Czarośnienie

Mieszkający gdzieś na dalekiej wyspie Sedif pracuje u bardzo niesympatycznego kupca, którego z całej siły nie cierpi, ale boi się poszukać sobie innego zajęcia. Chciałby żeglować,  poznawać świat, jest jednak przekonany, że nie ma na to sposobu, bo musi opiekować się matką, bo  jak mu się nie powiedzie, to wylądują na bruku, bo to i tamto… Jego ulubionym zajęciem było kiedyś czytanie książek, dzięki którym przeżywał w wyobraźni różne przygody, spotykał ciekawych ludzi, lecz teraz nawet na to brakuje mu sił i czasu. Pewnego dnia przyjaciel zabiera go na spotkanie z Czarodajem, magiem sprzedającym ziarenka Czarosnu. Po zażyciu jednego z nich Sedif trafia do Pałacu Śnienia. Inna rzeczywistość oferuje mu wszystko, czego brakuje mu w prawdziwym życiu, łącznie z cudowną dziewczyną. Jest wspaniale, ale…

Błażej Kusz - miłośnik fantastyki, kinematografii, gier komputerowych i podróżowania. Od zawsze pasjonował się pisarstwem, aż wreszcie się przełamał i postanowił podzielić jednym ze swoich literackich pomysłów. W wolnych chwilach komponuje muzykę i gra w tenisa. Z zawodu lekarz.

Informacje dodatkowe o Czarośnienie:

Wydawnictwo: Alegoria
Data wydania: 2022-09-09

Tagi: fantastyka

Kup książkę Czarośnienie

Czarośnienie - opinie o książce

🫘RECENZJA PATRONACKA🫘

Tym razem miałam przyjemność sięgnąć po debiut z fantastyki. Na dodatek objęłam tę pozycję patronatem medialnym. I wiecie co ? Ta książka jest absolutnie genialna !!! Ponadto niesie ze sobą wiele refleksji i zagadnień, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Śmiało mogę powiedzieć, że w tej pozycji odkryłam nowe oblicze fantastyki ! ;)A o czym jest ta lektura ? Co poza treścią mogę Wam o niej opowiedzieć ? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dalszej części mojej opinii.

Główny bohater - Sedif, ma wiele marzeń, które póki co nie mają szansy się spełnić. Wie, że musi ciężko pracować i opiekować się matką, bo w przeciwnym razie wylądują na bruku... Kiedyś uwielbiał czytać książki, dzięki którym fantazjował i mógł podróżować po literackich krainach. Pewnego dnia, przyjaciel zabiera go do maga Czarodaja. Tam zaopatruje się w ziarenka Czarosnu. Gdy zażywa jedno przed snem, to natychmiast zaczyna działać i przenosi go do Pałacu Śnienia. Mężczyzna czuje się w tej alternatywnej rzeczywistości znakomicie. Jest szczęśliwy, nie ma zmartwień i wreszcie może spełniać swoje marzenia. Ponadto poznaje piękną kobietę... I w zasadzie wszystko jest idealnie ale... Jaki wpływ na życie Sedifa będą miały ziarenka Czarosnu? Czy nasz bohater zrobi wszystko, aby zostać w tym wymarzonym świecie ? Jakie niebezpieczeństwa będą na niego czychać ? I jak zakończy się jego historia ? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie właśnie podczas czytania.

Sedif jest bohaterem, który nie ma planów na przyszłość. Wszystko widzi w czarnych barwach. Ziarenka Czarosnu i Pałac Śnienia, są spełnieniem jego marzeń,a z czasem stają się jego obsesją. Czy jednak będzie potrafił w porę się opamiętać ? Czy wyimaginowany świat z idealnego życia zamieni się w koszmar ?

Powieść Błażeja Kusza ukazuje nam ważny problem, z jakim wielu z nas boryka się na co dzień. Jednak trudno nam się do tego przyznać. Dlatego, często ukrywamy przed innymi nasze słabości, nie wiedząc o tym, że pogrążamy się bardziej i bardziej. Jednak jakie niebezpieczeństwa na nas czekają i jak możemy sobie z nimi poradzić? Tego wszystkiego właśnie dowiecie się z tej książki.

Muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą powieścią. Mam wrażenie, że Autor odkrył przede mną zupełnie nowy rodzaj fantastyki, dotąd mi nieznanej. Jestem pod ogromnym wrażeniem warsztatu pisarza, który potrafił w tej historii połączyć ze sobą tak wiele różnorakich wątków. Należy też wspomnieć o tym, że ta powieść jest debiutem literackim. Według mnie bardzo udanym. Czytałam tę powieść z dużym zainteresowaniem i ciekawością. Wiele razy zadumałam się na dłuższą chwilę, aby przeanalizować również swoje życie. Ta publikacja jest niesamowita i niezwykle działa na wyobraźnię. Jeśli zatem chcecie poczytać fantastykę inną, niż znacie do tej pory, dowiedzieć się, jakie niebezpieczeństwa czychają i na bohaterów i na nas, czytelników lub po prostu marzy Wam się dobrze spędzony czas z książką, to sięgnijcie koniecznie po tę pozycję. Myślę, że może Was zaskoczyć. Dziękuję bardzo Autorowi oraz Wydawnictwo Alegoria za zaufanie, możliwość patronatu oraz egzemplarz do recenzji. Polecam i przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów !!! 😉

Avatar użytkownika - malgorzatajakubiak
malgorzatajakubiak
Przeczytane:2023-05-04, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książka z rodzaju fantastyki ,opowiada o magicznym ziarenku dzięki ,któremu zupełnie inaczej patrzy się na świat.Powieść wręcz baśniowom  opowiada losy bohatera ,który również na łamach przeżywa swoją miłość.

Avatar użytkownika - Lysykon
Lysykon
Przeczytane:2022-11-20, Ocena: 6, Chcę przeczytać,

Przeczytałam z dużym zainteresowanie. Początkowo książka spokojna, poznajemy Sedifa , jego otoczenie i problemy. Potem wszystko nabiera tempa, wciąga, pędzisz za bohaterem. Książka pełna życiowych mądrości i przesłań. Piękna baśń dla młodszych i starszych czytelników. Polecam

Avatar użytkownika - madak
madak