Diagnoza psychoanalityczna

Nowe, zaktualizowane i rozszerzone wydanie cenionej publikacji!

W nowym wydaniu Diagnozy psychoanalitycznej Nancy McWilliams przeszła samą siebie. Pierwsza edycja - zasłużenie uważana za klasyk - była integracyjnym majstersztykiem, a druga jest jeszcze lepsza. [...] Jest to jednocześnie niezbędne źródło wiedzy dla początkujących terapeutów oraz cenne narzędzie dydaktyczne i obszerne źródło wskazówek dla doświadczonych klinicystów.

dr David J. Wallin

W książce w przystępny sposób przedstawiono psychoanalityczną teorię osobowości i jej implikacje praktyczne. Autorka omawia główne typy charakteru i tłumaczy, jak poznanie indywidualnej struktury osobowości pacjenta powinno kształtować uwagę terapeuty i styl interwencji terapeutycznej. Opis uzupełnia licznymi przykładami z własnej praktyki klinicznej. Podręcznik stanowi nieocenione źródło wiedzy zarówno dla profesjonalistów, jak i dla studentów. Uzupełnione i zaktualizowane wydanie odzwierciedla rozwój badań z zakresu psychoanalizy.

Jest to książka dla wszystkich klinicystów, którzy chcą dogłębnie zrozumieć swoich klientów oraz pomóc im wieść bogatsze i bardziej autentyczne życie. Nancy McWilliams syntetyzuje stuletnią wiedzę kliniczną, oferując ją w formie przystępnej i użytecznej dla terapeutów o dowolnej teoretycznej perswazji. Pierwsze wydanie Diagnozy psychoanalitycznej zyskało status klasyka, drugie jest wyjątkowo przejrzyste i mistrzowskie.

dr Jonathan Shedler

Department of Psychiatry, University of Colorado School of Medicine

Informacje dodatkowe o Diagnoza psychoanalityczna:

Wydawnictwo: GWP
Data wydania: 2021-06-18
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: Psychoanalytic Diagnosis. Understanding Personality Structure in the Clinical Process

Kup książkę Diagnoza psychoanalityczna

Diagnoza psychoanalityczna - opinie o książce

Wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o podejściu psychodynamicznym w terapii polecam. Książka nie napisana najprościej wymaga pewnego zasobu wiedzy i słownictwa ale to najbogatsze kompendium tematu jakie ukazało się w języku polskim na ten temat. Bardzo rzeczowo opisane między innymi zjawiska oporu, przeniesienia i przeciwprzeniesienia i sposoby ich rozumienia. Gorąco polecam