Czas Honoru. Przed Burzą. Tom 2

Opowieść o czterech cichociemnych, których pokochały miliony Polaków.

Rok 1943. W okupowanej Polsce nasila się bezwzględny terror. Jednocześnie napływ świetnie wyszkolonych w Anglii cichociemnych, specjalistów od dywersji i sabotażu, umacnia polskie podziemie.

Przed Burzą opowiada losy czterech spośród nich: egzekutora Bronka Woyciechowskiego, fałszerza dokumentów Janka Markiewicza, oficera wywiadu Michała Konarskiego oraz jego starszego brata Władka, szefa komórki łączności z Londynem. Ich przeciwnikiem jest ambitny szef Gestapo, były as policji kryminalnej Lars Rainer. Walka wywiadów, działania partyzanckie, akcje dywersyjne tworzą okupacyjną codzienność bohaterów.

Powieść jest kontynuacją losów czterech cichociemnych z powieści Cichociemni. Czas Honoru, stanowiąc jednocześnie odrębną całość. Akcja toczy się na tle prawdziwych wydarzeń z przełomowego roku wojny, takich jak masakra na Wołyniu czy powstanie w warszawskim getcie.

Książka autorstwa Jarosława Sokoła - scenarzysty popularnego serialu Czas Honoru, który zyskał ogromną popularność wśród widzów.

Jarosław Sokół

Prozaik i scenarzysta. Autor scenariuszy filmowych i telewizyjnych, opowiadań oraz powieści, m.in. Awiatorzy (Wydawnictwo Zwierciadło).

Informacje dodatkowe o Czas Honoru. Przed Burzą. Tom 2:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2022-01-12
Kategoria: Historyczne

Tagi: Historia powszechna

Kup książkę Czas Honoru. Przed Burzą. Tom 2

Czas Honoru. Przed Burzą. Tom 2 - opinie o książce

Dalsza część historii czwórki przyjaciół jest tak samo dynamiczna, dramatyczna jak poprzednia. Książka nadal ma wątki nie ujęte w serialu, co czyni ją jeszcze ciekawszą.
Avatar użytkownika - kalcia1998
Przeczytane:2014-10-08, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Monia_31
Monia_31
Przeczytane:2014-08-03, Ocena: 6, Przeczytałem,
Czas honoru. Sprawdzian polskości. Tom 5.
Jarosław Sokół0
Okładka ksiązki - Czas honoru. Sprawdzian polskości. Tom 5.

Bronek, w poszukiwaniu dowódcy Smiersza, komisarza Sorokina, dociera na Wołyń. Janek szantażowany jest przez szmalcowników, którzy...

Czerwona zaraza, czarna śmierć
Jarosław Sokół 0
Okładka ksiązki - Czerwona zaraza, czarna śmierć

Czerwiec 1945. W poniemieckim Świnoujściu morze wyrzuca na brzeg szczątki kilku mężczyzn. Tymczasem w miasteczku szerzy się epidemia nieznanej choroby...