Czytam nr 12 Zbrodnia i kryminał

- Bardzo lubię polską kuchnię – wyznaje Malwinie Szymańskiej autorka popularnych książek o miłości, kuchni i o Włoszech, Marlena de Blasi w nowym numerze e-magazynu o książkach „Czytam”. Wszystkie informacje o czasopiśmie wraz z linkami umożliwiającymi jego zakup znaleźć można na stronie internetowej

\r\n

Zapomnianą zbrodnię katyńską przypomina historyk Tadeusz Antoni Kisielewski, poznajemy też historię zabójcy-eleganta. Bo – jak łatwo się domyślić – czerwcowy numer naszego magazynu poświęcony jest właśnie zbrodni i historiom kryminalnym. Kryminał milicyjny przedstawiają nam jego miłośnicy – członkowie klubu MORD. Opowiadania kryminalne prezentują na naszych łamach Jolanta Kwiatkowska, Jan Siwmir, Piotr Pochuro oraz Gabriel Augustyn.

\r\n

Jak zawsze, na łamach „Czytam” znaleźć można świetne felietony Jana Koźbiela. Na łamy powraca, wybierając się pociągiem przez literaturę Joanna Janowicz, Małgorzata Gołaszewska zaś polemizuje z badaczami, którzy twierdzą, że… inteligencja szkodzi. Grzegorz Raczek – naczelny portalu DuzeKa.pl prezentuje swoje „Nauki Mistrza Yo”. W numerze także kolejne odcinki „Ogólnej teorii jesieni” Tomasza Sobieraja i „Alei Róż” Wioletty Sobieraj.

\r\n

Wraz z Agnieszką Żak przyglądamy się temu, jak e-książka zaistniała na Warszawskich Targach Książki. Wręczamy książki Donaldowi Tuskowi i odwiedzamy I krakowskie Targi Książki dla Dzieci, by wręczyć nagrody dla najlepszych książek dla młodych czytelników. Na koniec – kilka chwil spędzamy ze znakomitą grą planszową oraz poznajemy filmowego „Profesora ciemności” – czyli ekranizację porażającej prozy Cormaca McCarthy’ego.

\r\n

Trzeci numer w 2011 roku ukazuje się w jeszcze mocniej odświeżonej formule, wzbogacony o nowe działy tematyczne i zdecydowanie „lżejszą” szatę graficzną.

Tu znajdziecie „Czytam”:

\r\n

Wszystkie informacje o czasopiśmie znaleźć można na jego stronie internetowej:

\r\n

Bezpłatne demo wydania znaleźć można w serwisie Issuu:

\r\n

Pismo do nabycia w księgarniach:

- eGazety.pl:

Czytam nr 12 Zbrodnia i kryminał - opinie o książce

Science Fiction Fantasy i Horror nr 52
red. 0
Okładka ksiązki - Science Fiction Fantasy i Horror nr 52

Lutowy numer "Science Fiction Fantasy i Horror" ma trzy różne okładki! Na wszystkich znajduje się motyw okładkowy gry Mass Effect 2, której...

Science fiction, fantasy i horror #48
red.0
Okładka ksiązki - Science fiction, fantasy i horror #48

Już jest!!! Jeszcze lepszy niż poprzedni, numer "Science Fiction, Fantasy i Horror"! Obok najświeższych tekstów polskich autorów znajdziecie, przygotowane...