Czarownica

Tytuł oryginału: A Discovery of Witches
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Jan Jackowicz

Tom 1 cyklu Księga wszystkich dusz

Księga Wszystkich Dusz, którą dziś chcemy Wam gorąco polecić, to międzynarodowy fenomen wydawniczy. Najgorętsza książka targów we Frankfurcie w 2009 roku.

Wydawcy w 34 krajach oszaleli i walczyli o nią zaciekle. Zapłacili milionowe zaliczki. W lutym debiutuje w USA na 2. miejscu „The New York Times”, wyprzedzając Stiega Larssona.

- 17 lutego 1. Miejsce w największej sieci księgarskiej Barnes&Noble.
- 20 lutego najlepsza książka miesiąca w Amazonie!

Po Kodzie Leonarda Da Vinci, Zmierzchu, Harrym Potterze, Cieniu Wiatru władzę nad duszami czytelników przejmuje Księga Wszystkich Dusz, która połączyła to, co najlepsze, w największych bestsellerach ostatnich lat:

- Suspens, przygodę i poszukiwanie wielkiego sekretu historii Kodu Leonarda da Vinci.
- Miłość wielką i nieziemską Zmierzchu.
- Magię Harry’ego Pottera.
- Tajemnicę, nastrój i piękno opowieści Cienia wiatru.

To wzruszający thriller, powieść przygodowa i romans, który ma w sobie to co najlepsze w Zmierzchu i Cieniu wiatru.
„The Bookseller”

Łączy w sobie liczne gatunki literatury. Tak jak świat w niej przedstawiony łączy istoty ludzkie i nadludzkie. Sama jest potężna jak zaginiona zaklęta księga, wokół której toczy się akcja.

Bohaterowie, którym nie sposób się oprzeć. Każda kobieta marzy, by być taka jak ONA i mieć takiego mężczyznę jak ON. I żyć w świecie, który jest jak wyobraźnia: bez granic. Tam gdzie historia przenika się z magią, a miłość jest potężniejsza niż czas.

Kup książkę Czarownica

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Księga sekretówGdzieś w podziemiach oksfordzkiej Biblioteki Bodlejańskiej spoczywa niezwykle stara księga - alchemiczny rękopis, pozornie nie różniący się od setek innych manuskryptów. Owa stara księga oprawiona w skórę, z licznymi zdobieniami na grzbiecie przedstawiającymi herb, to dzieło Eliasa Ashmole’a, siedemnastowiecznego kolekcjonera ksiąg i alchemika. Jego dzieła trafiły w XIX wieku do Biblioteki z Ashmolean Museum, a manuskrypt Ashmole’a opatrzony numerem 782 to palimpsest - rękopis sporządzony na innym, wcześniejszym. Ten jest wyjątkowy, bowiem pierwotny tekst nie został zmyty, lecz ukryty za pomocą magicznego zaklęcia. Tylko dlaczego ktoś miałby zadawać sobie trud rzucania uroku na tekst w starej książce?Odpowiedzi na to pytanie poszukuje pewna piękna i zdolna doktor historii Diana Bishop, bohaterka pierwszej części fascynującej trylogii „Księga Wszystkich Dusz. Czarowinca”. Powieść będąca porywającym połączeniem romansu, thrillera i książki przygodowej, zachwyci wszystkich fanów świata, w którym magia jest stale obecna, przenikając rzeczywistość i ją dopełniając. Autorka ze znawstwem (jest profesorem historii) opowiada nam o alchemii, wielowiekowych tradycjach czy symbolice, my zaś dajemy się wciągnąć w wir akcji.Diana Bishop, studiująca alchemiczne księgi, z pewnością nie jest typowym wykładowcą uniwersyteckim. Jej przodkowie po Amerykańskiej Wojnie ...

Opinie o książce - Czarownica

Zaintrygowana nowym serialem HBO pt. Księga Czarownic postanowiłam sięgnąć do źródła. Bardzo podoba mi się to, że serial jest interesujący i fascynująco prowadzi akcję czerpiąc powiedzmy luźną inspirację z książek. Tym sposobem oglądam i czytam równolegle czerpiąc podwóją przyjemność. Powieść łączy w sobie tajemnicę, magię, wampiry, czarownice i demony, zamki i przepych, klimat starych bibliotek oraz romans w piękną opowieść. Pierwszy tom to dobry wstęp do kolejnych ksiąg, intryguje na tyle że z przyjemnością sięgnęłam po kolejną część.

Jakiś miesiąc temu natknęłam się na youtubie na trailer serialu "A discovery of witches", poczułam się baaardzo zaintrygowana i odkryłam, że jest to serial stworzony na podstawie książek Debory Harkness. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po przeszukaniu swojej wirtualnej biblioteczki, okazało się, że miałam tę książkę w "chcę przeczytać" od ładnych paru lat!

Książka nie należy do najcieńszych, ale o dziwo nie jest też najobszerniejsza pod względem treści... Mocno się też zdziwiłam, gdy oglądałam sobie wywiad z odtwórcami głównych ról w serialu, kiedy to ciągle powtarzali "trylogia" - a ja przecież wyraźnie widziałam 5 książek...

Taaa. Uwielbiam takie zabiegi, kiedy wydawnictwo rozbija jedną książkę na 2 osobne... I teraz wyobraźcie sobie sytuację, że po wydaniu tej pierwszej części pierwszego tomu, sprzedaż nie osiąga wymaganego progu i wydawnictwo nie wydaje kontynuacji. No przecież to jest jakaś kpina! Bo tak naprawdę człowiek zapłacił za pół książki! Ughhh... Takie coś, strasznie podnosi mi ciśnienie.

Książka sama w sobie jest niezła. Zdecydowanym plusem jest kombinacja czarownica-wampir, a jest to moja ulubiona konfiguracja, jeżeli chodzi o książkowe pary. Fabuła też jest przyzwoita.

Tym co najbardziej mnie drażni jest główna bohaterka, która mimo całej tej swojej skrywanej potęgi, inteligencji itp, momentami jest głupia jak przysłowiowy but... Do tego dochodzi jeszcze jej ponadprzeciętna naiwność i nadgorliwość. Oj tak - póki co ta kobieta jest najsłabszym ogniwem tej książki. Mam nadzieję, że w dalszych częściach ta postać będzie już bardziej ogarnięta.

Jeszcze jednym minusem jest nadmiar pewnych informacji. Póki co to wszystko wygląda dla mnie na bełkot i sztuczne rozwlekanie książki niepotrzebnymi informacjami. No ale właśnie? Czy na pewno niepotrzebnymi? Dlatego też, mimo że część jest dla mnie diabelnie nudna, to zaciskam zęby i czytam, gdyby jednak później miało się to okazać kluczowe dla fabuły.

Jak już pisałam, książka jest naprawdę niezła, ale prawdopodobnie gdyby nie serial, nigdy bym po nią jednak nie sięgnęła. A już na pewno, nie sięgałabym od razu po kontynuację pierwszego tomu. Ale skoro oglądam serial, to chcę mieć chociaż 1 całą książkę za sobą.

Baaardzo mało akcji jak na powieść bądź co bądź fantastyczną. Snuło się to niemiłosiernie, niezależnie czy w kwestii wątku miłosnego, czy też przedstawienia problematyki tego konkretnie uniwersum. Cóż, na razie bardzo nie neguję i oczekuję, że kolejny tom wniesie coś więcej.

Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2018-01-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,
Wędrówka
Deborah Harkness0
Okładka ksiązki - Wędrówka

Kontynuacja światowego bestsellera wydanego w 34 krajach i filmowanego przez Warner Bros. 2. miejsce na liście bestsellerów „The Bookseller”...

Powrót
Deborah Harkness0
Okładka ksiązki - Powrót

Kontynuacja jednej z najgłośniejszych powieści ostatnich lat wydanej w 34 krajach i filmowanej przez Warner Bros., który spodziewa się, że film...

Odwagę i lekkomyślność oddziela bardzo cienka granica (...)

O ile mi wiadomo, są tylko dwie emoje, które rok po roku podtrzymują obroty tego świata (...). Jednym jest strach. Drugim pożądanie.

Więcej cytatów z tej książki
Schronisko dla ludzi
Wojciech Szlęzak