Dawne obietnice. Rodzinne sekrety

Patrycja niedawno przeżyła wielką tragedię i choć myślała, że sobie z tym nie poradzi, w końcu z trudem udało jej się stanąć na nogi. Zwłaszcza że wciąż ma dla kogo się starać. Odzyskała spokój, wiedzie stabilne, spokojne życie, i bardzo by chciała, żeby tak już zostało.

Wszystko zmienia się pewnego popołudnia, kiedy uczestnicząc w niegroźnej stłuczce, staje twarzą w twarz z człowiekiem z przeszłości, przed którą latami uciekała. Teraz nie ma wyboru, musi w końcu rozliczyć się z nią i ponieść konsekwencje własnych wyborów. Najtrudniejsze okaże się wyrównanie rachunków z bliskimi, których kiedyś tak bardzo skrzywdziła. Czy po traumatycznych wydarzeniach rodzina ma jeszcze szansę wyjść na prostą? I czy zdarza się, że ze złych rzeczy mogą narodzić się dobre?

Informacje dodatkowe o Dawne obietnice. Rodzinne sekrety:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2023-08-22

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Dawne obietnice. Rodzinne sekrety

Dawne obietnice. Rodzinne sekrety - opinie o książce

Ciąg dalszy "tamtej dziewczyny", z którą się bardzo polubiłyśmy. Czy tom drugi nadal podtrzymał tę nić sympatii?

Przyznam, że autorka zaczęła z przytupem. Akcja za akcją, tajemnica za tajemnicą i kłamstwo goniące kłamstwo. Gdy byłam pewna swego i to już od pierwszej części, nagle działo się coś co tę moją pewność rozwiewało. Czy ostatecznie się pomyliłam? No nie, bo wyszło na moje. Więc albo jestem tak bystra, albo jednak to było zbyt przewidywalne. Gdy tajemnice zaczęły wychodzić na światło dzienne, mój zapał do lektury troszkę przygasał(przez co bardziej zaczęłam zwracać uwagę na błędy w tekście typu literówki, bądź niepoprawne przenieniesie wyrazów) i coraz bardziej negatywnie odbierałam Patrycję, dziewczynę a raczej już kobietę, która siedemnaście lat temu postanowiła zacząć od nowa swoje życie. Czy poznając już jej punkt widzenia rozumiałam jej decyzję? Nie. Ale okazuje się, że tak jak kiedyś ona sprawiła ból innym tak teraz karma do niej wróci i...

A co z trzyosobowym związkiem między Jerzym, Elżbietą i Dorotą? Czy nadal będzie się on toczył swoim torem czy tu też czekają czytelnika jakieś niespodzianki? Okaże się, że i u nich idzie nowe...Noi jest jeszcze Wiktor który całkiem przypadkiem zapoczątkuje   odkrywanie wszystkich kart.

Jak wspomniałam na początku -ten tom zaczął się mocno i ubolewam, że wg mnie poziom ten nie został utrzymany do końca ,dlatego mam mały problem z oceną. Trzymam jednak kciuki za kolejny tom, bo zakończenie wyraźnie nam mówi, że takowy będzie 😊 .

Avatar użytkownika - zaczytanamonia92
zaczytanamonia92
Przeczytane:2023-09-26, Przeczytałem,

Patrycja rozpoczęła zupełnie nowy rozdział swojego życia w wieku zaledwie osiemnastu lat. Odcinając się zupełnie od najbliższych porzuciła wszystko co miała. Teraz być może historia właśnie zatoczyła koło a prawie wszystkie tajemnice ujrzą wreszcie światło dzienne. Przeszłość niespodziewanie zapukała do jej drzwi i domaga się odpowiedzi teraz, już a wyrównanie rachunków będzie ją kosztować wiele. Razem z Wiktorem zafundowali mi niezwykłą podróż przez tajemnice jakie niesie za sobą życie i jak bardzo los potrafi zaskoczyć.

Dorota bardzo straciła teraz w moich oczach. Nie potrafię jej zrozumieć pomimo szczerych chęci. Przy pierwszej możliwej przeszkodzie, w sumie bez słowa wyjaśnienia uciekła od człowieka, którego nazywała miłością swojego życia. Jej relacje z córką również nie są tak krystaliczne jak to przedstawiała. Istnieje między nimi wiele tajemnic i to takich większego kalibru. Rozumiem za to rozgoryczenie Jerzego, który mógł się poczuć bardzo oszukany. Zrobiło mi się go tak po prostu żal.

Pełna tajemnic, intryg, braku zrozumienia historia, która jest totalnie nieodkładalna. Gdy już zagłębisz się w losy bohaterów nie odłożysz póki nie poznasz odpowiedzi na wszystkie intrygujące pytania. Mam nadzieję, że wkrótce ukaże się trzeci tom. Autorka po mistrzowsku potrafi zostawić czytelnika z zakończeniem, które zapiera dech.

Mimo wszystko
Magdalena Kołosowska0
Okładka ksiązki - Mimo wszystko

Świat Justyny runął nagle pięć lat wcześniej, po tragedii, jaka dotknęła jej rodzinę. Długo trwało zanim się pozbierała; zmieniła się. Nieplanowany powrót...

Pod niebieskim księżycem. Lepsze jutro
Magdalena Kołosowska0
Okładka ksiązki - Pod niebieskim księżycem. Lepsze jutro

Aby przygotować się na lepsze jutro, trzeba pożegnać się z przeszłością. Życie nie rozpieszczało najstarszej z sióstr, Karoliny. Pośpiesznie zawarte...