Dmuchawce

Intrygująca opowieść o młodej kobiecie, która dała się wciągnąć w przygodę z Internetem. Wirtualne życie splotło się z realnym i wymknęło spod kontroli. Przygoda, która może spotkać każdego użytkownika Sieci. Historia wzięta z życia. Bohaterka książki, atrakcyjna 30-letnia Ewa, szczęśliwa żona i matka, ze świetnie zapowiadającą się karierą, pewnego dnia odkrywa, że jej mąż ma romans z młodziutką dziewczyną. Po chwilowym załamaniu, postanawia zemścić się na niewiernym małżonku i zapisuje się do internetowego portalu randkowego. Nawiązuje rozmaite znajomości z mężczyznami. Bohaterka daje się wciągnąć się wirtualnym znajomym w erotyczną grę, która jednak nie daje jej tego czego szukała - sposobu na wyrzucenia z siebie uczucia do niewiernego męża. Internetowe znajomości doprowadzają do wielu zmian w jej życiu, ale czy miała nad tym kontrolę? Książka ukazuje potęgę miłości, niszczącą siłę zemsty i nieodgadnione ludzkie instynkty, które czasami ujawniają się dopiero za pomocą wirtualnej sieci Internetu.

Informacje dodatkowe o Dmuchawce:

Wydawnictwo: Branta
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-60186-54-1
Język oryginału: Polski

Kup książkę Dmuchawce

Dmuchawce - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2011-07-09,
Po tę książkę sięgnęłam, ponieważ zaintrygował mnie tytuł. Jednak jak dla mnie jest to książka do której z pewnością już nie wrócę- niezbyt skomplikowana akcja jak również bezbarwna główna bohaterka.Mi osobiście nie przypadła do gustu. Natomiast jeśli ktoś lubi lekką literaturę to polecam, ponieważ czyta się ją szybko.
Avatar użytkownika - ana
ana
Przeczytane:2010-09-27,
Sięgnęłam po tę książkę bez przekonania, autorka pochodzi z moich stron i właśnie pocztą pantoflową doszły mnie informacje o niej. Jednak przyznam że warto było "zaryzykować", wciągnęła nie maksymalnie. Książka napisana w bardzo przystępny sposób, ukazujący zawiłości wirtualnych znajomości. Polecam wszystkim.
Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2012-06-23, Ocena: 4, Przeczytałam,

„Dmuchawce” Agnieszki Głowackiej to z pozoru zwykła książka o prostej fabule.

Czy rzeczywiście?…

30-letnia Ewa Turzańska mieszka wraz z mężem i dwiema córkami w Lublinie, pracuje na kierowniczym stanowisku, uzupełnia swoje wykształcenie studiując zaocznie w Warszawie. Jej z pozoru udane małżeństwo z dziewięcioletnim stażem okazuje się posiadać pewne rysy, a rutyna, nuda i szara codzienność popycha męża do zdrady.
Załamana Ewa nie bardzo wie, jak ma sobie poradzić z bólem i rozczarowaniem, jej serce krwawi, a miłość, którą darzyła męża została poważnie zbrukana. Zdesperowana kobieta postanawia odpłacić mężowi pięknym za nadobne, a leku na swoje problemy i ukojenie bólu szuka w internetowych znajomościach logując się do portalu „Klubu Niesamotnych Serc”.
Jak się szybko okazuje internetowi przyjaciele nie stanowią panaceum na kłopoty zdradzonej kobiety, ale dzięki nim bohaterka odnajduje wiarę w siebie, swoją atrakcyjność i swoją kobiecość, która od pewnego czasu pozostawała uśpiona gdzieś w głębokich zakamarkach jej duszy. Odzyskanie wiary w siebie jest dla Ewy nie lada sukcesem i pozwala przybrać maskę chłodu i obojętności w kontaktach z mężem, który od tego czasu próbuje ratować swoje małżeństwo.

Co z tego wyniknie i jak daleko Ewa posunie się w swojej zemście?

Na te i inne pytania odpowiedź znajdziemy na kartach powieści…

Ta z pozoru banalna historia, jakich zapewne wiele spotyka się w otaczającym nas świecie zaintrygowała mnie z uwagi na studium zachowań bohaterów. Nie wahałabym się podzielić ich na jedynie dwie kategorie – płeć męską i żeńską. Schematy zachowań wszystkich mężczyzn są tak ze sobą zbieżne, że ich podobieństwo aż razi. Z drugiej strony pozwala na dokładniejsze poznanie męskiej psychiki i sposobu postrzegania związków damsko – męskich z pozycji faceta. To samo dotyczy kobiet, które jakże inaczej reagują i odbierają analogiczne sytuacje. Często w swych zachowaniach są bardziej konsekwentne i uparte od mężczyzn i dzięki temu w wielu wypadkach bez trudu osiągają to czego chcą.

„Nie istnieje coś takiego jak pojęcie niewinnej kawy pomiędzy dwojgiem dorosłych osób przeciwnej płci, zwłaszcza, kiedy gdzieś tam czeka żona.”

Lektura tej książki pozwala wniknąć w ludzką psychikę, poznać to co dla nas ważne i cenne, czego powinniśmy się wystrzegać, na co zwrócić uwagę i jakich błędów nie popełniać. „Dmuchawce” polecam wszystkim, którzy chcieliby zapoznać się bliżej z opisanym problemem i poznać męskie i żeńskie zakamarki duszy. Szkoda tylko, że zawarte w epilogu zakończenie powieści nie napawa optymizmem. Oczekiwałam raczej, że Ewa i Tomek wyciągną odpowiednie wnioski ze swoich doświadczeń i znajdą inny sposób na nudę i rutynę w związku, niż wikłanie się w kolejne romanse. Ale cóż, ludzie są różni, mężczyźni są tylko mężczyznami, a kobiety – kobietami.

Polecam.

Dżungla nienawiści
Agnieszka Głowacka0
Okładka ksiązki - Dżungla nienawiści

Osadzona w egzotycznym Tybecie oraz nowojorskiej aglomeracji opowieść o młodej dziewczynie, Jackie Sand, która by odnaleźć spokój ducha i poczucie sprawiedliwości...

Twarz pod maską
Agnieszka Głowacka0
Okładka ksiązki - Twarz pod maską

Twarz pod maską to dzieje dwojga Polaków. On – biedny i lekko podchodzący do życia syn chłopa, alkoholika ze wsi we wschodniej Polsce. Ona –...