Czerwony namiot

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2009-03-10
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788380621367
Liczba stron: 416
Tytuł oryginału: The Red Tent
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Katarzyna Kaliska

Ocena: 4.67 (6 głosów)

O Dinie, bohaterce jednego z epizodów Księgi Rodzaju, wiemy niewiele. zaistniała krótko, bez prawa głosu, jako ta mało ważna córka Jakuba, która padła ofiarą gwałtu i stała się mimowolną przyczyną potwornej rzezi dokonanej przez jej braci. W lirycznej opowieści Anity Diamant garść szczegółów biblijnego przekazu przeradza się w wielobarwną materię losu niezwykłej kobiety, która kochała i cierpiała, która dojrzewała, uczyła się i realizowała swoje powołanie. Dina przenosi nas w świat pozornie odległy, a jednak jej szczery i zmysłowy głos nawiązuje intymną więź ze współczesnym odbiorcą, przekonując, że nie ma znaczących różnic między ludźmi różnych epok, gdy mowa o egzystencjalnej próbie i tragedii, szczęściu i miłości. A czerwony namiot, królestwo Lei, Racheli, Bilhy i zilpy a czterech matek Diny a to hołd dla ponadczasowego rytmu życia, siostrzanej przyjaźni i mądrości kobiet. Anita Diamant jest wielokrotnie nagradzaną dziennikarką, autorką dziesięciu książek. Czerwony namiot a jej powieściowy debiut a odniósł nadzwyczajny sukces: wydany w kilkudziesięciu krajach na świecie, przełożony na wiele języków, długo zajmował czołowe miejsca na listach bestsellerów. W samych Stanach zjednoczonych sprzedano ponad 2 mln egzemplarzy.

Kup książkę Czerwony namiot

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Czerwony namiot

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2015-02-20, Ocena: 6, Przeczytałam,
Uwielbiam przenosić się w czasie...a ta historia... jest cudownym wehikułem czasu...
Link do opinii
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2013-12-03, Ocena: 4, Przeczytałam, z_52 książki 2013,
U zarania współczesności leżą historie opisane w Biblii, między innymi ta o Jakubie, jego żonach i dzieciach. Czerwony namiot to historia kobiet z tej rodziny, głównie Diny i jej czterech matek. Dina była jedyną córką Jakuba, od początku towarzyszącą innym kobietom w czerwonym namiocie, miejscu odosobnienia w czasie krwawień i porodów, miejscu opowiadanych historii i snucia marzeń. Wszystko jest dobrze do czasu, gdy Dina samowolnie, z miłości wychodzi za mąż. Jej wybranek, książę Sychem, wkrótce ginie, a zrozpaczona Dina ucieka do Egiptu, by tam szukać pocieszenia i ułożyć sobie życie na nowo. Duża część akcji dzieje się w tytułowym namiocie, aż do znudzenia wałkując porody i kobiece problemy. W pewnym momencie miałam już tego trochę dosyć. Na szczęście przed podjęciem przeze mnie decyzji o porzuceniu czytania zaczęło się dziać coś więcej. Ogólnie w powieści jest dużo krwi, sporo wiary w bogów, umierania i brutalności życia. (Ocena: 4,5/6)
Link do opinii
Avatar użytkownika - enka26
enka26
Przeczytane:2016-09-22, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - annakp
annakp
Przeczytane:2015-02-05, Ocena: 3, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2006-06-12, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Dziewczyna z Bostonu
Anita Diamant0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z Bostonu

Najnowsza powieść autorki bestsellerowego ,,Czerwonego namiotu". Wciągająca i porywająca opowieść o Addie Baum, która bardzo chciała żyć inaczej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy