Czuły Pieniądz. Jak emocje napędzają biznes i świat

Czuły pieniądz ma pokazać ludzki, bardziej emocjonalny wymiar kapitalizmu. Środowiska naszego życia i naszej codziennej aktywności, które od dwóch wieków permanentnie jest dehumanizowane przez całe pokolenia krytyków o lewicowych proweniencjach. Tymczasem, wbrew pozorom i ich mniemaniu, kapitalizm nie jest pomysłem na to, aby silni mogli uciskali słabych, ale sposobem w jaki ludzie realizują się w życiu społeczno-zawodowym. To nie żaden System, ale emanacja ludzkich emocji tworzących świat, w którym żyjemy. I o tym jest książka. O Kapitale Emocjonalnym, który napędza gospodarkę, tworzy nowe branże, miejsca pracy, rynki, produkty i usługi. Wszystko dzięki różnym, często sprzecznych uczuciom takim jak zaufanie i strach, chciwość i wyrzeczenie, bunt i współczucie, a na końcu szczęście, którego wszyscy pragną. Przez pryzmat takiego właśnie miksu paliwowego książka opisuje współczesny kapitalizm. Co więcej, póki ludzkie emocje podtrzymują płomień pod tym paleniskiem świat wciąż będzie się rozwijać, a gospodarka bez wytchnienia rosnąć.

Informacje dodatkowe o Czuły Pieniądz. Jak emocje napędzają biznes i świat:

Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska