Casandra

Gdy nastoletnie uczennice opalają się nago, kusząc młodych rybaków, nie wiedzą, że czeka je brutalna kara. Ktoś z mieszkańców nadmorskiej miejscowości chce walczyć ze złem niszczącym ich dusze, tworząc religijną wspólnotę. Ceremonie na wydmach zmieniają się w obrzędy pełne seksualnej i fizycznej przemocy. W upalną czerwcową noc dochodzi do tragedii.

Trzydzieści lat później w bloku na warszawskich Bielanach policja znajduje zwłoki emerytowanego doktora psychiatrii. Opiekująca się nim sąsiadka znika. Okazuje się, że wspólnota religijna wciąż działa... Jest jak pajęczyna oplatająca ludzi, którzy kiedykolwiek się z nią zetknęli. Co łączy ekscentryczną poetkę Igę Bernard, pełną kompleksów nauczycielkę Ksenię Dembską i właściciela firmy Maksa Hoffmana? Co się działo w liceum w nadmorskim Janiszewie? Dlaczego szkołę nagle zamknięto, podobnie jak szpital psychiatryczny znajdujący się tuż obok? Czy ktoś nadal organizuje czerwcowe ceremonie?

Senna miejscowość. Okrutne obrzędy na wydmach. Sekta, której ofiary chcą mówić i... płacą za to najwyższą cenę.

Informacje dodatkowe o Casandra:

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2023-02-22

Kup książkę Casandra

Casandra - opinie o książce

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2023-03-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

CASANDRA to thriller psychologiczny luźno powiązany z wcześniejsza książką autorki Malwiny Chojnackiej DEMETER, ponieważ znów spotykamy się z Igą i Andrzejem, poprzednimi bohaterami i poznajemy ich dalsze losy. Mimo to powieść można czytać niezależnie, bowiem w CASANDRZE opowiedziana jest całkiem inna historia. I to jaka! O sekcie, o przemocy, o brutalności.

Autorka powtórnie zaszokowała mnie! Tym razem motywem sekty i dodatkowo poruszanymi ważnymi wątkami jak alkoholizm, manipulacja i DDA. Stworzyła wielowątkową fabułę, pełną intryg i rozbudowane postacie, ze skazami, demonami przeszłości, a także lękami i swoimi obawami. Podobnie jak w poprzedniej książce, podzieliła ją na narrację kilku osobową - Igi, Kseni i Maksa - w różnym przedziale czasowym. Z początku może to trochę wprowadzać zamęt do fabuły, ale dość szybko połapiemy się o co chodzi.

Ten wykreowany świat wciągnął mnie, jednak nie tak mocno jak poprzednia książka autorki.

Syndrom starszej siostry
Malwina Chojnacka0
Okładka ksiązki - Syndrom starszej siostry

Nie jestem już dzieckiem i nie muszę ci się spowiadać z każdego kroku! Dwa tygodnie nie dzwoniłam? Przecież żyję! A jakby coś mi się stało, to dowiedziałbyś...

Karma. Odważne i romantyczne
Malwina Chojnacka0
Okładka ksiązki - Karma. Odważne i romantyczne

Dwanaście miesięcy, trzy przyjaciółki i jedno miejsce, które łączy: kawiarnia Karma. Do niej zawsze się wraca!Znajdujące się na życiowym zakręcie Wiktoria...