Demon nocy

Wydawnictwo: Axel Springer
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-7558-121-8
Liczba stron: 240
Tytuł oryginału: Nattens demon
Język oryginału: Szwedzki
Tłumaczenie: Iwona Zimnicka

Tom 33 cyklu Saga o Ludziach Lodu

Ocena: 5.38 (16 głosów)

Tamlin, Demon Nocy, wysłannik Tengela Złego, szpiegowała Ludzi Lodu, nawiedzał ich w koszmarach sennych, wypytywał o plany na przyszłość. Ale Tamlin nie przewidział niezwykłych zdolności młodziutkiej Vanji z Ludzi Lodu. Bo choć Demon Nocy pozostawał niewidzialny dla wszystkich innych, Vanja zobaczyła go, a nawet pokochała...

Kup książkę Demon nocy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Demon nocy

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2021-08-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2021,

W Sadze o Ludziach lodu z każdym kolejnym tomem poznajemy historie różnych osób w tym niezwykłym rodzie. W każdym pokoleniu rodzi się niezwykłe dziecko. Obciążone złym dziedzictwem z nienaturalnym wyglądem i skłonnością do czynienia zła, albo też wybrane obdarzone zdolnościami po to, by stoczyć walkę z Tengelem Złym. Jednak odkąd Saga związała się z Czarnym Aniołem Lucyferem, w rodzie zaczyna płynąć jeszcze inna niezwykła krew.

Już w poprzedniej części dowiedzieliśmy się, że „Demon nocy” przyniesie ze sobą niezwykłą tajemniczą historię. Musieliśmy się cofnąć w czasie, by poznać ją od początku. Główną bohaterką zostaje Vanja wnuczka Lucyfera.

Tengel Zły zapanował nad demonami nocy w tym także nad pierwszą żoną Adama. Lilith otrzymała zadanie, by jednego ze swoich synów umieścić w Lipowej Alei. Tam niewidoczny dla nikogo miał śledzić losy Ludzi Lodu i donosić o wszystkim swojemu mrocznemu panu. Okazuje się jednak, że młoda niepozorna dziewczyna, nieobdarzona żadnymi mocami widzi go wyraźnie. Na dodatek okazuje się mieć tak wielkie serce, że znalazło się w nim miejsce na szczere uczucie do tego małego wrednego stworzenia, którego Vanja nazwała Tamlinem.

Ta część Sagi o Ludziach Lodu jest kontrowersyjnie gorąca i namiętna. Jesteśmy świadkami budzących się uczuć i pożądania w nieletniej ciągle dziewczynie. Na dodatek wszystko za sprawką bardzo często przekraczającego wszelkie granice demona. Opowieść o miłości zakazanej, niewłaściwej, nieszczęśliwie jednostronnej, a jednocześnie bardzo działającej na wyobraźnię.

Podoba mi się, że znów mocno wchodzimy w fantastykę. W końcu mamy do czynienia z niezwykłymi stworzeniami, jakimi są demony nocy. Wchodzimy w świat snów, spotykamy ponownie Marco, który jest aktualnie jedną z najbardziej tajemniczych postaci w całej sadze. Vanja nie tylko będzie musiała zmierzyć się ze swoimi uczuciami, ale także dostanie do wykonania ważne i niebezpieczne zadanie, przy którym właśnie te uczucia będą stanowić największe utrudnienie.

Ciekawą postacią jest właśnie Tamlin. Śledzimy cały cykl jego szybkiego dorastania. Zaczynając od jajeczka wielkości wiśni, przez małego demona mieszczącego się w domku dla lalek, którym dziewczynka pragnie się zaopiekować, skończywszy na dojrzałym mężczyźnie. Ciekawie ukazane jak między złośliwym i wulgarnym stworzeniem a niewinną i naiwną dziewczyną może nawiązać się nić porozumienia.

Podobało mi się również zakończenie. Mimo iż niektórych rzeczy można się było domyśleć, to właśnie na takie liczyłam. Na dodatek zapowiadają się kolejne tajemnice do rozwiązania.

Link do opinii
Avatar użytkownika - agatka20008
agatka20008
Przeczytane:2015-08-16, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki w 2015 roku,
Vanja będąc dzieckiem znajduje w swoim pokoju małą istotkę. Zostaje on jej towarzyszem na całe życie. Gdy wychodzi na jaw kim jest Tamlin, dziewczyna postanawia swoją miłością "nawrócić" go. Dla niego podąża niebezpieczną drogą. Jedna z najlepszych części sagi.
Link do opinii
Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2015-09-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Tengel Zły zostaje panem Demonów Nocy. Jedna z nich Lilith płodzi dziecko z Demonem Wichru. Podrzuca jajko, jako szpiega , d domu ludzi Lodu. Nikt nie przeczuwa, że może on zostać zauważonym, że może wdać się w romans z jedną z mieszkanek Lipowej Alei. Tamlin i Vanja są nierozłączni od dzieciństwa aż do śmierci. Dziewczyna przechodzi niebeżpieczną drogę by pogmatwać plany Tengela i uwolnić swojego ukochanego Tamlina.
Link do opinii

Jeśli już myśleliście, że nic Was nie zaskoczy to uwierzcie-byliście w błędzie. to odcinek, który wywołał we mnie masę skrajnych emocji. Od niedowierzania, że powstało takie "coś" do zachwytu jak ładnie wszystko autorka połączyła tworząc kolejną ciekawą część.

Link do opinii
Avatar użytkownika - MagdaMc
MagdaMc
Przeczytane:2019-02-14, Ocena: 3, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2018-03-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane w 2018,
Avatar użytkownika - Terenia
Terenia
Przeczytane:2017-03-09, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - gimm1
gimm1
Przeczytane:2016-02-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Inne książki autora
Uprowadzenie
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Uprowadzenie

Liv, młoda dziewczyna przemieniająca się powoli w dorosłą kobietę, jest osobą skłonną do samotności. Jej wrażliwa artystyczna natura sprawia, że Liv chętnie...

Tajemnice starego dworu
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Tajemnice starego dworu

Catharina od dziecięcych lat zaręczona jest z Malcolmem Jarncroną, dziedzicem Markanas. Dziewczyna zna swego narzeczonego jedynie z listów, ale często...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Księżniczka Zoja
Marcin Szmel
Księżniczka Zoja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Zimne wody Wenisany
Linor Goralik
Zimne wody Wenisany
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy