reklama

Czternaście dni Honoraty

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2020-04-29
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-665-0314-4
Liczba stron: 320

Ocena: 4 (3 głosów)

Kryminalna przygoda nad Bałtykiem! Morza szum z ironią i groteską na horyzoncie…

Honorata wyrusza w podróż. Chce uciec od dawno niewidzianego przyjaciela, który nagle pojawia się w jej życiu. Niestety, to ucieczka pozorna, gdyż mężczyzna wciąż jest obecny w jej myślach. Na domiar złego Honorata wplątuje się w historię rodem z Hitchcocka...
Dotychczas żyła w stagnacji, bo inaczej nie chciała i nie potrafiła, ale dwa tygodnie spędzone w Jastrzębiej Górze powodują niespodziewany zwrot w jej życiu.

Taka kryminalna przygoda nad Bałtykiem mogła przydarzyć się każdemu, ale w wykonaniu Honoraty, obdarzonej nadopiekuńczą córką i nadwagą, przeradza się w osobliwą, pełną humoru opowieść.
Ta historia pokazuje, że matki i córki tworzą najlepsze duety! A w małych miastach zdarzają się wielkie zbrodnie…

Tagi: kryminał

Kup książkę Czternaście dni Honoraty

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2020-05-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2020 roku, Kryminały, Obyczajowe,
Przyzwyczajenia, rutyna, codzienność. Takie życie prowadzi wiele osób, w tym główna bohaterka powieści Elżbiety Wojnarowskiej Czternaście dni Honoraty. Gdy jednak kobieta musi zerwać z ulubionymi przyzwyczajeniami, odstawić ukochaną rutynę i nauczyć się nowej codzienności daleko od domu, a do tego rozwiązać zagadkę kryminalną, okazuje się… że takie życie wcale nie jest złe! Czterdziestoparoletnia tytułowa bohaterka to pracownica laboratorium kryminalistycznego. Pewnego dnia w drodze do pracy przypadkowo spotyka przyjaciela z dawnych lat, Ziemowita. Spotkanie to i perspektywa wizyty mężczyzny w mieszkaniu Honoraty tak wyprowadza kobietę z równowagi, że postanawia ona... wybrać się na urlop. Byle jak najdalej od Krakowa. Wyrusza do Jastrzębiej Góry, do swojej przyjaciółki, Irenki. Po drodze jest świadkiem wypadku samochodowego, w którym poważnych obrażeń doznała pasażerka. Honorata postanawia opanować sytuację i pomóc dwóm mężczyznom, którzy najwyraźniej nie wiedzieli, jak powinni zachować się w obliczu wypadku. Kobieta wzywa policję oraz karetkę. Gdy wreszcie dojeżdża do przyjaciółki, dowiaduje się, że zaginęła córka jednej z sąsiadek. Honorata – chociaż jest na zasłużonym urlopie – postanawia zająć się sprawą zniknięcia Gizeli. I odwiedzić w szpitalu ranną, poszkodowaną w wypadku samochodowym. A to dopiero początek zaskakujących wydarzeń ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Czternaście dni Honoraty

Początek fajny, środek taki sobie, końcówka znowu fajna. Nie podobało mi się to, że bardzo często było powtarzane, co lubi Honorata. Szkoda, też, że na końcu nie wiadomo jak rozwinęła się sytuacja z Ziemniakiem.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pokaż wszystkie recenzje