CzaroMarownik 2023

Nowa odsłona najpopularniejszego magicznego kalendarza!

CzaroMarownik to wyjątkowy towarzysz, który doda szczyptę magii do twojej codzienności. Pełen praktycznych porad, codziennych inspiracji i ciekawostek, jest również miejscem na notatki i pomocnikiem w organizacji czasu.

Znajdziesz w nim horoskop dla każdego znaku zodiaku, prognozę astrologiczną na nadchodzący rok, kalendarz księżycowy wraz z informacją o pustych biegach Księżyca, kalendarium świąt ezoterycznych oraz artykuły między innymi o:

zielarstwie; praktycznych rytuałach, ćwiczeniach, medytacjach; pojęciach astrologicznych (minisłownik); najsłynniejszych miejscach mocy w Polsce; charakterystyce symboli ochronnych; sposobach skutecznego manifestowania; magii żywiołów, magii kwiatów, magii ochronnej.

Wybierz życie pełne magii. Wybierz rok z CzaroMarownikiem.

Informacje dodatkowe o CzaroMarownik 2023:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-10-12
Kategoria: Poradniki

Tagi: Umysł ciało duch

Kup książkę CzaroMarownik 2023

Najprostsza forma magii sznurów wykorzystuje sznurek jednego koloru - sprawdzi się tu zarówno mulina jak i włóczka.

CzaroMarownik 2023 - opinie o książce

Jak co roku, jesienią szukam dla siebie kalendarza na rok następny. Chociaż wiele przypominajek mam w telefonie, lecz zawsze zapisuję również wszystkie potrzebne mi informacje oraz notatki i ważne sprawy terminowe. Od kilku lat prym w tym wiodą zapisy terminów wizyt u rozmaitych specjalistów...
Na CzaroMarownik natknęłam się zupełnie przypadkowo, gdy czytałam opinie czytelniczek o nim. Postanowiłam i ja zaopatrzyć się w ten niezwykły kalendarz i muszę przyznać, że bardzo jestem zadowolona z wyboru. To już kolejna edycja tego kalendarza, ja mam go po raz pierwszy i raczej nie ostatni. Myślę, że będę już chyba corocznie starała się go dostać. Bo nie jest to zwykły terminarz jak wiele innych, wyróżnia się już na pierwszy rzut oka okładką. No, ale już samo wydawnictwo powinno dać czytelniczkom do myślenia. Jak sama nazwa mówi Wydawnictwo Kobiece, więc i kolorystyka i wszystkie inne detale dopieszczone są po kobiecemu w sposób niepowtarzalny. Moim zdanie to jeden z najciekawszych i najładniejszych kalendarzy na jakie trafiłam.
A przecież kalendarz to jedna z najbardziej potrzebnych rzeczy niemal każdej kobiecie. Dobrze więc mieć dodatkowo jednocześnie coś pięknego.
W CzaroMarowniku znajdziemy horoskop dla każdego znaku zodiaku, ale nie tylko, bo są jeszcze ciekawe dodatki dopasowane dla każdego.
Ciekawe artykuły o charakterystyce symboli, o pojęciach astrologicznych, o magii kwiatów, magii żywiołów i w ogóle o magii. Możemy również poznać słynne miejsca mocy znajdujące się na terenie Polski, a także przepisy praktyczne na rytuały, ćwiczenia i na medytacje.

"Dokładna interpretacja horoskopu urodzeniowego jest zazwyczaj dość trudna dla kogoś, kto robi to pierwszy raz lub nie ma podstawowej wiedzy astrologicznej, ponieważ wymaga dokonania dużej liczby powiązań."
Zaintrygowała mnie również prognoza astrologiczna na 2023 rok i muszę Wam powiedzieć, że dość ciekawie zapowiada nam się przyszły rok.
Znajdziemy tu również kalendarz księżycowy i informację o pustych biegach Księżyca a także kalendarium świąt ezoterycznych.

"Pełnia Księżyca to najbardziej rozpoznawalna faza Księżyca. Wokół pełni krąży wiele mitów, legend, teorii i tajemniczych historii."
To z pewnością będzie magiczny rok!

„Czaromarownik 2023” to już mój trzeci książkowy kalendarz księżycowy od Wydawnictwa Kobiecego. Używałam go przez cały 2021 i 2022 rok i zakochałam się w nim do tego stopnia, że nie wyobrażam sobie nawet, że miałabym spędzić kolejny rok bez niego.

Nie wiem, co oczarowało mnie w tym roku bardziej, szata graficzna czy zawartość kalendarza. Chyba jedno i drugie w podobnym stopniu, chociaż jeśli chodzi o okładkę i grafikę na niej, ubiegłoroczny kalendarz podobał mi się bardziej. Ale w tej edycji kalendarza również można się zakochać, już tylko patrząc na okładkę. Ja już zresztą jestem tak do niego przywiązana, że nie wyobrażam sobie korzystania z jakiegokolwiek innego kalendarza. Chyba, że dodatkowo, bo miejsca na zapiski potrzebuję naprawdę sporo. A mimo że tu jest go dużo, na inne zapiski niż prywatne (na przykład na te książkowe) wykorzystuję coś innego.

Wewnątrz, za sprawą dodatków, które znajdziemy w kalendarzu, również utrzymuje się magiczny klimat. Co ciekawe, chociaż od trzech lat mam ten sam kalendarz, każdego roku znajduję w nim nowe ciekawostki, dzięki którym mam ochotę stale poszerzać swoją ezoteryczną wiedzę. Bo oprócz zwykłego kalendarium na 2023 i tego skróconego oczywiście, które znajduje się na samym początku publikacji, znajduje się tu mnóstwo porad, codziennych inspiracji i wspomnianych już ciekawostek, wśród których przy każdym miesiącu znajdziemy tabelę z informacją o pustych biegach Księżyca, oznaczenie, kiedy w danym miesiącu jest pełnia, nów, I i III kwadra i oczywiście oznaczenia Świąt, typowych jak Walentynki czy Tłusty Czwartek i nietypowych, jak Sabat Imbolc, Słowiańskie Święto Welesa, a nawet Światowy Dzień Książki. Plus przed kalendarium dla każdego miesiąca znajdują się ciekawe porady, na przykład: jak zrobić czarną sól, pomysły na codzienne rytuały, ludowe sposoby oczyszczania. Ponownie przed każdym miesiącem znajdziemy osobne miejsce, które pozwala na zapisanie naszych najważniejszych celów w danym miesiącu. Przy każdym dniu mamy imieniny, co bywa pomocne, o czym przekonałam się w bieżącym roku już kilka razy.

W porównaniu do poprzednich edycji poprawiony został rozkład dni. Na jednej stronie kalendarza znajdziemy dwa dni, również sobota i niedziela zostały tak samo rozplanowane, a nie jak wcześniej ściśnięte z innymi dniami na jednej stronie (kiedy wypadały sobota i niedziela, na jednej stronie kalendarza były trzy zamiast dwóch dni). To mi się podoba, bo kto powiedział, że w sobotę i niedzielę mamy do zaplanowania mniej? Jak zawsze kalendarz jest bardzo estetycznie wydany. Strony są na tyle grube, aby to, co zapisujemy nie przebijało, dodatkowo zastosowano przyjemną dla oka czcionkę, a całość okraszono wewnątrz urodziwą grafiką. Kalendarz nie jest gruby i zawsze można mieć go przy sobie, co jest sporym ułatwieniem, chociaż do najmniejszej damskiej torebki i tak się nie zmieści, bo ma format A5, czyli szkolnego zeszytu. Dużym plusem jest też utwardzona, jednocześnie dość elastyczna okładka, dzięki której mamy pewność, że nasz kalendarz się w owej torebce nie zniszczy. Wewnątrz kalendarza znajduje się dobrana kolorystycznie, tym razem czerwona tasiemka.

Oprócz tego, co już wymieniłam, w kalendarzu znajdziemy horoskop dla każdego znaku zodiaku, prognozę astrologiczną na nadchodzący rok, kalendarz księżycowy, kalendarium świąt ezoterycznych, a także artykuły między innymi o:
* zielarstwie;
* praktycznych rytuałach, ćwiczeniach, medytacjach;
* pojęciach astrologicznych (minisłownik);
* najsłynniejszych miejscach mocy w Polsce;
* charakterystyce symboli ochronnych;
* sposobach skutecznego manifestowania;
* magii żywiołów, magii kwiatów, magii ochronnej.

Nie sposób nawet wymienić wszystkich ciekawostek czy artykułów, które znajdują się w kalendarzu. Jest tego zwyczajnie zbyt dużo. Pewne jest natomiast, że nie da się z tym kalendarzem nudzić, bo oprócz zwykłego zapisywania bieżących spraw, czy organizowania życia, proponuje rozrywkę, dostarcza interesującej wiedzy. Czaromarownik 2023 to nie tylko wizualny majstersztyk, ale i solidna publikacja dla osób kochających magię i astrologię.

Jeśli jeszcze nie posiadacie kalendarza na 2023 rok lub tak jak ja lubicie mieć dwa, zachęcam do zaopatrzenia się w Czaromarownik, bo bardziej wyjątkowego kalendarza nie znajdziecie. W takim kalendarzu aż chce się planować. To kalendarz, który inspiruje do pozytywnych zmian i podjęcia nowych wyzwań, a także wprowadza do życia odrobinę magii. Z całego serca polecam!

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2022-11-03, Ocena: 5, Przeczytałem,

„Czaromarownik 2023” to już kolejny kalendarz z tej serii, który będzie mi towarzyszyć w przyszłym roku. Charakteryzuje się on przepiękną szatą graficzną, twardszą okładką i przede wszystkim szeregiem porad, inspiracji i ciekawostek. Oczywiście jak dla mnie najważniejszy jest fakt, że znalazłam w nim dość dużo miejsca na notatki, które bywają u mnie czasami obszerne.

Klimat w jakim wydano kalendarz jest po prostu magiczny, a piękne grafiki cieszą nasze oko. Podczas codziennego planowania możemy na chwilę się zatrzymać i przeczytać o magii żywiołów, kwiatów czy magii ochronnej. Poznamy symbole ochronne, które mogą nam pomóc w codziennym życiu, jak i dowiemy się praktycznych rzeczy z dziedziny zielarstwa czy astronomii. Świetnym dodatkiem jest horoskop czy przepisy. Możemy się nawet dowiedzieć kilku praktycznych porad dotyczących zbierania ziół, ale i dotyczących ćwiczeń oddechowych, kadzidełek oczyszczających czy olejków dających szczęście. Nie mogło się także obejść bez horoskopu na 2023 rok. Co szczególnie wyróżniło kalendarz na tle poprzednich edycji to miejsce na notatki, którego mi brakowało w poprzednich edycjach.

„Czaromarownik 2023” tak naprawdę prócz tego, że jest zwykłym kalendarzem to z całą pewnością jest także publikacją niezwykle ciekawą i wartościową. Z całą pewnością będzie to idealny kalendarz dla osób kochających wróżby i magię. Sama jestem nim zachwycona i nie mogę się doczekać, aż codziennie wieczorem będę do niego zaglądać w celu zaplanowania kolejnego dnia.

Kalendarz potrzebny jest każdemu z nas do planowania, zapisywania istotnych rzeczy, pamiętania o ważnych datach. To jego podstawowe funkcje. Wprawdzie kalendarze mamy w smartfonach, lecz baterie lubią się wyczerpywać w najmniej odpowiednich momentach. Dlatego warto zainwestować w kalendarz kartkowy, najlepiej magiczny. Już od dawna wiadomo, że odrobina magii nikomu nie zaszkodzi, zwłaszcza w trudnych czasach.

,,CzaroMarownik 2023" doskonale sprawdzi się jako kalendarz. Po skróconej jego wersji umieszczonej na samym początku, od strony 27. jest Kalendarium na 2023 rok, czyli wersję rozbudowaną na wszystkie dni w roku. Każdy miesiąc to informacje o kwartach księżyca, wykaz świąt i miejsce na zapisanie najważniejszych celów w danym miesiącu. Daty dzienne umieszczone w kole zodiakalnym, z imionami, dniem tygodnia i panującym znakiem zodiaku przyciągają uwagę prostą, a zarazem ciekawą szatą graficzną. Pół strony miejsca na notatki w dni robocze i ćwiartka na weekend. Dla niektórych to może być troszkę za mało. Linie do notowania są słabo widoczne i dość ciasno ułożone, jednak można zapisywać notatki, nie zwracając na to uwagi. Planner pomoże zorganizować czas. Całość dopracowana, z dbałością o detale.

Co poza kalendarzem? Bogactwo treści! Magia. Czary. Rytuały. Przepisy. Ćwiczenia. Medytacje. Afirmacje. Zaklęcia. Sposoby oczyszczania. Krótkie artykuły. Nie jestem w stanie wszystkiego wymienić. Mnie zaciekawiły Techniki ochronne w magii ludowej, Magia słowna i afirmację, Woń i magia zapachów, Ziołowa poduszeczka na dobry sen, Jak obliczyć swój aktualny rok numerologiczny, Jak poradzić sobie z rozbitym lustrem, Wężownik - trzynasty znak zodiaku, Czerwona nić ochronna i najsmaczniejsza... Bajeczna gorąca czekolada. Uwierzcie mi, jest tego tak dużo, że przydałby się spis treści. Naprawdę! Można się naszukać, gdzie co jest. Mało tego. W tym roku czarodziejstwa jest tak dużo, że mogłaby powstać książeczka - swoiste kompendium wiedzy ezoterycznej z minisłownikiem pojęć astrologicznych. Na końcu kalendarza znajduje się miejsce na notatki i bibliografia.

Oczywiście nie mogło zabraknąć horoskopów! Przyznaję się bez bicia, swój horoskop na następny rok już przeczytałam. Jeszcze niejednokrotnie po niego sięgnę, by zweryfikować przewidywania ze stanem rzeczywistym. Dużo jest tabelek z Księżycem i astrologią w roli głównej. Co ciekawe, w tym kalendarzu przy każdym miesiącu znajduje się tabela z pustym biegiem księżyca. Oczywiście wcześniej wyjaśniono, co to jest. Część wstępną, ,,horoskopową" kończy Prognoza astrologiczna na 2023 rok.

Jaki będzie następny rok? Jeśli tylko dacie szansę ,,CzaroMarownikowi 2023" z ładną okładką z połyskującymi czerwonymi i srebrnymi elementami, to choć w części będzie on wyjątkowy i magiczny. To ten kalendarz dobrą jakością, swoją zawartością, szatą graficzną i dbałością o szczegóły rzuci urok na właścicielkę, która wcale nie musi być czarownicą.

,,CzaroMarownik 2023" to czytelny i przejrzysty kalendarz, doprawiony dużą dawką magii i ezoteryki. To nowy towarzysz dla każdej kobiety na przyszły rok.

Niech to będzie magiczny rok!

Ptaszek. Kontrastowa książeczka dzidziusia
Okładka ksiązki - Ptaszek. Kontrastowa książeczka dzidziusia

Książeczki dla niemowląt to ważny zakup - zawarte w nich obrazki muszą być wyraźne i rozpoznawalne, a tematyka bliska kilkumiesięcznym maluchom. Odpowiednie...

Okładka ksiązki - Dookoła świata. Gdzie pojechać i kiedy. Gotowy plan podróży na każdy miesiąc roku

Idealne wakacje, świetna pogoda, brak tłumów, niezwykłe wydarzenia i atrakcje, a wszystko w dobrej cenie. Te marzenia pomożemy zrealizować! W tym...