Czas na sznurkach

Monika Grobelna - urodzona 1 sierpnia 1980 roku we Wrocławiu. Ukończyła Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Wiersze pisze od 1995 roku. W 1998 roku wzięła udział w ogólnopolskich Warsztatach Literackich im. Milczewskiego Bruna. W tym samym roku zdobyła wyróżnienie w Turnieju Jednego Wiersza "O Laur Plateranki" organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Sosnowcu. Wyróżniony wiersz został opublikowany w almanachu konkursowym. W 1999 roku zajęła II miejsce w Konkursie Poezji Miłosnej "Szeptem" pod patronatem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku. Dwa lata później zajęła I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Literackiej i Plastycznej pod hasłem "Morze w malarstwie i poezji". Zajęła II miejsce w konkursie na Wiersz z cytatem, organizowany w marcu 2008 roku przez www.poeci.com. Jej poezja pojawiła się w Czasopiśmie "Cogito" nr 12 z 1999 roku, nr 5, 12 oraz 18 z 2000 roku, nr 11 z 2005 roku, a także w Antologii poezji Cogito z 1999 roku (Agencja Wydawnicza Aga-Press, Warszawa 1999). Jej utwory znalazły się w Antologii poezji o Krzyżu pt. "Krzyż Drzewo Kwitnące" (Spółdzielnia Wydawnicza Anagram, Warszawa 2002) oraz w Albumie Poetyckim "W kadrach poezji myśli zebrane" (Wydawnictwo Dorota Strugała www.poeci.com, października 2007), "Wigilijne pojednanie" (grudzień 2007), "Szeptem o miłości" (luty 2008).

"Czas na sznurkach" to wspaniałe wiersze i doskonałe zdjęcia. Przed Wami kolejny, unikatowy album absolutnie wart posiadania u siebie w e-bibliotece. Autorka porusza tematy nie tylko zależności uczuciowych między dwojgiem ludzi. Opisuje też tematy, które w swoisty sposób odcisnęły piętno w jej duszy, wymuszając na niej wypowiedzenie się w sposób poetycki. Tak, jak w przypadku każdego tomiku wierszy, twórczość Moniki Grobelnej jest bardzo subiektywną pieczęcią jej wnętrza. Całość okraszona jest doskonałymi zdjęciami Marcina Nawrockiego, laureata nagrody im. Włodzimierza Puchalskiego, organizowanego przez czasopismo Łowiec Polski, przyznanej mu w dniu 06.11.2008 roku.

Informacje dodatkowe o Czas na sznurkach:

Wydawnictwo: Goneta.net
Data wydania: 2010-03-19
Kategoria: Poezja
ISBN: 978-83-926526-5-6

Kup książkę Czas na sznurkach

Czas na sznurkach - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kowalewa
Kowalewa
Przeczytane:2009-12-17,
Poezja sama w sobie to oko duszy autora. Ktoś, kto umie ładnie i krótko opisać ulotną chwilę ze swojego życia - według mnie jest mistrzem. Pani Monika Grobelna jest jedną z wielu poetek uprawiająca swoistego rodzaju ekshibicjonizm własnej osobowości. Niełatwa jest taka sztuka, takie upublicznienie trosk, radości, miłości - tej szczerości, jakiej nigdy nie można zaznać w kontakcie z drugą osobą. Tomik "Czas na sznurkach" to nie tylko poezja, to też doskonałe zdjęcia. Tomik to album. Warto jest mieć go w swojej kolekcji. A że książka jest w wersji elektronicznej - to nawet lepiej. Biblioteka też może być elektroniczna. Jaka oszczędność miejsca! A książkę można mieć pod ręką w laptopie, palmtopie czy nawet w telefonie. To dopiero! Polecam!
Forget Me Not
Julie Soto