Science Fiction Fantasy i Horror nr 52

Lutowy numer "Science Fiction Fantasy i Horror" ma trzy różne okładki! Na wszystkich znajduje się motyw okładkowy gry Mass Effect 2, której patronuje SFFiH, a Fabryka Słów jest Partnerem Wydania. Wybierz swoją ulubioną okładkę lub zbierz całą kolekcję!
Lutowy numer miesięcznika "Science Fiction Fantasy i Horror" ukazał się w kioskach 29 stycznia! W noworocznym numerze artykuł wstępny skupiony był wokół posylwestrowych refleksji, tym razem Rafał Dębski próbuje przepowiadać przyszłość.
"Największy, grudniowo-styczniowy szał mamy za sobą, można więc pokusić się o pewne podsumowanie. Przejrzałem różnego rodzaju wróżby, dotyczące zarówno losów świata, jak i mojej skromnej osoby, w postaci horoskopów wszelkiej maści, Tarota, opinii jasnowidzów i ekonomistów (ekonomia to też niejako wróżenie z fusów).
A oto zestawienie paru z nich:
– nastąpi kolejna fala światowego kryzysu, a zarazem światowy kryzys zakończy się wreszcie;
– Polakom będzie żyło się lepiej, chociaż Polakom będzie żyło się gorzej;
– czekają nas kataklizmy, lecz będzie spokojnie i bezpiecznie;
– rozpęta się wojna światowa, aczkolwiek będzie panował pokój;
– osoby spod mego znaku czeka ogromne powodzenie finansowe, a przy tym nie mają co liczyć na kokosy;
– w miłości dla tegoż znaku czas zastoju, ale też burzliwych romansów, rozkwitu uczuć i zawierania bądź rozpadu związków.

To tylko ułamek z wielkiej liczby sprzecznych przewidywań, jakie znalazłem.Tak to już jest, że wróżb przepowiadających zagładę, nadejście antychrysta, koniec świata (już na pewno w roku 2012, skoro nie wyszło w 2000) i tym podobnych zawsze jest więcej niż pomyślnych. To naturalne, bo człowiek lubi się bać. Jeśli spojrzeć na dzieje ludzkości, zapowiedzi totalnej zagłady straszyły od zawsze. Ja przejmuję się zagładą ludzkości, świata i w ogóle wszelkimi prognozami, zostawiam to innym, wedle zasady, zgrabnie wyrażonej w jednej z powieści Karola Bunscha: ty się zatem martw, a ja się będę cieszył, zawsze któreś z nas utrafi.

Rafał Dębski – redaktor naczelny"

OPOWIADANIA:Łukasz Orbitowski "Ludzie jak motyle"Milena Wójtowicz "Bezdech"Jerzy Grundkowski "Zabójca magów"Przemysław Borkowski "Dziura"Marek Żelkowski "Biada zwycięzcom!"Joanna Malik "Sekret"W cyklu "Szorty" publikujemy teksty Aleksandra Kusza
FELIETONY:Jarosław Grzędowicz "Jak nie skanować"Romuald Pawlak "Karaoke Internet"Andrzej Pilipiuk "Od Orwella do Zajdla - Polacy na drodze do koalangu"Adam Cebula "Cyfranio w uściskach taniej filozofii"

oraz:Konkursy z nagrodami (do wygrania m.in. konsola Xbox 360!)Recenzje książek, filmów i gierKomiks z Wędrowyczem

Informacje dodatkowe o Science Fiction Fantasy i Horror nr 52:

Science Fiction Fantasy i Horror nr 52 - opinie o książce

Czytam nr 12 Zbrodnia i kryminał
red.0
Okładka ksiązki - Czytam nr 12 Zbrodnia i kryminał

- Bardzo lubię polską kuchnię – wyznaje Malwinie Szymańskiej autorka popularnych książek o miłości, kuchni i o Włoszech, Marlena...

Science fiction, fantasy i horror #48
red.0
Okładka ksiązki - Science fiction, fantasy i horror #48

Już jest!!! Jeszcze lepszy niż poprzedni, numer "Science Fiction, Fantasy i Horror"! Obok najświeższych tekstów polskich autorów znajdziecie, przygotowane...