Demeter

Jezioro wyrzuca na brzeg martwe ciało zgwałconej dziewczyny. Wkrótce bez śladu ginie kolejna. Obie pracowały w położonym na pustkowiu luksusowym hotelu Odonata na Mazurach, którego gośćmi byli wpływowi
mężczyźni spragnieni rozrywek tylko dla wtajemniczonych.

Gdy właściciel hotelu Jan Rej zatrudnia nową, atrakcyjną pracownicę, nie wie, że ukrywa ona swoją prawdziwą tożsamość. I że gotowa jest poświęcić wszystko, żeby poznać prawdę i ukarać sprawców zbrodni.

Kim jest kobieta, która błyskawicznie zdobywa władzę w Odonacie i zyskuje zaufanie jej właściciela? Kim są ludzie, którzy podążają jej śladem i podają się za hotelowych gości? Czy zaginiona dziewczyna żyje?

Zorganizowana grupa przestępcza. Śmiertelnie niebezpieczny trójkąt miłosny. I kobieta ryzykująca własne życie, by przerwać krąg zbrodni...

Informacje dodatkowe o Demeter:

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2022-02-23

Kup książkę Demeter

Demeter - opinie o książce

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2022-03-28, Ocena: 4, Przeczytałam,

"Ta kobieta wejdzie do piekła, z którego wyjścia nie ma"

"Odonata" to luksusowy hotel na Mazurach. Jego gośćmi są wpływowi mężczyźni spragnieni rozrywek tylko dla wtajemniczonych. Pewnego dnia na brzegu jeziora zostaje znalezione ciało jednej z pracownic hotelu. Wkrótce ginie kolejna. Właściciel hotelu postanawia zatrudnić kolejną, bardzo atrakcyjną kobietę. Nie wie jednak, że ukrywa ona swoją prawdziwą tożsamość i gotowa jest zrobić wszystko, by dowiedzieć się kto jest odpowiedzialny za zbrodnie..

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Martyny Chojnackiej i mam nadzieję, że nie ostatnie. Z czystym sercem przyznaję, że autorka bardzo mile mnie zaskoczyła, jestem zachwycona system i językiem jakim posługuje się Pani Martyna. Fabuła powieści wciąga czytelnika niemal od początku, zaskakując z każdą przeczytaną stroną. "Demeter" to mroczna, brutalna i wulgarna powieść, której bohaterowie wykreowani są na wysokim poziomie. Poznajemny ich mroczne sekrety i tajemnice. Napięcie towarzyszące podczas czytania nie spada choćby na moment i nie sposób oderwać się od książki.
Podsumowując, "Demeter" to naprawdę dobrze napisany thriller, który fanom gatunku z pewnością przypadnie do gustu. Czekają na Was naprawdę mocne wrażenia, okrucieństwo, żądza zemsty a nawet sceny erotyczne. Z całego serca gratuluję Autorce świetnego pomysłu na fabułę a Was zachęcam do lektury! Polecam!

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2022-04-03,

"Ta kobieta wejdzie do piekła, z którego wyjścia nie ma".

Na brzeg jeziora zostaje wyrzucone ciało zgwałconej dziewczyny, wkrótce ginie następna. To co je łączy to miejsce w którym pracowały.
"Odonata" to luksusowy hotel położony na Mazurach. Gościli w nim wpływowi mężczyźni spragnieni rozrywek tylko dla wtajemniczonych.
Właściciel postanawia zatrudnić nową dziewczynę, nie jest świadomy tego co tak naprawdę skrywa i jaki ma plan.
Czy zabójstwa to czysty przypadek?
Czy to działanie zorganizowanej grupy?
Co skrywają mury hotelu?

"Demeter" to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i napewno nie ostatnie.
Nie wiedziałam do końca czego mogę spodziewać się po tej powieści.
Okazuje się, że jest to duszny, klimatyczny i owiany tajemnicą thriller.
Świetne pióro autorki, dialogi, opisy to wszystko tworzyło zgrabną całość.
Sam pomysł na fabułę zasługuje na uwagę. Nie jest to coś odrealnionego, wręcz przeciwnie niestety takie rzeczy się zdarzają. Wykorzystywanie kobiet w brutalny sposób ma miejsce i jest bardzo trudne dotarcie do osób tym się trudniących.
Bohaterowie świetnie wykreowani, niebanalni, z ikrą, odważni, tajemniczy.
Tajemnica goni tajemnice przez co ciężko odłożyć książkę nawet na chwilę.
Fani mrocznych, mocnych i wyrachowanych thrillerów będą usatysfakcjonowani.
Gratuluję autorce świetnego pomysłu na fabułę.

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2022-03-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Już dawno nie czytałam tak mocnej i brutalnej powieści! Pani Malwina zaskoczyła mnie wciągającą fabułą i pędzącą akcją 🔥.

⬇⬇⬇

Iga pracuje jako wolontariuszka w fundacji pomocy dla maltretowanych kobiet i pewnego dnia nie pojawia się w pracy. Olga, starsza siostra Igi, zaniepokojona zniknięciem siostry postanawia jej szukać. W pomoc angażuje się również partner Igi. Razem próbują dociec co się stało i wpadają na trop, który prowadzi do hotelu na Mazurach. Do hotelu Odonata, który za dnia jest rajem, a nocą zmienia się w piekło. Czy Iga tam przebywa? Jakie tajemnice skrywają mury hotelu?

DEMETER to powieść, która wywoła u was ciarki i może wydawać się prymitywna. Ale właśnie ona taka ma być, bo w tym świecie do którego zaprasza nas autorka nie ma miejsca na słodkie opisy i czule gesty, tu traktuje się kobiety instrumentalnie i okrutnie. Są przekleństwa i są gwałty oraz zagadka, którą pragniemy rozwiązać.

Powieść podzielona na trzy narracje: Igi, Olgi i Huberta w różnym czasie może trochę wybić z rytmu i zagmatwać fabułę. Ale jeśli się skupimy pomoże to zrozumieć motywację bohaterów.

Autorka sukcesywnie odkrywała mroczne sekrety tego luksusowego hotelu i tajemnice bohaterów. Nie raz wyprowadziła mnie w pole. Dynamiczna akcja sprawiła, że wciągnęłam się na maksa i z niecierpliwością przerzucałam strony, aby dowiedzieć się co dalej. Nawet nie poczułam tych ponad 500 stron!

Minus za wszędobylskie wykrzykniki 🤷 . W licznych sytuacjach nie były potrzebne, a deprymowały i nadawały głośny wydźwięk całej powieści, który przy szpiegowaniu nie jest niezrozumiały.

Niesamowita książka. Bardzo wciągająca, ale jednocześnie przerażająca

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-04-22, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

,,Demeter" to powieść o dwóch siostrach, które potrafiły nieźle namieszać mężczyzną w życiu.

Olga wydaje się tą mądrzejszą siostrą, ale też ma swoje za skórą.

Iga - druga sióstr potrafiła nieźle zagmatwać sobie życie i innym. Pewnego dnia nagle znika. I wtedy Olga wraz z chłopakiem Igy, postanawia ją odnaleźć.

Autorka zabiera nas na Mazury do hotelu Odonata. Do miejsca dostępnego tylko dla wybranych. A kim są ci wybrani? Są to wpływowi goście, mężczyźni, którzy pragnęli rozrywki dla wtajemniczonych. Właściciel pensjonatu zatrudnia wiele młodych kobiet, które są kelnerkami. Ale czy tylko kelnerkami?

Pewnego dnia zostaje odkryte ciało kobiety, a inna ginie w tajemniczych okolicznościach i wtedy hotelem zaczyna się interesować kobieta, która zamierza ujawnić prawdziwe jego oblicze.  Właściciel nie wiedząc kim jest i jakie ma zamiary zatrudnia ją bez wahania. Co takie odkryje nowa pracownica i kim jest Irena? Musicie sami przeczytać.

,,Demeter" to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Postanowiłam po tę książkę sięgnąć, bo dość dużo dobrych opinii czytałam o niej. I maja również będzie pozytywna. Autorka świetnie odzwierciedliła nastrój mrocznego miejsca i emocje jakie przeżywały główne bohaterki. Przez całe 500 stron czuć był napięcie, które nie opuszczało do ostatniej strony. A to co ostatnio bardzo polubiłam się książkach to trzy osobowa narracja, która doskonale spaja przeszłość z teraźniejszością. ,,Demeter" jest takim miksem gatunkowym. Ma dużo w sobie z thrillera psychologicznego połączonego z kryminałem, ale też bardzo rozwinięty wątek erotyczny. Polecam!

Avatar użytkownika - nika2002
nika2002
Przeczytane:2022-04-09, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Egzemplarze recenzenckie,

Teraz czas na przedstawienie książki, która wciągnęła mnie na ostatnie trzy wieczory.
Pani Malwina Chojnacka strona autorska - Wow!
Nie mogłam się od Demeter oderwać. Wszystko w niej jest. Tajemnica, intrygujący bohaterowie, grupa przestępcza, zabójstwa, sex i wartka akcja. Przy tej książce nie będziecie się nudzić ani na chwilę. Dawno nie czytałam książki, która mnie aż tak wchłonęła.
Czy wiecie do czego jest zdolna kobieta szukająca swojego dziecka?
Do wszystkiego! Zrobi wszystko aby je odnaleźć. A co Iga zrobiła dla swojej córki? Żeby się dowiedzieć powinniście przeczytać Demeter.

"Zło trzeba wyplenić, wyrwać z korzeniami z tej ziemi, bo się rozrasta, wypełza, rozpełza... niszczy serca i ludzi. Wylewa się, rozlewa jak trucizna"

Pewnego dnia mazurskie jezioro wyrzuca na brzeg martwe ciało zgwałconej dziewczyny, zaraz później ginie kolejna. Obie łączy jedno - pracowały w luksusowym hotelu Odonata położonym na mazurskim pustkowiu. Jego gośćmi bywają wpływowi mężczyźni, którzy są spragnieni rozrywek dostępnych tylko dla wtajemniczonych.

Kiedy Jan Rej, właściciel hotelu zatrudnia nową pracownicę nie wie, że kobieta ukrywa swoją prawdziwą tożsamość i przybyła by po to, żeby poznać prawdę i ukarać sprawców zbrodni. Kobieta bardzo szybko zaczyna zdobywać władzę w Odonacie i zaufanie właściciela, a jej tropem podążają jej były i siostra.

Sięgając po "Demeter" nie wiedziałam czego się spodziewać. Patrząc na to, że ta historia ma ponad 500 stron bałam się, że akcja siądzie w połowie, jednak "Demeter" trzymała w napięciu i zaskakiwała mnie ciągłymi zwrotami akcji do samego końca. Chwilami fabuła była bardzo brutalna i przerażająca.  Autorka opowiada historię niezwykle zdeterminowanej, silnej i upartej kobiety, która zrobi wszystko żeby dotrzeć do prawdy.

Casandra
Malwina Chojnacka0
Okładka ksiązki - Casandra

Gdy nastoletnie uczennice opalają się nago, kusząc młodych rybaków, nie wiedzą, że czeka je brutalna kara. Ktoś z mieszkańców nadmorskiej miejscowości...

Karma. Odważne i romantyczne
Malwina Chojnacka0
Okładka ksiązki - Karma. Odważne i romantyczne

Dwanaście miesięcy, trzy przyjaciółki i jedno miejsce, które łączy: kawiarnia Karma. Do niej zawsze się wraca!Znajdujące się na życiowym zakręcie Wiktoria...