Dawna miłość

Ada jest skromną ekspedientką w jednej z popularnych sieciówek z ubraniami. Ma przystojnego narzeczonego, w którym jest zakochana bez pamięci, i dwie przyjaciółki – Monikę i Ankę. Jej życie – poza tymi dodatkowymi pięcioma kilogramami – jest prawie idealne. Prawie, bo nagle narzeczony proponuje przerwę, a przyjaciółka znika. Wtedy Ada poznaje w pubie przystojnego Miłosza, potem wpada na swojego byłego chłopaka, a potem…

No właśnie… Czy faktycznie stara miłość nie rdzewieje?

Informacje dodatkowe o Dawna miłość:

Wydawnictwo: Purple Book
Data wydania: 2022-04-27

Kup książkę Dawna miłość

Dawna miłość - opinie o książce

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2024-02-18,

Dawna miłość

Jak myślicie...
Czy faktycznie stara miłość nie rdzewieje? 🤔 ☺️

Agata wiedzie z pozoru szczęśliwe życie. Pracuje jako ekspedientka w sklepie. Ma narzeczonego oraz dwie przyjaciółki - Ankę i Monikę.
Pewnego dnia, wszystko się zmienia. Łukasz narzeczony Agaty proponuje przerwę w związku, i to na pół roku przed ślubem. Jaki jest tego powód? 🤔 Również jedna z przyjaciółek, Monika niespodziewanie znika. Po tych wydarzeniach dziewczyna poznaje w pubie Miłosza. Następnie w pracy poznaje kuriera Rafała. A na końcu wpada na byłego narzeczonego i pewną kobietę. Jaką? 🤔 Kim ona jest? 🤔
Którego z nich wybierze Agata? 🤔
A może wróci do narzeczonego? 🤔
A może jednak wybierze bycie singielką?🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w książce 📙 📖.

Bardzo spodobała mi się książka. Jest życiowa. Nigdy nie wiemy, co może się zdarzyć, w naszym życiu. Przeczytałam ją w jeden wieczór. Uwielbiam książki Pani Edyty i zawsze czekam na nowości od niej.

Polecam Wam każdą pozycję od tej autorki.

Gratuluję kolejnej książki i życzę dalszych sukcesów 📚 ❤️.

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Avatar użytkownika - sylwiacegiela
sylwiacegiela
Przeczytane:2022-05-05, Ocena: 6, Przeczytałam,

Po dłuższej przerwie seria "Pink Book" powróciła! Nareszcie! Tym razem Edyta Folwarska serwuje swoim czytelniczkom historię z dość nieoczekiwanym przynajmniej w mojej ocenie zakończeniem. Tym razem spod jej pióra wyszła książka pt. "Dawna miłość".

Poznajemy w niej Agę, która pracuje jako sprzedawczyni w sieciówce z odzieżą. To dość skromna, ale bardzo zakochana w swoim narzeczonym kobieta. Jednak w dziwny sposób jej życie się komplikuje, gdy jej przyszły mąż proponuje przerwę w związku, aby potem zniknąć z najbliższą przyjaciółką. Nagle Aga w pubie poznaje przystojnego Miłosza i między tym dwojgiem nawiązuje się bliska relacja. Do tego w jej życiu pojawia się też dawna miłość. Co wyniknie z tej skomplikowanej sytuacji? Czy Agata zdoła się pozbierać i wyleczyć złamane serce? Tego dowiecie się, gdy przeczytacie książkę Folwarskiej.

Mnie ta historia zaciekawiła, ale też zirytowała, ponieważ zupełnie nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Autorka pokazała relacje między dwojgiem ludzi, ale też rozterki głównej bohaterki. Niezwykle podobała mi się bogato rozpisana warstwa emocjonalna kobiety wraz ze wszystkimi barwami uczuć, jakie odczuwa w danej sytuacji. Folwarska znów wciągnęła czytelniczki w grę emocjonalną, co sprawiło, że niecierpliwie oczekiwało się na dalszy rozwój wydarzeń. Początkowa naiwność Agi stopniowo przeradza się w dojrzałą analizę sytuacji. Widzimy, jak stopniowo dojrzewa ona na naszych czytelniczych oczach.

Książka ta jest więc pełna sytuacji, które z pewnością już się kiedyś wydarzyły albo dopiero się wydarzą. Mimo skomplikowanej sytuacji życiowej, napawa optymizmem, ponieważ pokazuje, że ludzie potrafią uczyć się na własnych błędach. Pokazuje, że szczęście, do którego dążymy wcale nie jest tam, gdzie nam się wydaje. Niekiedy bowiem ulegamy złudzeniu, więc tylko zdrowy rozsądek pozwoli na odkrycie tajemnicy.

Przez całą historię przewijają się różne osobowości z własnymi perypetiami, rozterkami, kompleksami. Bohaterowie bywają zagubieni, samotni, poszukują szczęścia albo przed czymś uciekają. Historia opisana przez Folwarską pokazuje, że najważniejsze jest to, abyśmy słuchali siebie, a nie ulegali pokusie czy chwilowej fascynacji. Spokój wewnętrzny to jedyne, o co powinniśmy walczyć. Reszta to tylko złudzenie.

To już szósta część Pink Booka, który wyszedł spod pióra autorki, której twórczość bardzo lubię. Wszystkie znane mi powieści zostały napisane naprawdę lekkim i tak zabawnym stylem, że nie sposób nudzić się z takimi lekturami. Przy nich zawsze wypoczywam, relaksuję się i zapominam o troskach oraz trudach codziennego dnia.

Bohaterką tej pozycji jest Agata, przemiła i sympatyczna dziewczyna, która pracuje jako ekspedientka w butiku odzieżowym. Jest zakochana w swym narzeczonym, lecz ten nagle oświadczył jej, że potrzebuje przerwy, by sobie wszystko przemyśleć i poukładać. Do tego jej najlepsza przyjaciółka Monia gdzieś znikła i nie daje znaku życia. By odreagować idzie do pobliskiego pubu, gdzie poznaje przystojnego Miłosza. Kilka dni później w restauracji wpada na swojego byłego chłopaka. Dziewczyna ma totalny chaos w głowie, a wydarzenia w jakich weźmie udział będą zaskakujące.

Dlaczego Łukasz poprosił o przerwę? Gdzie przepadła przyjaciółka. Kim okaże się być Miłosz? Czy uczucia do Marcina na pewno są tylko wspomnieniem i jaką rolę odegra w jej życiu tajemniczy Rafał?

Moi drodzy, ta historia jest wręcz nieprawdopodobna i tyle się w niej dzieje, że nie mogłam się od niej oderwać. Z wypiekami na twarzy śledziłam jej losy i powiem wam, że jej nie zazdroszczę. Mimo urody, świetnej figury i wianuszka kręcących się wokół niej facetów, dziewczyna była niezbyt szczęśliwa. Oprócz rodziców i koleżanki z pracy Anki na nikogo nie mogła liczyć. Wciąż ktoś ją chciał wykorzystać, okłamywał.

Życie jest nieprzewidywalne i pisze własne scenariusze, a na przykładzie Agaty widzimy, że nie jest ono usłane różami, a nasza wiara w ludzi i ufność może doprowadzić do katastrofy. Zakończenie niestety wywołało u mnie pewien niedosyt i trochę mam żal, że autorka urwała tę opowieść w takim momencie. Mam teraz totalny chaos w głowie i wciąż zastanawiam się co dalej. Pytań bez odpowiedzi mam bez liku i jak sobie z tym teraz mam poradzić?

Muszę przyznać, że intrygowała mnie ta lektura, co jakiś czas chichotałam ze śmiechu, by za moment mieć w oczach żądze mordu albo chęć kimś potrząsnąć. Emocje zalały mnie od środka i bardzo wszystko przeżywałam.

Ciśnienie niebezpiecznie mi wzrastało, a temperatura otoczenia rozgrzewała się do maksimum, gdy czytałam sceny zbliżeń. Podobało mi się, że autorka nie wyolbrzymiała niczego i postawiła na naturalność. Była namiętność, pożądanie i żar, a resztę dopowiedziała sobie moja wyobraźnia.

Jeśli szukacie czegoś naprawdę lekkiego i przyjemnego do poczytania na raz to zachęcam was do sięgnięcia po „Dawna miłość”. Świetna książka, ciekawe i wspaniale wykreowane postacie oraz zaskakujące zwroty akcji wciągną was bez reszty i uprzyjemnią wolny czas.

Ze swej strony polecam lekturę każdemu. Myślę, że polubicie się z piórem pani Edyty. Macie w planach tę pozycję?

Zbiór miłości niechcianych
Edyta Folwarska0
Okładka ksiązki - Zbiór miłości niechcianych

Pierwsza część powieści o życiu pewnej warszawskiej singielki. Oliwia, redaktorka popularnego dziennika ma wszystko, czego młoda kobieta może pragnąć...

Wszyscy moi mężczyźni. I wszystkie moje dramaty
Edyta Folwarska0
Okładka ksiązki - Wszyscy moi mężczyźni. I wszystkie moje dramaty

Oliwia ma już za sobą nieudane małżeństwo, romans z żonatym mężczyzną oraz całą serię miłosnych rozczarowań. Jej życie obfituje w luksusy i rozrywki...