Detektyw Miś Zbyś na tropie. 20 000 powodów, żeby odnaleźć Mikołaja

Wydawnictwo: Kultura gniewu
Data wydania: 2022-06-20
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788367360036
Liczba stron: 52

Ocena: 4 (3 głosów)

Zniknięcie Mikołaja może doprowadzić do prawdziwej katastrofy - żadne dziecko w tym roku nie otrzyma prezentu!

Na szczęście sprawą zajmie się para najlepszych detektywów na świecie - Miś Zbyś oraz Borsuk Mruk. To będzie kolejne trudne śledztwo w ich karierze i kolejny przerwany urlop. Zaprowadzi ono bohaterów na Biegun Północny, w morskie głębiny, do zaginionych miast, a nawet do wnętrza wieloryba!

To już ósmy tom zwariowanych i pełnych humoru przygód Misia Zbysia i Borsuka Mruka.

Tagi:

Kup książkę Detektyw Miś Zbyś na tropie. 20 000 powodów, żeby odnaleźć Mikołaja

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Detektyw Miś Zbyś na tropie. 20 000 powodów, żeby odnaleźć Mikołaja

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-07-30, Ocena: 6, Przeczytałem,

Album 20 000 powodów, żeby odnaleźć Mikołaja to już ósma część serii Detektyw Miś Zbyś na tropie, która zjednała sobie spore grono zadowolonych fanów (nie tylko tych najmłodszych). W najnowszej odsłonie para znamienitych bohaterów (Miś Zbyś oraz Borsuk Mruk) po serii wyczerpujących spraw, postanowiła wybrać się na wakacje, aby nabrać sił przed kolejnymi wyzwaniami. Łowienie ryb i słodkie lenistwo, niestety niespodziewanie zostaje przerwane przez pewną łódź podwodną, której załogę stanowią pingwiny. Potrzebują one pilnej pomocy dwójki bohaterów w poszukiwaniu Świętego Mikołaja, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Sprawa jest na tyle poważna, że należy zawiesić odpoczynek i mocno wziąć się do pracy. W przypadku odniesienia porażki będą bowiem zagrożone święta, a grzeczne dzieci nie będą mogły otrzymać wymarzonych prezentów.

Na temat komiksu nie ma sensu się zbytnio rozpisywać. Zawarta tutaj treść jest bowiem krótka, ale na pewno bardzo zwarta, treściwa i co najważniejsze satysfakcjonująca. Maciej Jasiński (scenarzysta) kolejny raz zabiera małego czytelnika w ekscytującą podróż pełną przygód, humoru, tajemnic i zwrotów akcji. Mieszanka tych elementów jest podana w idealnej proporcji, tak aby lektura komiksu wywoływała uśmiech zadowolenia na twarzy małego odbiorcy.

Przewracając kolejne strony tytułu, widzimy jak para detektywów odwiedza przeróżne ciekawe miejsca, napotyka na swojej drodze przedziwne postacie, poszukuje śladów zaginionego Mikołaja i stopniowo zbliża się do rozwikłania całej tajemnicy. Całość doprawiona jest oczywiście wspomnianym lekkim, ale bardzo przyjemnym w odbiorze humorem.

Link do opinii
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-07-05, Ocena: 4, Przeczytałem,

WAKACJE Z MIKOŁAJEM

 

Najnowszy tom ,,Detektywa Misia Zbysia na tropie" to historia stricte wakacyjna. Co bynajmniej nie przeszkadza jej w byciu jednocześnie opowieścią o Świętym Mikołaju. I to całkiem przyjemną, opartą na znanym i sprawdzonym motywie poszukiwania Świętego - a jaki mógłby być inny w komiksie z założenia detektywistycznym? - który ma swój ewidentny urok.

 

Detektywi Miś Zbyś i Borsuk Mruk w końcu mają okazję wypocząć. Od pięciu komiksów nie mieli prawdziwych wakacji, zrobili więc sobie tydzień wolnego i... Gdy Mrukowi wreszcie udaje się coś złowić, a urlop ma szansę przynieść upragniony odpoczynek, nagle pojawia się łódź podwodna z pingwinami, które szukają pomocy. Nasi bohaterowie chętnie zajęliby się tym po powrocie z wypoczynku, ale niestety sprawa jest nagląca i wielkiej wagi. Oto bowiem dwa tygodnie temu zniknął sam Święty Mikołaj. Jeśli uda się go odnaleźć, Gwiazdkę czeka zły koniec, bo kto rozda dzieciom prezenty? Jest dwadzieścia tysięcy powodów, by go szukać, ale Zbysia i Mruka nie trzeba przekonywać do tej akcji. Co jednak na nich czeka w trakcie tej akcji?

 

 

https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2022/07/detektyw-mis-zbys-na-tropie-8-20.html

Link do opinii
Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 2, Przeczytałem,
Inne książki autora
Księżniczka Liffiti Mała balerina
opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Księżniczka Liffiti Mała balerina

Myszka Klara zauważa w lesie obwieszczenie o konkursie tańca. Postanawia zawiadomić o nim swoich przyjaciół i zachęcić ich do wzięcia udziału w konkursie...

Baśnie - 7 - Arabskie noce (i dnie)
opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Baśnie - 7 - Arabskie noce (i dnie)

Mieszkańcy Baśniogrodu dowiedzieli się w końcu, kim jest Adwersarz. Nadszedł więc czas, by poważnie zabrać się za przygotowania do obrony ich twierdzy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy