emocjonująca opowieść o miłości, której zupełnie się nie spodziewałam, bo to nie kolejne love story, a zupełnie coś innego. I co warto na koniec dodać, że nie jest to książka dla ludzi o słabych nerwach.

Paraliż
Steve Liebich0
Okładka ksiązki - Paraliż

Jak wielkie będzie zaskoczenie waszyngtońskiej policji, gdy pewnego dnia otrzyma telefon od tajemniczego Lekarza, który zapewni, że chce uzdrowić...