Deszczowa noc

Ocena: 4.76 (21 głosów)
Wzruszająca powieść o granicach miłości i lojalności, odwagi i przebaczenia?Życiem Camerona MacDonalda rządzi poczucie obowiązku. Jest szefem policji w małym miasteczku w stanie Massachusetts, zamieszkanym od pokoleń przez członków jednego szkockiego klanu, z którymi wiążą go więzy krwi i honoru. Jednak gdy jego kuzyn, Jamie, zjawia się przed komisariatem z ciałem żony i wyznaje, że własnoręcznie ją zabił, Cam aresztuje go bez chwili wahania, nie bacząc na łączące ich pokrewieństwo. Dla Allie, żony Cama i miejscowej florystki, sytuacja nie jest tak jednoznaczna. Chociaż jest oddana mężowi nad życie, tym razem występuje przeciwko niemu i bierze stronę Jamiego, uwiedziona wizją mężczyzny, który tak bardzo kocha kobietę, że nie jest w stanie odmówić żadnej jej prośbie? nawet tej, by pozbawił ją życia. W tym samym czasie w miasteczku pojawia się Mia, nowa asystentka Allie, do której Cam czuje natychmiastowy, irracjonalny pociąg. Choć policjant jawnie występuje przeciwko Jamiemu, który zabił śmiertelnie chorą żonę, jednocześnie sam zdradza swoją.

Informacje dodatkowe o Deszczowa noc:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788376481296
Liczba stron: 536

więcej

Kup książkę Deszczowa noc

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Deszczowa noc - opinie o książce

Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2015-07-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015 rok,
Historia Jamiego, który w odruchu miłosierdzia zabił swoją chorą żonę, przeplata się z historią Allie i Cama, tak różnych od siebie małżonków, żyjących w pozornie idealnym związku. Czy Jamie zostanie skazany na dożywotnie więzienie za zbyt wielką miłość do żony? Czy Cam i Allie będą szczęśliwi razem czy osobno? Wciągająca opowieść o wielkości miłości, która może doprowadzić do zupełnie niespodziewanych wydarzeń.
Link do opinii
Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2015-05-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Do miasteczka Wheelock przybywa Jamie MacDonald, który twierdzi, że zabił swoją żonę. Chce, aby jego kuzyn-szeryf policji tego miasteczka Cameron aresztował go. Zeznaje, że jego żona Maggie była ciężko chora (miała raka) i poprosiła go, aby skrócił jej męki. Tego samego dnia do miasteczka przybywa Mia. Zatrudnia się u żony szeryfa policji-Allie. Gdy poznaje Camerona zakochuje się w nim, niestety ze wzajemnością... Powieść ta pokazuje nam, co człowiek jest w stanie zrobić z miłości. Czy Jamie jest mordercą, bo zabił własną żonę i spełnił jej prośbę? Czy okazał się egoistą i nie chciał już patrzeć jak ona cierpi? Czy ludzie z miasteczka go zrozumieją? I jak potoczy się życie Camerona, który kocha dwie kobiety jednocześnie? Książka ciekawa, ukazująca dwa różne motywy miłości.
Link do opinii
Powieść opowiada o miłości i o czynach, do których człowiek jest się w stanie posunąć ogarnięty tym uczuciem. Autorka poruszyła również temat eutanazji. Pierwsza opisana historia to miłość między Maggie i Jamesem. Małżonkowie są skłonni do największych poświęceń, kiedy Maggie zaczyna chorować na nowotwór i nie ma szans na poprawę prosi męża o skrócenie jej cierpień. James mimo, że się waha postanawia spełnić życzenie żony. Miłość między Allie i Camem, gdzie Allie zawsze zgadza się z mężem, jednak nie zawsze jest doceniana, w pewnej sprawie jednak kobieta nie stanie po stronie Camerona. Trzecie uczucie to miłość między Mią i Cameronem. Odwzajemniona, ale jednak niemożliwa, żeby się spełniła. Czy można budować szczęście na nieszczęściu drugiej osoby, w dodatku tej, która ofiarowała swoją przyjaźń i czas? Deszczowa noc to powieść poruszająca skłaniająca do refleksji nad życiem i zadawaniem pytań co zrobilibyśmy na miejscu bohaterów. Jednak jest minus, bo książka strasznie mi się zaczęła dłużyć. Zbyt rozwlekłe opisy, momentami gubiłam wątek i musiałam zaczynać czytać stronę od nowa. Nie jest to moja najlepsza powieść Jodi Picoult, ale nie jest też zła. Czy wybaczyłabym zdradę męża z osobą, którą uważałam za przyjaciółkę i czy byłabym w stanie spełnić życzenie najbliższej osoby proszącej o śmierć? Takie pytania sobie zadawałam po przeczytaniu. Książkę oceniam jako bardzo dobrą.
Link do opinii
Avatar użytkownika - esia189
esia189
Przeczytane:2014-03-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Książka nie jest zła, ale w pewnych momentach tak cukrowa, że aż mdli. Dwie historie miłosne, które w pewnym momencie splatają się w jedną - temat ciekawy, ale chyba nie udźwignięty przez Jodi Picoult. Fabuła opiera się na naiwność głównej bohaterki, która naprawdę nie ma granic, a także na tym, że można czynić zło w imię wielkiej miłości, bo na końcu i tak liczy się tylko to co czujemy, nawet jeżeli jest to uczucie całkowicie egoistyczne. Czy warto było czytać ponad 500 stron by na końcu wszystko sprowadziło się i tak do jednego, że prawdziwa miłość wszystko przezwycięży, nawet śmierć, a dobro będzie triumfować przed zdradami i kłamstwami? Nie wiem...
Link do opinii
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2011-08-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Zdumiewająca, ukazuje jak mocno można kochać drugą połówkę.
Link do opinii
Książka trudna i dlatego też wyjątkowa, bo stawia przed czytelnikiem pytanie- czy morderstwo w dobrej sprawie może być wybaczone?
Link do opinii
Avatar użytkownika - iwonamoroz
iwonamoroz
Przeczytane:2021-02-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Kolejna przeczytana przeze mnie książka mojej ulubionej autorki. I tym razem Jodi Picoult mnie nie zawiodła. Ciekawa konstrukcja psychologiczna bohaterów, ukazanie ich życia i emocji. Akcja trzymająca w napięciu do ostatniej kartki. A co najważniejsze ukazanie ważnego problemu społecznego- eutanazji, zabójstwa z miłości. Powieść uważam za bardzo dobrą i ciekawą, wartą przeczytania. Polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Gryzelda
Gryzelda
Przeczytane:2022-01-06, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - NicoMinoru
NicoMinoru
Przeczytane:2019-07-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - daria346
daria346
Przeczytane:2018-06-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2017-08-21, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
W naszym domu
Jodi Picoult0
Okładka ksiązki - W naszym domu

Kiedy twoje dziecko nie jest w stanie spojrzeć ci w oczy, czy oznacza to, że jest winne najgorszej zbrodni? Nastoletni Jacob Hunt cierpi na zespół Aspergera...

Jesień cudów
Jodi Picoult0
Okładka ksiązki - Jesień cudów

Mariah przyłapuje męża z inną kobietą i wpada w depresję, a jej córka Faith - świadek zdarzenia - zaczyna zwierzać się wyimaginowanej przyjaciółce...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy