Czarni

Wydawnictwo: Czerwone i czarne
Data wydania: 2019-09-04
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788366219137

Paweł Reszka, autor bestsellerowego cyklu o lekarzach „Mali Bogowie” tym razem wszedł w środowisko księży, żeby zobaczyć od środka, co tak naprawdę sprawia, że kapłani popadają w największe patologie i prowadzą niemoralne życie.

W ramach reporterskiego eksperymentu założył sutannę, żeby poczuć, jaką reakcję wywołuje koloratka w czasach, gdy Kościół coraz częściej jest synonimem grzechu.

Tagi: Duchowieństwo katolickie ; Kapłaństwo ; Postawy ; Powołanie kapłańskie ; Życie codzienne ; Polska ; Wywiad dziennikarski

Kup książkę Czarni

Opinie o książce - Czarni

Książka składa się z wypowiedzi, fragmentów listów i wywiadów księży, duchownych oraz eks-księży. W zasadzie autor nam zostawia interpretację tego co czytamy- nie ma jego komentarzy.
I tak jak w "świeckim świecie" spotykamy mądrych, głupszych, degeneratów i prawych, tak w stanie duchownym również. Sporo jest mądrych wypowiedzi- na temat dlaczego wierni odchodzą od Kościoła, gdzie tkwi problem w mentalności księży, ale też z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć. Niestety, dużo duchownych bez żalu, skruchy i wyrzutów sumienia opowiada o najpodlejszych grzechach, w tym pedofilii. Ciekawa okazja aby zajrzeć za kulisy "świętych miejsc pełnych świętych ludzi"- seminariów, zakonów, plebanii.

Avatar użytkownika - KKS
Przeczytane:2020-09-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 2020,
Mali bogowie 2. Jak umierają Polacy
Paweł Reszka0
Okładka ksiązki - Mali bogowie 2. Jak umierają Polacy

W poprzedniej, głośnej książce „Mali bogowie” (nominacja do nagrody Bestseller Empiku) autor zatrudnił się w szpitalu jako sanitariusz. Tym...

Miejsce po imperium
Paweł Reszka0
Okładka ksiązki - Miejsce po imperium

Jak wygląda miejsce po imperium - po ZSRR? Gruzini i Ukraińcy by je pogrzebać na zawsze wyszli na ulice, a Rosjanie zrozumieli, że takiej demokracji nie...

Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch