Czarny Pergamin

W magicznym Czarnym Pergaminie zapisano przyszłość królestwa Vereeny. Jak wieść niesie, każdy, kto przeczyta ów dokument, a nie okaże się tego godzien - szybko zakończy żywot. Jednak pomimo tej przepowiedni wielu mieszkańców królestwa chce poznać jego treść. Możesz znaleźć się wśród tych, którzy odkryją prawdę zawartą w Czarnym Pergaminie.

Na szachownicy świata zaczynają się roszady królestw, ale najważniejsze w grze okazują się pojedyncze figury. Wśród czarnych pionków, którymi manipuluje Zło, znajdziesz żądnego władzy arystokratę, wplątaną w intrygi królową i podłego kapłana. Po drugiej stronie do gry stają jednak ci, dla których honor, wierność ideałom i przyjaźń nie są pustymi słowami.

W walce można być lwem albo lisem. Niezależnie jednak od tego, najważniejsze są intencje, które skłaniają ludzi do podejmowania tej walki i przeciwstawienia się złu. Dołącz do bohaterów pełnej niesamowitych przygód powieści Rafała Dębskiego i weź udział w poszukiwaniach Czarnego Pergaminu.

Informacje dodatkowe o Czarny Pergamin:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2006-10-20
ISBN: 978-83-60505-12-0
Tłumaczenie: brak

Tagi: Tryby fantazji

Kup książkę Czarny Pergamin

Czarny Pergamin - opinie o książce

Akcja dzieje się jakby w świecie alternatywnym do naszego, lecz posiada dużo odnośników do historii Polski, Francji, czy Niemiec w Średniowieczu. Zwłaszcza stosunku Kościoła do wiernych i walki z zabobonami i czarną magią. Początek wydał mi się nudny, lecz od momentu, gdy Maive trafia do klasztoru, książka jakby się ożywia. Niestety na krótko, bo już conajmniej od połowy do damego końca powieść ani razu mnie nie wciągnęła. Opisy są zbyt długie, praktycznie oprócz wątku tytułowego pergaminu, niewiele się dzieje. I nawet nie zaskoczyło mnie odczytanie owego tajemniczego dokumentu. Zero zaskoczenia. Wynudziłąm się jak mops.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-04-12, 26 książek-2013, Wyzwanie- fantastyka,
Na pierwszy rzut oka nie ma w tej książce niczego niezwykłego. Ot, kolejna powieść fantasy, zaryzykuję nawet gatunek heroic fantasy. Jednak po przeczytaniu okazuje się, że mimo standardowej dla gatunku fabuły i świata jest w "Czarnym Pergaminie" coś więcej, coś, co sprawia, że książka ląduje na półce z przekonaniem, że do niej wrócimy.
Avatar użytkownika - miriel3
Przeczytane:2009-06-02, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Rubieże imperium. Żar tajemnicy. Tom 2
Rafał Dębski0
Okładka ksiązki - Rubieże imperium. Żar tajemnicy. Tom 2

Kapitan Aidan Samuels nigdy nie był i raczej nie będzie ulubieńcem możnych tego świata. O nagrodach, zaszczytach, spokojnym życiu, łasce cesarza i jego...

Miłość bogów
Rafał Dębski0
Okładka ksiązki - Miłość bogów

Po niespełna trzydziestu latach od krwawego buntu palatyna Awdańca kraj znów pogrąża się w wojnie domowej. Tym razem młodsi bracia powstają przeciwko seniorowi...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz