Demeter

Już dawno nie czytałam tak mocnej i brutalnej powieści! Pani Malwina zaskoczyła mnie wciągającą fabułą i pędzącą akcją 🔥.

⬇⬇⬇

Iga pracuje jako wolontariuszka w fundacji pomocy dla maltretowanych kobiet i pewnego dnia nie pojawia się w pracy. Olga, starsza siostra Igi, zaniepokojona zniknięciem siostry postanawia jej szukać. W pomoc angażuje się również partner Igi. Razem próbują dociec co się stało i wpadają na trop, który prowadzi do hotelu na Mazurach. Do hotelu Odonata, który za dnia jest rajem, a nocą zmienia się w piekło. Czy Iga tam przebywa? Jakie tajemnice skrywają mury hotelu?

DEMETER to powieść, która wywoła u was ciarki i może wydawać się prymitywna. Ale właśnie ona taka ma być, bo w tym świecie do którego zaprasza nas autorka nie ma miejsca na słodkie opisy i czule gesty, tu traktuje się kobiety instrumentalnie i okrutnie. Są przekleństwa i są gwałty oraz zagadka, którą pragniemy rozwiązać.

Powieść podzielona na trzy narracje: Igi, Olgi i Huberta w różnym czasie może trochę wybić z rytmu i zagmatwać fabułę. Ale jeśli się skupimy pomoże to zrozumieć motywację bohaterów.

Autorka sukcesywnie odkrywała mroczne sekrety tego luksusowego hotelu i tajemnice bohaterów. Nie raz wyprowadziła mnie w pole. Dynamiczna akcja sprawiła, że wciągnęłam się na maksa i z niecierpliwością przerzucałam strony, aby dowiedzieć się co dalej. Nawet nie poczułam tych ponad 500 stron!

Minus za wszędobylskie wykrzykniki 🤷 . W licznych sytuacjach nie były potrzebne, a deprymowały i nadawały głośny wydźwięk całej powieści, który przy szpiegowaniu nie jest niezrozumiały.

Informacje dodatkowe o Demeter:

Kup książkę Demeter

Karma. Odważne i romantyczne
Malwina Chojnacka0
Okładka ksiązki - Karma. Odważne i romantyczne

Dwanaście miesięcy, trzy przyjaciółki i jedno miejsce, które łączy: kawiarnia Karma. Do niej zawsze się wraca!Znajdujące się na życiowym zakręcie Wiktoria...

Syndrom starszej siostry
Malwina Chojnacka0
Okładka ksiązki - Syndrom starszej siostry

Nie jestem już dzieckiem i nie muszę ci się spowiadać z każdego kroku! Dwa tygodnie nie dzwoniłam? Przecież żyję! A jakby coś mi się stało, to dowiedziałbyś...