DIEGO. Bóg futbolu

Niezwykła książka przygotowana z okazji 60 urodzin Diega Maradony i oddana w Argentynie do druku tuż przed przedwczesną śmiercią.

Książka w hołdzie dla Diega Armando Maradony. Podróż przez wspomnienia ponad 70 osób, które spotkały go na różnych etapach jego kariery, od występów w drużynie Cebollitas po lata spędzone w kolejnych klubach i w reprezentacji, najpierw jako piłkarz, a następnie trener. O Maradonie opowiadają między innymi: César Luis Menotti, Claudio Caniggia, Javier Mascherano, Carlos Valderrama, Nery Pumpido, Ubaldo Fillol, Careca, Alemäo, Gianfranco Zola, Bernd Schuster, Davor Šuker i wielu innych. Wstęp napisał Fernando Signorini, słynny trener przygotowania fizycznego Maradony w latach jego gry w Barcelonie, Napoli i w reprezentacji Argentyny.

Informacje dodatkowe o DIEGO. Bóg futbolu:

DIEGO. Bóg futbolu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2021-06-08, Ocena: 5, Przeczytałam,

Każdy z nas kiedyś zna Maradonę, setki razy widzieliśmy jego niesamowite akcje, wspaniałe bramki czy nieprawdopodobne dryblingi.
W tym roku Wydawnictwo Rebis wydało książkę, która została przygotowana z okazji 60-tych urodzin Diego Maradony i oddana do druku w Argentynie tuż przed przedwczesną śmiercią piłkarza.
Autor w swojej książce zamieścił wywiady z ponad 70 osobami, które podzieliły się swoimi wspomnieniami o Diego.
Diego Maradona był osobą niezwykle fascynującą nie tylko pod względem piłkarskim ale również politycznym i ludzkim, był uwielbiany nie tylko w Argentynie ale miał fanów na całym świecie.

"Diego. Bóg futbolu." to niezwykła i bardzo magiczna książka, dzięki której lepiej poznałam życiorys piłkarza. Wywiady i cała historia Diego zawarta w książce zrobiła na mnie ogromne wrażenie. W książce autor zamieścił również kilka fotografii także tych osobistych, aż miło było wspomnieć sobie mecze w których Maradona grał pierwsze skrzypce.

Jeżeli jesteście ciekawi co o Diego opowiadają dziennikarze, koledzy z reprezentacji Argentyny czy też osoby, które trenował to zapraszam Was do lektury. Gorąco polecam🇦🇷

Dziękuję @dom_wydawniczy_rebis za możliwość przeczytania książki