Czerwony testament, tom 1

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2019-02-27
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788378878810
Liczba stron: 416
Tytuł oryginału: .

Ocena: 2 (1 głosów)

Zamożny filantrop hrabia de Thonnerieux, cierpiąc po utracie żony i córki, spisuje swoją ostatnią wolę. Postanawia obdarzyć majątkiem wszystkie dzieci w Paryżu, które przyszły na świat tego samego dnia, co jego ukochana córeczka. Spadkobiercy otrzymują złote medaliony, które po osiągnięciu przez nich pełnoletności mają im przynieść fortunę. Zanim to jednak nastąpi, zapisany czerwonym atramentem testament zostaje skradziony.

Wielkie pieniądze, zabójcza intryga i prawdziwa miłość w scenerii XIX-wiecznego Paryża.

Tagi: Klasyka kryminału

Kup książkę Czerwony testament, tom 1

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Czerwony testament, tom 1

Dziewiętnastowieczny Paryż. Intryga. Zbrodnia. Dwaj mężczyźni, którzy zrobią wszystko, by zdobyć fortunę. Między nimi zagubione, naiwne dziewczę. I ludzie, którzy mieli zostać spadkobiercami hrabiego de Thonnerieux, każdy inny, podążający swoją drogą, każdy na skraju życia. Zabrzmiało ciekawie? Owszem, jednak Czerwony testament bardzo mnie rozczarował. Spodziewałam się pełnokrwistej, wartkiej powieści, dostałam jednak coś zgoła odmiennego. Co mam do zarzucenia powieści Xaviera de Montepina? O tym poniżej.

Lubię czytać książki z historycznym tłem, w których mogę „zobaczyć” kawałek świata, którzy dawno przeminął i nie powróci. Niestety tutaj nie widzimy Paryża takim, jakim był w XIX wieku. Mało widzimy. Miejsce jest tylko miejscem, nie mogłam poczuć atmosfery Paryża, nie mogłam zobaczyć miasta takim, jakim było. Są bohaterowie, owszem, dość interesujący jak Pascal czy Jakub, ale też zupełnie bezpłciowi jak Marta czy Paweł, którzy zakochują się w sobie od pierwszego (dosłownie) wejrzenia. I cierpią, jakże oni cierpią z miłości. Naprawdę brakowało tylko tęczy i gołąbków. Dobrze, że równoważą to wspomniani wcześniej złoczyńcy, którzy, aby pozyskać skarb, zabijają kolejno spadkobierców i przywłaszczają sobie medaliony wskazujące miejsce spoczywania pieniędzy.

Niby jest tutaj wszystko: akcja, intryga, zabójstwa, tajemnice, ale są też zbyt wydumane, nieprawdziwe emocje, honor zbyt uwypuklony, kobiety za bardzo omdlałe i takie eteryczno-głupiutkie. Nie porwało mnie, co więcej, musiałam zmuszać się, aby czytać dalej. Miała na to wpływ nie tylko fabuła, ale również koszmarnie postawione przecinki. Naprawdę muszę o tym wspomnieć, ponieważ większość radości z czytania odbierały mi właśnie błędy w interpunkcji. Moje redaktorskie oko aż płakało, widząc taką rażącą ilość błędów. Szkoda.

I chociaż chciałabym zachęcić do sięgnięcia po tę pozycję, to jednak nie mogę. Nie skłamię, mówiąc, że lektura ciążyła mi i nie sprawiała przyjemności. Nie polecam, zdecydowanie odradzam, chyba że ktoś lubi się katować. Ani historia, ani wykonanie nie są godne polecenia.

Link do opinii
Inne książki autora
Lekarz obłąkanych, tom 1
Xavier de Montépin0
Okładka ksiązki - Lekarz obłąkanych, tom 1

W domu dla obłąkanych w Auteuil pod Paryżem w przedziwny sposób splatają się losy rodziny nowojorskiego bankiera, małomiasteczkowego lekarza, kilku...

W pogoni za milionami
Xavier de Montépin0
Okładka ksiązki - W pogoni za milionami

Nora Garrel jest młodziutką, piękną i bogatą hrabianką. Zakochuje się z wzajemnością w młodym, przystojnym lekarzu - Lucjanie Darby, dziedziczy...