Czy to prawda, że

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2021-06-24
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788301218034
Liczba stron: 360
Tytuł oryginału: Christoph Drösser

Ocena: 5 (2 głosów)
Inne wydania:

Czy komary mogą przenosić AIDS? Czy papierosy light są mniej szkodliwe? Czy karaluchy przeżyłyby wojnę atomową? Czy ziewanie jest wynikiem braku tlenu?

Oryginalne, a często zaskakujące pytania stawiane przez dociekliwych czytelników autorowi bestsellerowej serii popularnonaukowej ,,Daj się uwieść", nie mają końca: Odpowiedzi Christopha Drössera kryją w sobie rozwiązanie niejednej naukowej zagadki. Na każde pytanie odpowiada, starając się uzasadnić zakładaną ,,prawdę" albo ,,nieprawdę" z wykorzystaniem aktualnego stanu wiedzy w wybranych dziedzinach.

Ta książka jest zbiorem zadziwiających prawd, półprawd i legend ostatnich dziesięciu lat. Świetny przewodnik dla tych, którzy lubią zgłębiać tajemnice świata!

Tagi: bóg

Kup książkę Czy to prawda, że

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Czy to prawda, że

Zawsze denerwował mnie hałas, kiedy podczas zimowego poranka kierowcy pod moim blokiem rozgrzewali silniki swoich samochodów. Jak się okazuje: "powoduje to nadmierną emisję spalin do środowiska i jest NIEDOZWOLONE przez prawo!" W przypadku takiego postępowania grozi 100zł mandatu! Poza tym grzanie SILNIKOWI SZKODZI! "Pracujac na luzie, grzeje sie on bowiem o wiele wolniej aniżeli podczas jazdy. W zimnej komorze silnika natomiast skrapla się paliwo, które zmywa filtr olejowy, powodując szybsze zużycie"
Link do opinii
Arcyciekawa książka, w której znalazłam odpowiedzi na kilka spraw nad którymi się zastanawiałam (min. dowiedziałam się, że pocieranie monet o obudowę kasy samoobsługowej nie pomoże w ich przyjęciu przez automat, nos i uszy człowieka niestety rosną wraz z wiekiem, nieprawdą jest że komary lecą do ludzi z tzw. słodką krwią, a sok z czerwonych winogron jest tak samo zdrowy jak czerwone wino i już nikt nie bedzie mnie namawiał!)
Link do opinii
Inne książki autora
Muzyka Daj się uwieść!
Christoph Drösser0
Okładka ksiązki - Muzyka Daj się uwieść!

Książka Muzyka. Daj się uwieść! gruntownie rozprawia się z uprzedzeniem, że muzyka jest tylko dla profesjonalistów. Bo nikt nie jest niemuzykalny. Nawet...

MatematykaDaj się uwieść!
Christoph Drösser0
Okładka ksiązki - MatematykaDaj się uwieść!

Matematyka to niekoniecznie denerwujące i nudne rzędy cyfr, którymi zamęczają się uczniowie, nauczyciele, rodzice i my wszyscy - przecież wszystkie te...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy