Dobre maniery. Poradnik dla dzieci

Jak się zachować, wręczając komuś kwiaty, gdy mijamy kogoś w drzwiach lub witamy się
z kimś w drodze do piekarni? W co się ubrać, gdy idziemy do teatru, a w co, gdy wybieramy się do kina? Kto kogo przepuszcza w drzwiach i, ups, czy naprawdę nie wypada siorbać, jedząc zupę? Na te wszystkie pytania udzieli nam odpowiedzi ten praktyczny poradnik, który nauczy małych czytelników zasad dobrego wychowania. Ta książka zachęca dzieci do zwracania uwagi na to, co wypada, a co jest towarzyskim faux pas, a taka umiejętność wcale nie jest reliktem przeszłości, przeciwnie, jest wciąż cenioną sztuką, która bardzo przydaje się
w codziennym życiu.

Książka, którą… mieć wypada.

Odbiorcy

– dzieci, które poznają zasady savoir-vivre’u;

– nauczyciele pragnący wpoić dzieciom ważne informacje dotyczące dobrego wychowania;

– rodzice i opiekunowie, którzy chcą nauczyć dzieci, jak zachować się w różnych sytuacjach towarzyskich.

Dlaczego warto nabyć tę książkę

– to praktyczny poradnik, który w humorystyczny sposób przedstawia najpopularniejsze towarzyskie gafy,
a także sposoby ich uniknięcia;

– dzięki niej dzieci będą potrafiły wręczyć kwiaty, zachować się w kinie i teatrze czy przywitać się z sąsiadem.

Informacje dodatkowe o Dobre maniery. Poradnik dla dzieci:

Dobre maniery. Poradnik dla dzieci - opinie o książce

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2018-06-09, Ocena: 6, Chcę przeczytać, 26 książek 2018,

Savoir-vivre, grzeczność i dobre maniery - to wyznaczniki kultury każdego człowieka, które to niestety nie zawsze cechują dorosłych ludzi... Dlatego też - w myśl zasady "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci", warto jest uczyć owych zachowań nasze dzieci już od najmłodszych lat, tak by powyższą etykietę mogły wynieść z domu i by stała się ona dla nich codziennością. Doskonałą pomocą ku realizacji tego celu, może być lektura wspaniałej książki dla młodego czytelnika pt. "Dobre maniery. Poradnik dla dzieci", autorstwa Pani Barbary Żołądek!

Zgodnie z powyższym tytułem niniejszej pozycji, książka ta stanowi sobą intrygujący i niezwykle zabawny poradnik dla każdego dziecka, z którego może dowiedzieć się ono tego, jak powinno postępować właściwie w wielu codziennych sytuacjach, tak by zachować się w nich w zgodzie z dobrym wychowaniem:) A przykłady te poznajmy w postaci ciekawych, krótkich opowiadań z dziećmi w rolach głównych, odnoszących się m.in. do mijania starszych osób na schodach, właściwego zachowania w restauracji, teatrze, podczas podroży, czy też chociażby przy składaniu imieninowych życzeń naszej ukochanej babci... To barwne, podszyte humorem i ciekawie zaprezentowanie opowieści, zwieńczone krótkim wykazem porad i wskazówek, jakie to każdy czytelnik zapamiętać z tej lektury powinien:)

Pięknie wydana książka Pani Barbary Żołądek, stanowi sobą doskonałe połączenie przyjemnego, z pożytecznym. Za przyjemność przy spotkaniu z tą lekturą, odpowiadają tu pomysłowe, zabawne i ciekawe historie z codziennego życia dzieci, obrazujące ich nie do końca właściwe zachowania w danych sytuacjach. Pożyteczność tej narracji wynika zaś z cennych wskazówek, porad, ale także i intrygujących zadań dla czytelnika, które każą mu zwrócić uwagę na to, co było niewłaściwe w zachowaniu dziecięcych bohaterów przeczytanej właśnie mini opowieści. Tym samym też otrzymujemy tu fascynującą, interesującą i bardzo bajkową książkę o dobrych manierach, której to ciekawej treści dopełniają przepiękne ilustracje i przyjemna lekcja dobrych manier:)

Największą zaletą tej pozycji, wydaje się być jej świetny pomysł na dotarcie do wyobraźni dziecka. Dotarcie, tak za sprawą krótkich i zabawnych tekstów, jak i również przepięknych ilustracji, o których to powiem nieco więcej za chwilę. Wracając do zawartych tu historyjek, to wielką ich siłą jest właśnie to, że przybierają tu one postać intrygujących, śmiesznych i jak najbardziej z życia wziętych relacji, które każdy z nas zna z własnego życia. Co więcej, są one zaserwowane nam tu w prosty, jak najbardziej przystępny i w pełni zrozumiały dla dziecka sposób, a przy tym także daleki od moralizatorskiego wykładu, który zawsze działa nieco odpychająco. Tu króluje prostota, humor i swoista konwersacja z czytelnikiem, który krok po kroku może dowiedzieć się z tej książeczki tego, co należy robić i jak postępować, by być kulturalnym dzieckiem:)

I teraz oto przychodzi pora na wyrażenie swojego zachwytu nad ilustracjami zawartymi w tej książce, których to autorką jest Pani Aleksandra Makowska. To piękne, bardzo plastyczne i przypominające dziecięce malowidła rysunki, które nie tylko idealnie dopełniają tekstów  występujących do opowiadań, ale także nadają im wyjątkowego, ciepłego i bardzo rodzinnego klimatu. Jestem absolutnie przekonana w pełni o tym, iż każde dziecko będzie urzeczone i oczarowane tymi ilustracjami, a już na pewno ci z naszych milusińskich, którzy jeszcze nie posiedli umiejętności czytania, a ich przygoda z tym poradnikiem polega na śledzenie obrazków przy towarzystwie najbliższych...:)

Książka "Dobre maniery. Poradnik dla dzieci", to fascynująca, ciekawa, niezwykle zabawna i bogata w wartości wychowawcze pozycja, którą polecam każdemu z rodziców. Polecam, gdyż spotkanie z nią wprawi ich dzieci nie tylko w znakomity humor, ale również i nauczy tego, jak powinien postępować i zachowywać się dobrze wychowany młody człowiek:) Ponadto ta pięknie i efektownie wydana książeczka, może służyć również jako znakomity pomysł na prezent dla dziecka, który z pewnością zaowocuje swoim wkładem w jego wychowanie, na całe lata!