Dla Ellison

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2019-07-24
Kategoria: Romans
ISBN: ISBN9788381780346
Liczba stron: 302
Tytuł oryginału: Because of Ellison
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Polskie

Ocena: 5 (3 głosów)

Ta książka została dodana do bazy serwisu Granice.pl przez jednego z użytkowników i oczekuje na moderację

Kup książkę Dla Ellison

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Dla Ellison

Avatar użytkownika - Ksebardo
Ksebardo
Przeczytane:2019-12-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Ale mi się ta książka podobała! Pewnie się domyślacie, że to książka o miłości, ale historia nie była banalna. Chłopak z bogatej rodziny interesuje się jedynie imprezami, narkotykami i korzystaniem z życia na maksa. Jego rodzice wysyłają go na Florydę do biednego wujka. Będzie musiał pracować i „odpocząć” od dotychczasowego życia. Podróż ta będzie odmianą jego życia. Postanowi, że nie chce wracać. A wszystko przez Ellison... Jak potoczyły się ich losy? Cała historia będzie opowiedziana u schyłku życia Huntera. Ja jestem zdecydowanie na tak.

Link do opinii

Po tę powieść sięgnęłam zachęcona bardzo pozytywnymi opiniami osób, które miały okazję czytać tę powieść w oryginale. Bardzo lubię książki, które długo nie dają o sobie zapomnieć, a przy tym wywołują całą burzę emocji, które towarzyszą mi podczas czytania.
Jak to często bywa, książka nie pochłonęła mnie tak jak inne czytelniczki, bo co tu dużo mówić... gusta są różne. Ja niestety nudziłam się przez pierwsza jej część okrutnie. Do brnięcia przez fabułę zmusiło mnie tylko to, że podjęłam się jej zrecenzowania, w innym wypadku z pewnością odłożyłabym ją na półkę „może kiedyś do niej wrócę". Z pewnością szybko bym o niej zapomniała, bo początek był naprawdę rozczarowujący.


Sytuacja zmieniła się, gdy Hunter już po przebojach z Ellison wraca na studia całkowicie odmieniony. To, co drażniło mnie w nim na początku powieści, czyli jego ignorancja, butność i niezdecydowanie, zmieniło się w cechy, którymi pragnie się pochwalić każdy dojrzały mężczyzna. Hunter zapragnął walczyć o to, na czym mu zależy wszelkimi dostępnymi środkami. Nie było to łatwe, bo na drodze stawała mu równie uparta i bezwzględna Ellison.


Jak już wspomniałam, początek powieści był raczej mało ciekawy. Historia sprawiała wrażenie lekko zabawnej powieści obyczajowej, w której niewiele niespodziewanych rzeczy może się zdarzyć. Na szczęście później fabuła nabiera rozmachu i obiera całkowicie inny kierunek, niż można się tego spodziewać. Myślę, że głównym powodem tak wysokich ocen powieści jest właśnie jej druga połowa i zakończenie, dzięki którym ta lektura z pewnością na długo pozostanie w mojej pamięci.


„Dla Ellison” jest piękną książką, która w ogólnym rozrachunku, sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Nie jest to opowieść wciągająca od pierwszych stron, nie jest to historia, której nie można przestać czytać, ale niewątpliwie jest to książka bardzo życiowa, którą warto poznać.

 „Dla Ellison” to powieść bardzo smutna i jednocześnie niosąca pociechę. Bywa zabawna, irytująca, a czasem niestety niezbyt porywająca, ale jednocześnie jest to książka, z której wiele można się nauczyć, a jej zakończenie sprawia, że odkłada się ją z uśmiechem na ustach.

Link do opinii

"Każdy ma swoją historię, Hunter, przeszłość, która sprawia, że zachowuje się w sposób, którego inni ludzie nie są w stanie zrozumieć. Gdy dasz komuś wystarczająco dużo czasu, otworzy się przed tobą. Wtedy wszystko nabierze sensu." Ta historia jest zdecydowanie jedną z najpiękniejszych jakie miałam okazję ostatnio czytać. Wydawnictwo Niezwykłe nie zawodzi! Książki u nich wydawane zawsze są świetne! "Dla Ellison" to powieść, która poruszy nie jedno serce. Jest tu tak wiele wydarzeń, które powodują ciarki na ciele, że czasami ciężko się czyta. Automatyczne ogarnia nas smutek i współczucie dla bohaterów. Na szczęście Ellison i Hunter to takie "wybuchowe" postaci, że ich przekomarzania były wręcz niesamowite. Dzięki temu książka jeszcze bardziej zyskuje w oczach i staje się taka realistyczna. Oboje bohaterów baaaardzo polubiłam. Sprawili, że zaczęłam inaczej postrzegać niektóre sprawy. Powieść wnosi wiele, ma piękne przesłanie i pełno ciekawych i mądrych myśli. Jestem oczarowana i ciszę się, że miałam możliwość przeczytania tę książkę. Było warto poświęcić na nią czas. To taka perełka. Zdecydowanie polecam!

Link do opinii