Czarolina. Tom 1. Pewnego dnia zostanę fantastykolożką!

Legendarne stwory, siła magicznych przekleństw oraz poszukiwanie prawdy o samym sobie.

Czarolina przybywa na ponurą wyspę Vorn, żeby wziąć udział w letnim kursie na temat istot fantastycznych, czyli kryptyd. Wraz z innymi nastolatkami rozpoczyna naukę pod nadzorem profesora Balzara i tajemniczej Madame C. Wkrótce na wyspie zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. Czarolina i jej koleżanka Willa rozpoczynają śledztwo, aby wyjaśnić, co jest przyczyną strasznych zdarzeń, nie przypuszczają jednak, że na każdego uczestnika kursu czyha wielkie niebezpieczeństwo! Przy okazji bohaterka dowie się bardzo ważnych rzeczy o swojej niezwykłej przeszłości. Komiksowa opowieść dla dzieci i młodzieży.

Scenarzystką serii jest Francuzka Sylvia Douyé, współautorka komiksów dla młodzieży (,,Marie-Lune", ,,Girlz") i popularyzatorka nauki, a rysunki są dziełem włoskiej graficzki Paoli Antisty (,,Chats!", ,,Alix et Arsenou").

Informacje dodatkowe o Czarolina. Tom 1. Pewnego dnia zostanę fantastykolożką!:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2020-09-02
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328197527
Tytuł oryginału: Sorceline, vol. 1, Un jour, je serai fantasticologue!

Kup książkę Czarolina. Tom 1. Pewnego dnia zostanę fantastykolożką!

Czarolina. Tom 1. Pewnego dnia zostanę fantastykolożką! - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-09-23, Ocena: 4, Przeczytałem,

W MAGICZNYM ŚWIECIE

W cyklu „Komiksy są super” ukazuje się już wiele różnych, udanych opowieści. „Czarolina”, która właśnie pojawiła się na rynku, to kolejna z nich, doskonale wpasowująca się w ten schemat i jakość, do jakiej przyzwyczaiły nas poprzednie tytuły. Kto więc lubi zabawną fantastykę dla całej rodziny, będzie bardzo, bardzo zadowolony.

Poznajcie Czaroline, dziewczynkę, która zjawia się na wyspie Vorn, gdzie ma wziąć udział w letnim kursie wiedzy o… fantastycznych istotach. Brzmi ciekawie i jest, ale jest też mrocznie – bo takie to miejsce – i tajemniczo, bo jedna z wychowawców, Madame C., jest jakże zagadkową postacią. Ale to przecież, jak się można domyślić, jedynie początek. Na wyspie zaczynają dziać się dziwne rzecz. Czarolina postanawia podjąć się własnego śledztwa, w czym pomaga jej przyjaciółka o imieniu Willa. Niestety obie nie mają pojęcia, że nie tylko czyha na nie wielkie niebezpieczeństwo, ale też i nasza bohaterka będzie miała okazję odkryć swoją przeszłość, o jakiej nie miała pojęcia!

Spirit Riding Free. Wesoła kolorowanka z zadaniami
Okładka ksiązki - Spirit Riding Free. Wesoła kolorowanka z zadaniami

Ponad 60 stron z ilustracjami do kolorowania oraz łamigłówkami o zróżnicowanym stopniu trudności, a do tego - przepiękne naklejki. To wszystko, czego...

Łamigłówki. Księga niebanalnych zadań. 10 +
Okładka ksiązki - Łamigłówki. Księga niebanalnych zadań. 10 +

Różne bywają łamigłówki: łatwe, trudne, czasem nawet jeszcze trudniejsze... Z jednymi radzimy sobie w pięć minut, inne łamią nam głowę przez długie popołudnie...